Venom: Zehirli Öfke Filmi

Venom: Zehirli Öfke Filmi yarın vizyonda 🎬

Basın gösterimi ile izleme şansı bulduğum film hakkında merak edilenler ve yorumum yazımda sizi bekliyor.

 

Venom: Zehirli Öfke Filmi

Süper kahraman filmlerinde bir türlü ana karakter olarak izleyemediğimiz Venom’un da sırası nihayet geldi.

İçinde Spider-man’in olmadığı bir Venom filmini izlemeyi ise kimse beklemiyordu. Aslında Marvel evreninde Örümcek Adam ile birlikte piyasaya sunduğu bu hikaye Venom filminde biraz daha farklı anlatılmış. Filmimizin konusuna gelince…

 

Venom: Zehirli Öfke Filmi Konusu

Daha önce şansını New York’ta deneyin genç ve hırslı gazeteci Eddie Brock (Tom Hardy) çalıştığı şirketten kovulunca San Fransico’da bir TV şovuna başlar. Carlton Drake (Siz Ahmed) ise uzay ve ilaç sanayinde kendini kanıtlamış Yaşam Vakfı’nın sahibidir. Bu arada şirketin bir uzay mekiği dünyaya düşer. Uzayda buldukları simbiyozlar ise bu mekiktedir ve biri kayıptır.

Şirket bu olayı örtbas edip halkla ilişkiler yapmak için Eddie Brock ile bir röportaj ister. Hızını alamayan kahramanımız istenmeyen sorular sorunca, hem kendi hem de sevgilisi Anne’i (Michelle Williams) işinden eder.  Eddie oldukça içe dönük ve pasif biridir. Sevgilisi Anne de onu tekrar edince bir o kadar çekingen olan karakterimiz bir türlü dikiş tutturamaz. Zaman geçer, Eddie için daha önce peşinde olduğu haberin üzerine gitme fırsatı doğar.

 

Yaşam vakfının laboratuarlarında gizlice gezinirken uzaylı simbiyoz Eddie’yi ele geçirir. Bir yandan bedenini ve aklını kontrol altına alan organizmayla mücadele eden Eddie, bir yandan da Drake’in kendisini öldürmesi için gönderdiği kişilerden kaçmaya başlar, olaylar gelişir.

 

Venom: Zehirli Öfke Filmi Oyuncuları

Ruben Fleischer’in yönetmen koltuğunda olduğu filmin başrollerini Tom Hardy, Michelle Williams ve Riz Ahmed paylaşıyor. Yapımda Tom Hardy ve Michelle Williams gibi üst düzey iki isim olmasına rağmen genel olarak oyunculuklar çok zayıf kalmış. Karakterlerin yeterince iyi yazılmamış olmasına Riz Ahmed’in her geçen gün düşen oyunculuğu da eklenince film beklenen etkiyi yaratmaktan uzaklaşmış.

Aslında Marvel evreninde Örümcek Adam ile birlikte piyasaya sunduğu bu hikaye Venom filminde biraz daha farklı anlatılmış.

Orijinal Marvel hikayelerinde Venom; uzaylı bir simbiyozun, Örümcek Adam’ın yeni kostümü gibi davranarak onu yavaş yavaş ele geçirip kontrolü altına almasını anlatırdı. Sonrasında ise Örümcek Adama düşman olan bir gazeteci olan Eddie Brock ile birleşerek Spidey’nin en büyük düşmanı haline dönüşmesini eksen alan bir hikayesi vardı.

Çeşitli lisans problemlerinden dolayı bu evrene ait filmler çekmeye devam eden Sony Pictures ise Örümcek Adam’ın Disney bünyesinde olması nedeniyle Venom’u tek başına çekmeye karar vermiş. Ancak içerisinde Örümcek Adam olmayan bir Venom hikayesi, her ne kadar ucu açık bırakılsa da, eksiklikler barındırıyor.

Filmin sonunda ise bir after bir de post credits var. After credits sürprizi bozmamakla birlikte yeni Venom filmlerine açık kapı bırakırken, filmin tüm yazılarından sonra çıkan bir de yeni Spider Verse tanıtımı mevcut. Bu nedenle film bittikten sonra koltuktan kalkmadan sonunu beklemenizi tavsiye ederim.

Sonuç olarak, Venom orijin hikayesi ile daha güçlü bağlantılar kurarak ilerleyen bir film olma fırsatını kaçırıp neredeyse sadece kendi halinde uzaylı bir karakterin dünyalı bir adamla kişilik mücadelesi seviyesinde kalmış.

Örümcek Adam evreninin orijinal Venom’una hayran olanların bir miktar hayal kırıklığı yaşayacağını belirtmekle birlikte, Venom ve ona ait detayları seven hayranlarınca genel olarak beğenileceğini düşünüyorum.

Şimdiden hepinize iyi seyirler dilerim.

 

Venom: Zehirli Öfke Filmi Fragmanı

Venom: Zehirli Öfke Filmi Yorumu

Venom Kimdir?

Venom, Örümcek’in en tehlikeli düşmanıdır. Uzaydan gelen ve “Symbiote” adını taşıyan varlık, Spider-Man’ın tüm güçlerini emer ve Eddie Brock ile birleştiğinde bu güçleri ona verir. Bu nedenle Venom’un güçleri Spider-Man’e çok benzer. Venom, 20 Metreye kadar ağ fırlatabilir ve bu ağ Spider-Man’in daha güçlü bir ağdır. Venom’un Spider Sense adı verilen öngörme duyusu ise yoktur.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir