Ekim 2018 Filmleri

Ekim 2018 Filmleri için hazır mısınız?

Gelin Ekim ayında vizyona girecek filmlere birlikte bakalım, ajandamızı ayarlayalım.

Ekim 2018 Filmleri

İşte gösterim tarihleri, konuları ve fragmanları ile Ekim 2018 Filmleri.

 

Ekim 2018 Filmleri 1. Hafta

İşte 5 Ekim Cuma günü izlemeye başlayacağımız filmler.

Venom: Zehirli Öfke Filmi – Venom

Marvel çizgi roman evreninin ezeli kötülerinden Venom’un beyaz perde uyarlamasını Ruben Fleischer yönetiyor. Filmin oyuncu kadrosunda Tom Hardy, Michelle Williams, Riz Ahmed ve Scott Haze’i izleyeceğiz.

Venom: Zehirli Öfke Filmi Konusu

Hırslı bir muhabir olan Eddie Brock, sevgilisinin çalıştığı araştırma firmasının sahibinin hikayesinin peşindedir. Bu sırada sadece simbiyoz halinde yaşayabilen ve adrenalinle beslenen uzaylı bir organizmanın firma tarafından keşfedildiğini öğrenir. Araştırması ilerlerken Venom adı verilen bu organizmanın sıradaki taşıyıcısı haline gelir. Bir yandan vücudunu ve zihnini kontrol altına alan organizmayla mücadele eden Eddie, bir yandan da firma sahibinin kendisini öldürmesi için gönderdiği kişilerden kaçmaya çalışır.

 

Johnny English Tekrar İş Başında Filmi

En son 2011 yılında geri dönüşünü izlediğimiz Johnny English, yeni bir devam filmi ile karşımızda.

David Kerr’in yönettiği komedi casusluk türündeki filmde, Rowan Atkinson, Emma Thompson ve Olga Kurylenko’yu izleyeceğiz.

Johnny English Tekrar İş Başında Filmi Konusu

Siber saldırı sonucu Britanya’daki tüm aktif gizli ajanların kimlikleri ortaya çıkar. Gizli servisin baş hacker’ı bir an önce bulması gerekir ancak girişimler sonuçsuz çıkar. Gizli servis çareyi bir süre önce emekli olan Johnny English’i geri çağırmakta bulur. Görevi kabul eden English, baş hacker’ı bulmak için kolları sıvar ancak eski usul yöntemlere sahip olan ajan için modern teknolojinin zorlukları ile mücadele etmek hiç kolay değildir.

 

Yerli yapımlar “Babamın Ceketi”, “Sevgili Komşum”, “3 Harflilerin Musallat Olduğu Büyülü Konakta Ruh Çağıran Gençlerin Hazin Hikayesi”, “Aydede”, “İstanbul Muhafızları”, “Sokak Sınıfı” bu hafta vizyona giriyor.

 

Ekim 2018 Filmleri 2. Hafta

İşte 12 Ekim Cuma günü izlemeye başlayacağımız filmler.

Uzun Kabus Filmi – Slender Man

Sylvain White’in yönettiği korku filminin oyuncu kadrosunda Joey King, Julia Goldani, Annalise Basso ve Alex Fitzalan’ı izleyeceğiz.

Uzun Kabus Filmi Konusu

Bir grup sinemacı, 2017 yazında, kuzeybatı Boston’ın bir dizi eski kasabasında sessiz sedasız mekan arayışına başlarlar. Amaçları hepsinin hakkında bir şey bildiğini düşündüğü gizemli bir varlık hakkında bir film için hazırlık yapmaktır. Bu dönemde, içinde evler, lise, hastane, mezarlık, kasabayı çevreleyen bir koruluk bulunan gerçekçi küçük bir kasaba inşa ederler. Ardından insanları takip eden, kaçıran doğaüstü karakter Slender Man ortaya çıkar, olaylar gelişir.

 

El Royale’de Zor Zamanlar Filmi – Bad Times at the El Royale

Drew Goddard’ın yönettiği polisiye – gerilim türündeki filmin oyuncu kadrosunda Chris Hemsworth, Jeff Bridges, Cailee Spaeny ve Cynthia Erivo’yu izleyeceğiz.

El Royale’de Zor Zamanlar Filmi Konusu

Gömülecek sırları ve karanlık geçmişleri olan 7 yabancı bir otel odasında bir araya gelir. Hepsinin birbirinden sakladıkları ve geçmişe gömmeye çalıştıkları önemli sırları vardır. Bu gece her şeyin sonudur ve onların geçmişleriyle yüzleşip kendilerini kurtarabilmeleri için son bir şansları vardır.

 

Kings Filmi

Mustang ile tüm dikkatleri üzerine çeken Deniz Gamze Ergüven’in bu son filmi gerçek bir olaydan uyarlanmış. Filmin oyuncu kadrosunda Halle Berry, Daniel Craig ve Lamar Johnson’ı izleyeceğiz.

Kings Filmi Konusu

Film, 1992 yılında Afrikalı kökenli ABD vatandaşı Rodney King’i darp eden dört polisin serbest bırakılmasıyla başlayan olayları ve sonrasını anlatıyor.

“Yol Arkadaşım 2” bu hafta vizyona giren tek yerli yapım.

 

Ekim 2018 Filmleri 3. Hafta

İşte 19 Ekim Cuma günü izlemeye başlayacağımız filmler.

 

Ay’da İlk İnsan Filmi

Efsane yönetmen Damien Chazelle’in son eseri “First Man”, ay’a ilk ayak basan insan Neil Armstrong’un aya gidişini konu alıyor. Uzun zamandır merak ve heyecanla beklediğimiz filmin oyuncu kadrosunda Ryan Gosling, Claire Foy ve Jason Clarke’ı izleyeceğiz. Film, Neil Armstrong’un  1961-1969 yılları arasında yaşadıklarına odaklanıyor.

 

Bir Yıldız Doğuyor Filmi – A Star is Born

Bradley Cooper’ın yönettiği müzikal dramanın oyuncu kadrosunda Bradley Cooper, Lady Gaga, Andrew Dice Clay ve Dave Chappelle’i izleyeceğiz.

Bir Yıldız Doğuyor Filmi Konusu

Jackson Maine, kariyerinde düşüş gösteren bir müzisyendir. Henüz keşfedilmemiş genç bir yetenek olan Ally ile tanışır ve ikili arasında tutkulu bir aşk başlar. Ally, büyük bir şarkıcı olma hayallerinden vazgeçmek üzereyken, Jakson onu spot ışıklarının altına çıkartı. Ama, Ally’nin yıldızı yükselirken, Jack’in içindeki şeytanlarla bitmeyen mücadelesi yüzünden ilişkileri zarar görür.

 

Lanetli Sular Filmi – Nereus

Georges Padey’in yönettiği korku – gerilim türündeki filmin oyuncu kadrosunda Itziar Martinez, Dennis Mencia, Raul Walder ve Sean Ormond’u izleyeceğiz.

Lanetli Sular Filmi Konusu

Sara çok sevdiği bir arkadaşını ziyarete gider. Mevsim yaz olduğu için sıcaktan bunalır ve serinlemek için arkadaşının havuzuna girer. Bir müddet yüzdükten sonra arkadaşının evindeki yüzme havuzunda tuhaf bir yaratık tarafından aniden saldırıya uğrar. Kısa süre sonra suyla temas eden herkesin tehlike içinde olduğunu keşfeder. Sonunda çaresiz kalır ve derinlerde gizlenen mistik yaratıktan kurtulabilmek için onunla yüzleşmek zorunda kalır.

 

Cehennem Festivali Filmi – Hell Fest 

Gregory Plotkin’in yönettiği korku türündeki filmin oyuncu kadrosunda Bex Taylor-Klaus, Reign Edwards ve Amy Forsyth’i izleyeceğiz.

Cehennem Festivali Filmi Konusu

Her yıl binlerce genç, kabuslardan çıkıp gelmiş gibi görünen korku karnavalında eğlenmek için Hell Fest’i takip etmektedir. Natalie, çocukluğundan beri en iyi arkadaşı olan Brooke ve onun ev arkadaşı Taylor ile birlikte Hell Fest’e gider. Ziyaretçiler için Hell Fest bir cazibe merkezi değil bir avlanma yeridir. Gözler önünde cinayet işleyip dekor ve kurgu kılıfına uydurabilmenin ve eğlenceye kendilerini kaptırmış dikkatsiz kurbanları kolaylıkla avlayabilmenin mümkün olduğu festival, bu yılki katılımcılar için oldukça tehlikeli olacaktır.

Yerli yapımlar “El Ummar: Cin Yuvası”, “Keşif”, “Tuzdan Kaide” ve “Sevgili Komşum” bu hafta vizyona giriyor.

 

Ekim 2018 Filmleri 4. Hafta

İşte 26 Ekim Cuma günü izlemeye başlayacağımız filmler.

 

Cadılar Bayramı Filmi – Halloween

Korku efsanesi Michael Myers geri dönüyor. David Gordon Green’in yönetmen koltuğunda oturduğu filmin oyuncu kadrosunda Jamie Lee Curtis, Nick Castle, Judy Greer, Will Patton, Haluk Bilginer, Virginia Gardner ve Andi Matichak’ı izleyeceğiz.

Cadılar Bayramı Filmi Konusu

1978 yılı Cadılar Bayramı’nda dört masum genci öldüren Michael Myers ile ilgili araştırma yapan bir grup araştırmacı Myers’ı hapishanede ziyaret ederler. Bu sırada herkes yaklaşmakta olan Cadılar Bayramı hazırlıkları içerisindedir. Bu durum Michael Myers için hapishaneden kaçma fırsatı yaratır. Myers’ın da içinde bulunduğu hapishane nakil aracı kaza yapar ve Michael Myers kaçmayı başarır. Laurie, 40 yıl önce bir Cadılar Bayramı gecesi kendisini öldürmeye çalışan maskeli katil Michael Myers ile yüzleşmeye hazırdır.

Müslüm Filmi

Arabesk müziğin efsanesi Müslüm Gürses’in hayatını konu alan filmin yönetmenliklerini Ketche ve Can Ulkay üstleniyor. Filmin oyuncu kadrosunda Timuçin Esen, Zerrin Tekindor, Ayça Bingöl ve Taner Ölmez’i izleyeceğiz.

Müslüm Filmi Konusu

Çocuk yaşta, tesadüfen girdiği Adana Halkevi’nde bağlama ustası Limoncu Ali’yle tanışan Müslüm Gürses, kendisinden hem müzik bilgisi hem de ilerleyen yaşlarında sık sık hatırlayacağı çok önemli hayat dersleri alır. Limoncu Ali, bir öğretmen olmasının ötesinde çocuk Müslüm’e şevkat gösterir, bir nevi babalık yapar.

Arabesk müziğin efsanesi Müslüm Gürses’i ve hayat arkadaşı Muhterem Nur’u konu alan filmi merakla bekliyorum.

 

Yerli yapımlar “Çirkin Kral’ın Efsanesi”, “Bebek Geliyorum Demez” ve “Rafadan Tayfa Dehliz Macerası” bu hafta vizyona giriyor.

 

Şimdiden hepimize iyi seyirler dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir