Johnny English Tekrar İş Başında Filmi

Johnny English Tekrar İş Başında Filmi 5 Ekim’de vizyonda 🎬

Basın gösterimi ile izleme şansı bulduğum film hakkında merak edilenler ve yorumum yazımda sizi bekliyor.

 

Johnny English Tekrar İş Başında Filmi

Dijital dünyada sonuna kadar analog kalmayı başabilen MI7 ajanı Johnny English’in yeni macerası yedi yıl sonra kaldığı yerden devam ediyor. Mr. Bean rolüyle belleklere kazınan Rowan Atkinson’in canlandırdığı Johnny English karakteri sakarlıkları ve saflıkları ile yine izleyenleri güldürmeye hazırlanıyor.

 

 

Johnny English Tekrar İş Başında Filmi Konusu

Johnny English Tekrar İş Başında Filmi – Johnny English Strikes Again, MI7’ye yapılan bir siber saldırıyla açılıyor. Bütün ajanların kimlikleri ifşa olur ve teknolojik bir ağla yönetilen şehirde kaos yaşanır. G12 zirvesine ev sahipliğine hazırlanan bir ülke için bu bir utanç kaynağıdır. Başbakan (Emma Thompson) hackerını bulunabilmesi için tüm teşkilatı alarma geçirir. Sistemde kayıtlı olmayan ajanların bulunabilmesi için karar çıkarılır.

Yaşananlardan habersiz olan Johnny English (Rowan Atkinson) ise ajanlıktan iyice uzaklaşmış ve bir okulda öğretmenlik yapmaya başlamıştır. Ancak ajanlık sevdasından vazgeçmemiş, öğrencilerine de ajan olmanın ve kamuflajın tekniklerini aktarmaktadır. Yaptığı işi seviyor görünse bile MI7’den gelen davet mektubunu büyük bir mutlulukla karşılar ve hemen yola koyulur.

 

MI7 geçmişi sebebiyle Johnny ile çalışmaya pek hevesli değildir. Öte yandan diğer üç ajan adayı neredeyse 100 yaşındadır. Johnny’e tehlikeli görevi anlatılır ve ajan aktivasyon paketi hazırlanır. Paketteki akıllı telefonu bile silah sanan Johnny, Bough (Ben Miller) ile birlikte ilk çalışmalara hemen başlar. Teknolojiden bi haber, tamamen analog bir dünyada yaşayan English, Bough ile birlikte son sinyallerin tespit edildiği Antibes’de bir otele doğru doğru yola çıkar.

Fransa’nın güneyine doğru ilerledikleri yolda araçları kırmızı bir Aston Martin’dir. Teknolojik cihazlardan yoksun ajan aktivasyon paketi ve zar zor alabildikleri bir silahla birlikte ulaştıkları otelde ilk şüphelinin peşine düşen ikilinin başlarına olmadık işler gelir, tansiyon yükselir. Tüm bunlar olurken hacklenen sistemlerin sayısı artar ve zirvenin yaklaşması sebebiyle iyice panikleyen başbakan, algoritma uzmanı Jason Volta’dan (Jake Lacy) yardım almaya karar verir. olaylar gelişir.

 

Johnny English Tekrar İş Başında Filmi Oyuncuları

Filmin yönetmen koltuğunda kariyerinde bolca televizyon film ve dizileri olan David Kerr bulunuyor. Kerr aksiyon ve komediyi başarıyla harmanlamış. Serideki diğer iki filmden çok daha akıcı ve sıkmayan bir tempo sağlamış. Johnny English, James Bond’un tam zıddı bir karakter. Ne çok güçlü ne de çok akıllı. Öte yandan sezgileri güçlü ve tam bir lider ruhu taşıyor. Sakarlıkları her zaman olduğu gibi yine bolca güldürüyor. Hikayenin teknoloji ile karılması ve bu defa düşmanın bir hacker olması işleri iyice gülünçleştiriyor. Dijital öncesi günlerde daha parlak bir dönem yaşamış olan Johnny English, analog dünyanın adeta bir sembolü gibi yansıtılmış. William Davies’e teslim edilen senaryo dozunda ve keyifle izlenen aksiyon sahneleri ile birlikte eğlenceli diyaloglarla bezeli.

 

Johnny English Tekrar İş Başında Filmi

 

Rowan Atkinson yaş almayan efsane bir oyuncu. Johnny English karakteri üzerine çok yakışıyor ve bu karakteri canlandırmayı belli ki özlemiş. Mimiklerini bol kullanan oyuncu bu defa bunu çok güzel dengelemiş. Filmin sonlarına doğru ise mimiklerini özleyenleri mutlu ediyor. Hem aksiyon hem de komedi sahnelerinde gözlerinizi ondan alamıyorsunuz.

Filmde teknolojinin yarattığı kaos ve Johnny’nin verdiği şaşkınlık dolu tepkiler bolca güldürüyor. Ajan aktivasyon paketinin sürprizleri, sanal gözlük simülasyonu ve daha da fazlası kahkahaları yükseltiyor. Özellikle yaşı bir parça büyük olanların daha fazla keyif alacaklarını düşünüyorum. Dijital bir dünyada analog kalmak başlı başına gülünç, öte yandan hoş bir nostalji yaratıyor.

Johnny English karakterini sevenlerin filmden büyük keyif alacağını düşünüyor, hepinize iyi seyirler diliyorum.

 

Johnny English Tekrar İş Başında Filmi Fragmanı

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir