Yeni iPad Pro ve Yeni MacBook Modelleri İle Tanışın

Yeni iPad Pro ve Yeni MacBook modelleri ile birlikte Yeni Mac Mini ile de tanıştığımız Ekim ayı Apple Etkinliği hakkında merak edilenleri yazımda bulabilirsiniz.

Yeni iPad Pro ve Yeni MacBook İle Tanışın

İlk iMac modelinin tanıtımından bu yana tam 20 yıl geçti. Bu sebeple tüm Mac sevenler bu etkinliği daha büyük bir beklenti ve hevesle takip etti.

Eylül ayında gerçekleşen Apple Etkinliğinde iPhone XS, iPhone XS Max ve iPhone XR’ın duyuruları yapılmıştı. “Yapımında daha fazlası var” sloganına sahip olan etkinlikte ilk olarak Tim Cook sahneye çıktı.

“İnsanlar Mac’i seviyor ve her gün harika şeyler yaratmak için onu kullanıyorlar” diyen Cook, MacBook Air’in ince ve hafif tasarımı ile endüstriyi de değiştirdiğini söyledi.

 

Yeni MacBook Air

Yeni MacBook Air % 100 geri dönüştürülmüş alüminyumdan yapılmış. İki Thunderbolt 3 ve USB-C bağlantı noktası bulunan yeni MacBook Air, 8’inci nesil Intel Core i5 işlemci ve 16 GB’a kadar bellek ile çalışıyor. 13,3 inç, Retina ekrana sahip cihazda Touch ID bulunuyor. Yeni MacBook Air’in kilidini açmak için yapmanız gereken tek şey, parmağınızı klavyenin sol alt köşesindeki bir tuşta taramak. Mac’inizin kilidini açmak için parmağınızı Touch ID sensörünün üzerine yerleştirmeniz yeterli. Ayrıca parmak izinizi kullanarak kilitli belgelere, notlara ve sistem ayarlarına anında erişebiliyorsunuz. Parola girmenize de gerek kalmıyor. Bir önceki nesle göre yüzde 48 daha fazla renk sayesinde, ekrandaki her şey zengin ayrıntılara ve daha canlı renklere sahip. Ekran camı kasanın kenarlarına kadar uzandığı için çerçevesi şimdi yüzde 50 daha ince. MacBook Air’in kelebek tipi mekanizmayla tasarlanan yeni nesil klavyesi geleneksel makas tipi mekanizmaya göre dört kat daha stabil tuşlara sahip. Yeni MacBook Air’ın %60 daha hızlı. Stereo hoparlörler önceki nesle göre iki kat daha güçlü bas ve yüzde 25 daha yüksek ses düzeyi sunuyor. Daha geniş stereo ses, müzik dinlerken ve film izlerken etkileyici bir ses deneyimi yaşamanızı sağlıyor. Yüksek çözünürlüklü FaceTime kamera aracılığıyla, bire bir veya grup aramalarınızda arkadaşlarınızı ve ailenizi mükemmel detaylarla görebiliyorsunuz. Ve üç mikrofonun özel bir dizilim oluşturacak şekilde yerleştirilmesi sayesinde sesiniz FaceTime aramaları sırasında, dikte özelliğini kullanırken ve Siri ile konuşurken çok daha doğru bir şekilde yakalanabiliyor. Yeni MacBook Air’in fiyatı 1199$ dolar bedel ile ön siparişe açıldı ve 7 Kasım’da kargolanmaya başlayacak.

Yeni MacBook Air hakkında ilk izlenimleri ve anlık paylaşımları buradan Mac Book takip edebilirsiniz.

 

Yeni Mac Mini

Bir sonraki yenilik olarak yeni Mac Mini duyuruldu. Yeni Mac Mini, “bir öncekinde beş kat daha hızlı” yapmak için 6 çekirdekli ve dört çekirdekli işlemci ile birlikte geliyor. 64 GB’a kadar bellek ve 2TB’ye kadar depolama alanı ile kullanılabilen cihazda; Gigabit Ethernet, dört Thunderbolt 3 bağlantı noktası, HDMI ve iki adet USB-A bağlantı noktası bulunuyor. Mac mini’deki yüksek performanslı 2666 MHz DDR4 SO-DIMM bellek, daha hızlı render almanıza, devasa büyüklükteki dosyalarla çalışmanıza ve aynı anda birden fazla sanal aygıt çalıştırmanıza olanak veriyor. Mac mini PCIe tabanlı tamamen flash depolamaya ve önceki nesil flash seçeneklerine göre dört kata kadar daha yüksek okuma hızlarına sahip.

Yeni Mac Mini 8GB RAM ve 128 GB depolama alanı özelliği ile 799 dolar bedel ile ön siparişe açıldı ve 7 Kasım’da kargolanmaya başlayacak.

Yeni Mac Mini hakkında ilk izlenimleri ve anlık paylaşımları buradan Mac Mini takip edebilirsiniz.

 

Yeni iPad Pro 2018

Son yenilik olarak yeni iPad Pro duyuruldu. Tamamen yenilenen yeni iPad Pro’da USB-C’ye geçilmiş. Çentiksiz tasarlanan cihazda Face ID bulunuyor. iPhone XR’de olduğu gibi bir uçtan uca LCD ‘Liquid Retina’ ekranına sahip olan yeni iPad Pro, 11 inç ve 12,9 inç ekran boyutu seçenekleriyle birlikte geliyor. Her iki sürüm de 5,9 mm kalınlığında. Yeni iPad Pro’da Home düğmesi bulunmuyor, Fake ID ile cihaz açılıyor. Yeni iPad Pro, 10 milyardan fazla transistöre sahip bir Apple A12X Biyonik yonga tarafından destekleniyor. 8 çekirdekli işlemci ve 7 çekirdekli bir GPU’su bulunan cihaz, manyetik olarak takılan bir Apple Pencil ile sunuluyor. A12X Bionic çip ve Saniyede 5 trilyon işlem gerçekleştirebilen ve gelişmiş yapay öğrenme teknolojisine imkan veren Neural Engine birimine sahip yeni iPad Pro,  11 inçlik modeli 799 dolar, 12,9 inçlik versiyonu ise 999 dolardan satışta olacak.

Yeni iPad Pro hakkında ilk izlenimleri ve anlık paylaşımları buradan iPad Pro takip edebilirsiniz.

 

Fayda görmeniz dileğiyle.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir