Turkcell İlk Dijital Üniversite Netkent ile İş Birliği Yaptı

Turkcell, bugün gerçekleşen basın toplantısında ilk dijital üniversite Netkent ile işbirliği yaptığını duyurdu.

Lifecell Netkent paketinin de tanıtıldığı toplantının detaylarını yazımda bulabilirsiniz.

 

 

Turkcell İlk Dijital Üniversite Netkent ile İş Birliği Yaptı

Dijital ve interaktif üniversite eğitimi sunan Akdeniz Araştırma ve Bilim Üniversitesi Netkent ve Turkcell stratejik bir işbirliğine imza attı. Netkent öğrencilerinin dijital iletişim ihtiyaçlarını karşılayacak olan Turkcell, Lifecell Netkent paketini de duyurdu.

Basın toplantısı Akdeniz Araştırma Bilim Üniversitesi Netkent Rektörü Prof. Dr. Hasan Bülent Kahraman’ın, üniversitelerinin çalışmalarını anlattığı sunumu ile başladı. Kahraman “Online eğitim yükseliyor ve yeni iş alanlarına imkan tanıyor” dedi ve ekledi.

 

 

Bugün etkili olan mesleklerin büyük bölümü önümüzdeki on yılda kaybolacak, gelişmelere ayak uyduramayanlar çok yakın bir dönemde işlerini yitirecek. Hatta daha önce olmayan ve bugün hayatımızda bulunan yenilikçi, öncü mesleklerin bir bölümü de kaybolacak. Üniversite bitirmiş, meslek edinmiş kişilerin çağa uygun ikinci bir eğitim alması şart, kariyerlerini yenilemesi bir zorunluluk. Kimsenin bitirdiği bir üniversiteyle ve bildiği gibi yaptığı bir meslekle artık bir ömür geçiremeyecek. İnsanların çağcıl olmak için bir meslek ömründe beş kez yeniden öğrenim görmesi gerekiyor.

 

Kariyerlerin yenilemesi bir zorunluluk… Yeni mesleklere açılmak, kendilerine ikinci bir fırsatı vermek, yeni bir kariyere hazırlanmak da bugünkü meslek insanlarının en önemli ve ciddi talepleri arasında.”

 

 

Ardından sahneye Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu geldi, “Telekom sektöründeki gücümüzü Netkent ile birleştirmekten ve bu işbirliğinden gururluyuz” dedi ve ekledi;

 

Ülkemizin 2023 hedeflerine ulaşması için her alanda olduğu gibi eğitim alanında da dijitalleşme sürecini bir an önce tamamlaması gerekiyor. Gelecek 3 yıl içinde yaşanacak en büyük değişim, dijitalleşmenin sektör sektör uygulamaya geçmesi olacak. Dijital dönüşüm stratejilerimizi küresel ürün ve servisler geliştirmek üzerine kurguladık. Şimdiye kadar indirme sayımız 120 milyona ulaştı, üç sene sonra hedefimiz 1 milyar indirme sayısına ulaşmak.”

 

 

Turkcell’den Netkent Öğrencilerine Özel Dijital Eğitim Tarifesi “Lifecell Netkent”

Lifecell Netkent dijital paketi içinde Netkent öğrencilerinin kullanabileceği aylık 6 GB internet, her yöne geçerli 500 dakika konuşma ve 100 SMS yer alıyor. Tarifede www.netkent.edu.tr adresinde geçerli olmak üzere aylık 20 GB internet de ayrıca tanımlanıyor. Netkent öğrencilerinin, ücretsiz sunulan bu tarifeden faydalanmaları için Turkcell Netkent BiP kanalını girerek kayıt olmaları yeterli.

 

 

Akdeniz Araştırma ve Bilim Üniversitesi Netkent

Netkent öğrencisi olabilmeniz için YÖK denkliği olan herhangi bir üniversiteden mezun olmuş olmanız ya da herhangi bir üniversitenin lisans programında hali hazırda okuyor olmanız gerekiyor. Netkent diploması alabilmek için okunan lisans programından mezun olma şartı aranmıyor.

Netkent Fakülte ve Bölümleri ise aşağıda.

İktisadi ve İdari bilimler Fakültesi

  • İşletme
  • Ekonomi ve Finans
  • Ekonomi ve Yönetim
  • Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler

Mühendislik Fakültesi

  • Yazılım Mühendisliği
  • Yönetim Bilişim Sistemleri Mühendisliği

Hukuk Fakültesi

 

Fayda görmeniz dileğiyle.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir