2017’nin En Çok Okunan Yazıları

2017’nin En Çok Okunan Yazıları için hazır mısınız?

En çok ilgi gösterdiğiniz içeriklerden derlediğim “2017’nin En Çok Okunan Yazıları” dosyası ile bu yılı kapatıyorum.

Hepinize şimdiden sağlık, mutluk, başarı ve bol paylaşımlı bir yıl diliyorum.

2017’nin En Çok Okunan Yazıları 

2017 yılında 340 içerik paylaşmışım. Yazılarımı daima toplumsal fayda gözeterek ve herkesin anlayabileceği sade bir dille yazmaya çalışıyorum. Bu yazı, 2017 yılı açısından benim final final yazım. Şimdiden hepinize bilgi ve paylaşımla dolu bir yeni yıl diliyorum.

Listeme etkinlikleri ve tekil sinema yazılarımı dahil etmedim ve Google Analytics verileri üzerinden hazırladım. Kim bilir belki gözünüzden kaçmış bir yazım olabilir, şimdiden keyifli okumalar.

İşte 2017 yılının en çok okunan yazıları

Instagram Stories Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Instagram daha fazla içerik oluşturmak ve paylaşımları arttırmak için Instagram hikayeleri – Instagram Stories özelliğini başlattı. Instagram hikayeleri – Instagram Stories ile kullanıcılar artık 24 saat sonra kaybolan videolar veya fotoğraflar paylaştı. Snapchat’e benzeyen bu özellik, Instagram kullanıcılarının bolca ilgi gösterdiği bir özellikti.

 

Instagram Stories Hakkında Bilmeniz Gerekenler

 

 

Bu Kısaltmanın Anlamı Ne?

Kayıp giden ekranlarımızda, İnternet araştırmalarımızda, dost sohbetlerimizde, iş görüşmelerimizde onlarca kısaltmanın kullanıldığını görürüz. Bu kısaltmaların bazılarının anlamını biliriz, bazılarını ilk defa duyar ve merak ederiz. Bu kısaltmalara sürekli yenileri eklenir ve iş içinden çıkılmaz bir hale gelir.

Sosyal medyada, dijital pazarlamada, iş hayatında kısaca İnternetle ilgili her iş alanında sıkça karşılaştığımız kısaltmaların anlamlarına yer verdiğim yazı, 2017’nin En Çok Okunan Yazıları arasında yer aldı.

 

Bu Kısaltmanın Anlamı Ne?

 

 

 

Facebook Canlı Videoları Hakkında Bilinmeyenler

Yakın zamanda hayatımıza giren Facebook Canlı Videoları hakkında bilinmeyenlere, son gelişmelere ve nasıl canlı video yayını yapabileceğinize dair detaylara yer verdiğim yazım da sizlerden çok ilgi gördü.

Facebook Canlı Videoları Hakkında Bilinmeyenler

 

 

En İyi Apple Watch Uygulamaları

Apple Watch bileklerimizde yerini bulduğundan beri birbirinden kullanışlı uygulamaları da beraberinde getirdi.

Bildirimleri görme ve hızla aksiyon alma konusunda eşsiz bir deneyim sunan Apple Watch’unuzda kullanabileceğiniz en iyi uygulamaları sizin için derlemiştim.

En İyi Apple Watch Uygulamaları

 

 

Turkcell T80 İncelemesi

Turkcell T serisinin en yeni akıllı telefonu T80 ile yaşadığım deneyim dönemini sizlerle paylaşmıştım.

Bol bol fotoğraf – video çektiğim, uygulamalar ve oyunlar yükleyerek test ettiğim cihaza dair merak edilenleri yazımda bulabilirsiniz.

 

Turkcell T80 İncelemesi

 

 

10 Kat Daha İyi İçerik

İçerik üretme pazarında başarıya ulaşmanın iki yolu var. Bunlardan ilki bir içeriği üretirken ya onu ilk anlatmak veya o içeriği en iyi anlatmak. İkinci yol ise 10 kat daha iyi içerik üretimi. 10 kat daha iyi ürettiğiniz içerik, o konu hakkında mevcut olanlardan daha iyi olacaktır. Bu yazımda 10kat daha iyi içerik üretmek konusunda neler yapılabileceğinizi ve bu süreçte nelere dikkat etmeniz gerektiğini anlatmaya çalışmıştım.

10 Kat Daha İyi İçerik

 

 

İçeriğin 365 Günü

İçeriğinizi bir yıl boyunca nasıl planlayacağınız, neler beklemeniz gerektiği ve yapmanız gerekenelere yer verdiğim yazım, 2017’nin En Çok Okunan Yazıları arasında yer aldı.

 

İçeriğin 365 Günü

 

 

Hashtagler Nasıl Kullanılır?

Her platform için #hashtag kullanımı ve çalışmalarınıza katkı sağlayacak hashtag örneklerine ve hashtag araçlarına yer verdiğim yazım sizlerden çok ilgi gördü.

 

Hashtagler Nasıl Kullanılır

 

 

 

Yeni Başlayanlar İçin Chatbot Rehberi

Chatbot’lar bu alışveriş alışkanlığınıza farklılık katar. Uğradığınız – uğrayabileceğiniz zaman kaybından sizi korur. Chatbot’u sistemine entegre eden alışveriş sitelerinde, sohbet ekranı üzerinden istediğiniz ayakkabının nasıl bir şey olduğunu söyleyerek, chatbot’un o ayakkabıyı sizin için bulmasını sağlayabilirsiniz. Chatbot, size aradığınız ürünlerle ilgili sorular sorar, vereceğiniz yanıtlara göre ihtiyacınız olan ürünü ekranınıza getirir. Bu yazımda sizlere chatbot’lar hakkında detaylı bir rehber sunmaya çalıştım.

Yeni Başlayanlar İçin Chatbot Rehberi

 

 

Emoji Dosyası

Emojiler günlük hayatımızda yazışmalarımızın bir parçası oldu. Emojilerin anlamı ve daha da fazlası yazımdaydı.

Emoji Dosyası

 

 

Influencerlarla Çalışma Rehberi

Influencerla çalışmak istiyor ancak nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız, sizden gelen sorular üzerinden hazırladığım “Influencer ile Çalışma Rehberi” 2017’nin En Çok Okunan Yazıları arasında yer aldı.

 

Influencerlarla Çalışma Rehberi

 

 

 

Türkiye’nin Kurumsal Blogları

Türkiye’nin Kurumsal Blogları, hem pazarlamanın önemli bir parçası hem de bulundukları ekosistemi büyüten ve toplumsal gelişime önemli katkılarda bulunan birer bilgi kaynağı. Kurumsal bloglar üzerinden hikayelerini anlatma fırsatı bulan işletmeler müşterileriyle kurduğu bağı güçlendirirken, güven telkin ederek satış ve karlılığını da arttırır.

Haziran ayında Digital Age dergisi için “Türkiye’de Kurumsal Blog’ların Karnesi” yazısı sizlerden büyük bir ilgi gördü.

 

Türkiye’nin Kurumsal Blogları

 

 

2016’nın En Çok Okunan Yazıları için hazırladığım dosyayı aşağıda bulabilirsiniz.

 

2016’nın En Çok Okunan Yazıları

 

 

Umarım 2018 yılında da edindiğim bilgileri sizlerle paylaşabilme enerjisine sahip olabilirim. Çünkü içerik üretmek gittikçe zorlaşıyor ve zaman yönetimi kolay bir iş değil.

Hep söylediğim gibi “Fayda görmeniz dileğiyle” 2018 Yılında görüşmek üzere 🙋🏼

 

  1 Yorum

  1. fundalina fundalina   •     Yazar

    Katkılarınız için teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir