Dahi Asistan Uygulaması ile Tanışın

Gelin sizi yapay zeka destekli kişisel bir asistan olan Dahi Asistan Uygulaması ile tanıştırayım.

Türkiye’nin önde gelen Yapay zeka şirketlerinden Yapaytech firmasının hayata geçirdiği uygulama hakkında merak edilenleri yazımda bulabilirsiniz.

Dahi Asistan Uygulaması

Dahi asistan bir chatbot platformu ve en doğru bilgiye hızlı bir şekilde ulaşmanızı mümkün kılıyor. Dahi.ai altyapısı ile hazırlanan uygulama ücretsiz.

Sanal asistanların yavaş yavaş hayatımıza girmeye başladığı bu dönemde, Türkiye’nin önde gelen Yapay zeka şirketlerinden Yapaytech firmasının “Dahi Asistan” uygulaması hepinizin kullanımına açıldı. Ücretsiz kullanıma sunulan uygulama kullanıcıların konuşmalarını anlamlandırarak onların isteklerini yerine getiren bir kişisel sanal asistan.

 

Dahi asistan bir chatbot platformu.

Dahi Asistan, istediğiniz anda doğru bilgileri size sunarak hayatı kolaylaştırıyor.

Dahi Asistan sayesinde günlük hayatınızda ihtiyacınız olan bilgilere hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

İhtiyaç duyduğunuz her şeyi sorabileceğiniz, görevlerinizi ve takviminizi hatırlatacak, istediğiniz ürünlerin fiyatını öğrenebileceğiniz, güncel haberleri ekranınıza taşıyan, bileti alabileceğiniz, vizyondaki filmlerden haberdar olabileceğiniz uygulama, aynı zamanda çeviri yapıyor ve rüyalarınızı da yorumluyor.

Dahi Asistan tıpkı Google’ın Google Asistanı veya Apple’ın Sirisine benzeyen bir uygulama. Diğer asistanlardan farklılaştığı nokta ise bilgi dağarcığının dışındaki isteklerde tıpkı arama motoru gibi karşımıza arama sonuçları çıkarabilmesinden kaynaklı. Örneğin; hava durumundan maç sonuçlarına, döviz bilgisinden vizyondaki filmlere kadar yüzlerce konuda kullanıcının sorularına cevap verirken, aynı zamanda “tıpkı bir arama motoru gibi çalışarak” karşımıza arama sonuçlarını da getirebiliyor. Bu noktada sohbet botlarından ayrılıyor ve farklı botların bulunduğu bir bot market de bulunduruyor.

 

Dahi Asistan Bot Market Özelliği ile Öne Çıkıyor.

Dahi asistan kendi içerisinde farklı botların bulunduğu bir bot market bulunduruyor. Markette e-ticaret botlarından oyun botlarına, çeviri botlarından kredi hesaplama botlarına kadar pek çok farklı bot markette yerini alıyor.

Marketteki botlardan birini seçerek sadece o botla yazışabiliyorsunuz. Sonrasında ise seçtiğiniz bottan çıkarak tekrar dahi asistana geri dönebiliyorsunuz. Şimdiden onlarca markayı tek bir yerde konumlandıran Dahi Asistan, diğer markaların da burada yer alması konusunda bir çağrı yapıyor.

Her markanın bu platformda yerini alması ve kendi içinde bir ekosistem oluşmasına katkı sağlayacak ve ses getirecek çalışmaların ortaya konmasını hazırlandıracaktır.

 

Dahi Asistan Nasıl çalışıyor?

Dahi asistan, Yapay Tech’in geliştirdiği Dahi.ai altyapısı ile çalışıyor. Dahi Asistanın nasıl çalıştığını öğrenmek isterseniz aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

 

Dahi Asistan Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Dahi Asistan’ı denemek için ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Hem android hem de iOS işletim sistemi kullanan cihazların kullanımına sunulan uygulamanın indirme linkleri aşağıda.

Android cihazlar için Dahi Asistan Uygulaması

iOS cihazlar için Dahi Asistan Uygulaması

 

Dahi asistan, Dahi.ai altyapısı ile hazırlanmış.

Önder Barış Aşık tarafından kurulan ve 2014 yılında faaliyetlere başlayan Yapay Tech’in geliştirdiği Dahi.ai, dünya çapında gittikçe popüler hale gelen doğal dil işleme girişimlerinin nadir yerli örneklerinden biri.

Dahi.ai platformu, baştan sona bot hazırlama imkanı sunarak anlamlandırma, diyalog sistemi, üçüncü parti servis ve mesajlaşma uygulamaları entegrasyonu ve kolay kullanımıyla öne çıkıyor. Dahi.ai İngilizce ve Türkçe dil desteğini çevirisiz, ‘ana dilinde’ doğal dil işleme yaparak sunuyor. Bir sanal asistanın Türkçe dil desteğine sahip olması, Türk kullanıcıları için adeta bir nimet gibi…

Türk yazılımcılar tarafında geliştilen ve mobil cihazlarınıza ücretsiz indirebileceğiniz Dahi Asistan Uygulamasını denemenizi hepinize öneriyorum.

 

Dahi.ai platformu üzerinde bot ve intent oluşturulduğunun gösterildiği eğitim videosu ise aşağıda.

 

Konuya ilgi duyuyorsanız Yeni Başlayanlar için Chatbot Rehberi başlıklı yazımı okumanızı da öneririm.

 

Yeni Başlayanlar İçin Chatbot Rehberi

 

 

Fayda görmeniz dileğiyle.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir