2018 Yılının En Çok Okunan Yazıları

2018 Yılının En Çok Okunan Yazıları için hazır mısınız?

En çok ilgi gösterdiğiniz içeriklerden derlediğim “2018 Yılının En Çok Okunan Yazıları” dosyası ile bu yılı kapatıyorum.

Hepinize şimdiden sağlık, mutluk, başarı ve bol paylaşımlı bir yıl diliyorum.

Bu arada kitabım “Küçük İşletmeler için Sosyal Medya” bu yıl 3. baskısını yaptı ve “2018 yılı içinde en çok satan ve okunan Ekonomi ve İş Dünyası kitapları” arasında yer aldı. Mutluluğumu ve gururumu sizlerle bir kere daha paylaşmak istedim.

 

 

2018 Yılının En Çok Okunan Yazıları 

2018 yılında 263 içerik paylaşmışım. 2017 yılında bu sayı 340 idi. Sebebi içeriğe olan ilginizin azalışı değil, mümkün olan her an bloğumu beslemeye çalışıyorum. Yazılarımı daima toplumsal fayda gözeterek ve herkesin anlayabileceği sade bir dille yazmaya çalışıyorum.

Bu yazı, 2018 yılı açısından benim final final yazım. Şimdiden hepinize bilgi ve paylaşımla dolu bir yeni yıl diliyorum.

Listeme etkinlikleri ve tekil sinema yazılarımı dahil etmedim ve Google Analytics verileri üzerinden hazırladım. Kim bilir belki gözünüzden kaçmış bir yazım olabilir, şimdiden keyifli okumalar.

 

Bu Kısaltmanın Anlamı Ne?

İnternet’te ve Sosyal Medyada karşılaştığınız kısaltmaların anlamını bilemiyorsanız, yazım tam size göre.

Kayıp giden ekranlarımızda, İnternet araştırmalarımızda, dost sohbetlerimizde, iş görüşmelerimizde onlarca kısaltmanın kullanıldığını görürüz. Bu kısaltmaların bazılarının anlamını biliriz, bazılarını ilk defa duyar ve merak ederiz. Bu kısaltmalara sürekli yenileri eklenir ve iş içinden çıkılmaz bir hale gelir.

Sosyal medyada, dijital pazarlamada, iş hayatında kısaca İnternetle ilgili her iş alanında sıkça karşılaştığımız kısaltmaların anlamları yazımda sizi bekliyor.

Bu Kısaltmanın Anlamı Ne?

 

 

Instagram İstatistik Özelliği Hakkında Her Şey

Instagram istatistik özelliği, hesabınız ve etkileşiminiz hakkında bir çok bilgi veriyor. Yazımda, Instagram analizi ve Instagram istatistik özelliği hakkında merak ettiğiniz tüm bilgileri bulabilirsiniz.

Instagram İstatistik Özelliği Hakkında Her Şey

 

 

YouTube Abone Sayısını Arttırmanın Yolları

YouTube abone sayınızı artırmak istiyor ancak bunu nasıl yapacağınızı bilemiyorsanız, hem fikir verecek hem de YouTube kanalınızı geliştirecek taze tüyolar yazımda sizi bekliyor.

Günümüzde YouTube sayesinde herkes yönetmen, oyuncu, şarkıcı, fenomen ya da yapımcı olabiliyor. Bu sitede günde 5 milyara yakın video seyrediliyor. Bu aktif ve geniş kitleyi görmezden gelmek ve bu platform üzerinde bir oluşum kurmamak işletmeniz için büyük bir hata olur.

YouTube Abone Sayısını Arttırmanın Yolları

 

 

Emoji Dosyası

Emojilerin anlamlarını öğrenmeye ne dersiniz? Yazımda emojilerin anlamlarına ve kullanım alanlarına dair bilgiler var.

Emojiler günlük hayatımızda yazışmalarımızın bir parçası oldu. Emojilerin anlamı ve daha da fazlası yazımda sizi bekliyor.

Duygularımızı simgeleştirmenin & sembolleştirmenin yol haritası niteliğindeki emojiler, cümlelerimize kattığı anlam ve duygu açısından da çok önemli.

Emoji kullanımı konusuna mesafeliyseniz bunu bir kere daha düşünmenizi öneririm. Bu renkli ve duygu dolu dünyaya daha fazla gecikmeden yakınlaşın. Sizin için fayda dolu bir emoji dosyası hazırladım.

Emoji Dosyası

 

 

Instagram Stories Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Instagram Stories Hakkında Bilmeniz Gerekenler, önemli bilgiler ve örnekler yazımda sizi bekliyor.

Instagram daha fazla içerik oluşturmak ve paylaşımları arttırmak için yeni bir özellik başlattı. Instagram hikayeleri – Instagram Stories ile kullanıcılar artık 24 saat sonra kaybolan videolar veya fotoğraflar paylaşabilecek. Snapchat’e benzeyen bu özellik ile ilgili merak edilenleri okumaya lütfen devam edin.

Instagram Stories Hakkında Bilmeniz Gerekenler

 

 

 

Facebook Canlı Yayın Rehberi ve Öneriler

Facebook Canlı Yayınlarınızı geliştirmek ve aklınıza takılan sorulara yanıt bulmaya ne dersiniz. Yazımda sizin için bolca ipucu ve örnek var.

Canlı video özelliği Periscope ve Meerkat gibi platformların ardından Facebook’a da gelmiş ve Şubat 2016’dan bu yana önemli bir kesime hitap etmeye başlamıştı. Instagram’a gelen Canlı Yayın özelliğinden sonra bu iki sosyal mecra arasında tatlı bir rekabet başladı.

Facebook Canlı Yayın Rehberi ve Öneriler

 

 

Instagram Hesabınızı Geliştirecek İpuçları

Instagram’da takipçi sayınızı arttırmak ve kullanıcılarınızın daha fazla dikkatini çekmek ister misiniz?

Instagram hesabınızı geliştirecek ipuçları yazımda sizi bekliyor.

Instagram Hesabınızı Geliştirecek İpuçları

 

 

Instagram Algoritması ve 8 Önemli Faktör

Instagram algoritması tıpkı Facebook Haber Akışı algoritması gibi, birçok insan için kafa karıştırıcı ve ilgili içerikleri göstermek konusunda son derece gizemli. Hemen herkes algoritmanın tam olarak nasıl çalıştığını merak ediyor. Yazımda Instagram algoritması hakkında merak ettikleriniz ve akışınızı etkileyen önemli faktörler bulunuyor.

Instagram Algoritması ve 8 Önemli Faktör

 

 

Twitch Yayını Yapmak için Rehber

Twitch yayını yapmak istiyor ancak nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız yazım tam sizlik.

Eğer siz de Twitch’te şansınızı denemek istiyorsanız lütfen okumaya devam edin.

Twitch Yayını Yapmak için Rehber

 

 

2018 Yılı Global Dijital Raporu

2018 Yılı Global Dijital Raporu açıklandı. We Are Social ve Hootsuite’in ortaklaşa düzenlediği “2018 Yılı Global Dijital Raporu” ile ilgili hazırladığım kısa özet yazımda sizi bekliyor.

2018 Yılı Global Dijital Raporu

 

 

2017 yılında en çok ilgi gösterdiğiniz içeriklerden derlediğim “2017’nin En Çok Okunan Yazıları” yazı dosyama aşağıdan ulaşabilirsiniz.

2017’nin En Çok Okunan Yazıları

Şimdiden hepinize bilgi ve paylaşımla dolu bir yeni yıl diliyorum 🎊

Fayda görmeniz dileğiyle.

  1 Yorum

  1. Pingback: 2019 Yılının En Çok Okunan Yazıları - Fundalina

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir