Instagram Ad Etiketi Özelliği Kullanıma Sunuldu

Instagram Ad Etiketi özelliğini – NameTag kullanıma sundu. Instagram kartviziti gibi düşünebileceğiniz bu özelliği kişiselleştirerek kullanabilirsiniz.

Kullanıcıların birbirlerinin profilini bulmalarını kolaylaştıran “Instagram Ad Etiketi” özeliği hakkında merak edilenleri yazımda bulabilirsiniz.

 

Instagram Ad Etiketi Nedir?

Kullanıcıların birbirilerinin profilini daha kolay bulmasını ve kendi profillerini kişiselleştirilebilir özellikleri kullanarak tanıtmasını mümkün kılan bu özellik tıpkı QR kodu gibi bir işlev görüyor. Aşağıda tarif ettiğim şekilde oluşturabileceğiniz etiketiniz ile profillere daha kolay ve eğlenceli bir şekilde erişilebilmesi mümkün kılınıyor.

Instagram Ad Etiketi çok mu gerekliydi, nasıl kullanılıyor veya nasıl kullanılabilir gelin şimdi birlikte görelim.

 

 

Instagram Ad Etiketi Nasıl Kullanılır?

Bu özelliği kullanmak için sağ üst tepede bulunan Keşfet bölümünden “At Etiketi” simgesine dokunun. Ardından hemen alt bölümde bulunan “Ad etiketi tara” yazısına dokunun. Dilerseniz hemen üst orta tarafta bulunan “İfade simgesi “- “Selfie” veya “Renk” seçenekleri ile etiketinizi kişiselleştirebilirsiniz.

Bu ad etiketi ekranında 3 şeyler yapabilirsiniz:

  • Özel ad etiketi oluşturmak,
  • Fotoğraf arşivinizden seçeceğiniz fotoğraflarınızı özel isim kartına kaydetmek veya birisine göndermek,
  • Başkalarının Instagram profiline gitmek veya profilinizi inceleme çağrısı yapmak için bu özelliği kullanabilirsiniz.

 

Instagram Ad Etiketi Nasıl Paylaşılır?

Ad etiketinizi kişiselleştirdikten sonra hemen üst sağ kısımda bulunan “Paylaş” simgesine dokunun.

Ad etiketinizi paylaşmak istediğiniz sosyal mecraları veya e-posta adresi gibi yöntemleri seçerek ad etiketinizi gönderebilirsiniz.

 

 

Instagram Ad Etiketi Ne İşe Yarar?

Bu özelliğin gereksiz olduğunu düşünebilirsiniz ancak unutmayın herkes sizin kadar bilgi sahibi değil. Örneğin hala profil ekranı nedir, bir profile nasıl gidilir bilemeyen kullanıcılar var. Öte yandan bu özellik, Instagram hesabınızı tanıtmanın, eğlenceli ve interaktif bir şekilde bunu gerçekleştirmenin yeni bir yolu. Bir işletmeniz veya web siteniz var ise etiketinizi “Hakkınızda” veya “Bize Ulaşın” bölümünde kullanabilirsiniz. Bu özellikten e-posta imzası, ve diğer mecra paylaşımlarınızda yönlendirme hesabı olarak da faydalanabilirsiniz.

Bu arada “Ad etiketi” özelliğini henüz tüm kullanıcılar kullanamıyor. Her zaman olduğu gibi kısmi kullanıma sunulan özellik için uygulamanızı güncellemeyi unutmayın.

Ekranlarımız etiketini paylaşan kullanıcılarla renklenmeye başladı.

 

Başkalarının profiline gitmek için Instagram Ad Etiketi Nasıl Kullanılır? 

Ekranınıza düşen bir Instagram ad etiketi gördüyseniz, uygulamanızı açın ve “Ad Etiketi” bölümüne gelin. Telefonunuzu etikete doğru tutun ve “Ad Etiketini tara – Scan a name tag” yazısına dokunun. Ekranınıza bu kullanıcının profili gelecektir. Bu ekran üzerinden kullanıcıyı takip edebilir veya profiliniz inceleyebilirsiniz.

Instagram’ın QR kod kullanımını uygulamanın içerisine dahil etmesi yeni sürprizlere gebe ve arkası gelecektir. Bu sebeple “ne var bunda” demeyin, işin ticari kısmında getirilerini şimdiden hayal edin 🎩

Instagram’da bizi pek çok yenilik bekliyor. Bu yenilikleri merak ediyorsanız aşağıdaki yazımı da okumanızı öneririm.

Instagram’da Bizi Neler Bekliyor?

 

Fayda görmeniz dileğiyle.

  2Yorum

  1. Pingback: 2018 Yılında Sosyal Medya ve Öne Çıkanlar - Fundalina

  2. Pingback: Instagram'da Ödeme Yapma Dönemi Başlıyor - Fundalina

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir