Ortaokul Hayatımın En Kötü Yılları Filmi

Ortaokul Hayatımın En Kötü Yılları Filmi bu cuma vizyonda.

Ortaokul yıllarına geri döndüren bu eğlenceli yapım, James Patterson ve  Chris Tebbetts ‘in aynı adlı romanından senaryolaştırılmış.

Filmle ilgili merak edilenleri ve yorumumu okumaya lütfen devam edin.

James Patterson 2010’lu yılların en çok okunan kitaplarını yazan ve elbette bu işten büyük kazançlar sağlayan bir yazar.

Filmimizin hikayesini oluşturan Middle School : The Worst Years of My Life’ı ise 2012 yılında yazmıştı. Basımından bir yıl sonra dilimize çevrilen kitap, gençler tarafından çok sevilmiş ve uzun sure çok satanlar listesinde yer almıştı.

 

ortaokul-hayatimin-en-kotu-yillari-9

Ortaokul Hayatımın En Kötü Yılları Filmi Konusu

Rafe’in inanılmaz bir hayal gücü ve aynı zamanda otorite ile hafif sorunları vardır. Defterine çizdiği karakterler ile iç dünyasını dışa vurur. Son şans olarak gönderildiği baskıcı ve kuralcı ortaokula transfer olduğunda Rafe için hareketli günler başlar. Baskıcı ve kuralcı Müdür Dwight daha ilk gün Rafe’in yakasına yapışır ve kurallar kitabı ile onu bunaltır. Rafe, yapması ve yapmaması gerekenler arasında boğulduğu sıralarda, en yakın arkadaşı Leo ile okulun tüm kurallarını çiğnemek üzerine bir plan yapar. Rafe’in defterinde şekillenen anti kurallar uygulanmak için hazırdır.

 

 

Müdür Dwight’ın koyduğu kurallara karşı geliştirdikleri bu anti kurallar başta eğlenceli gelir. Müdür Dwight ise boş durmaz ve kurallara karşı gelenler için yeni bir planı hayata geçirir. Olaylar gelişir.

 

ortaokul-hayatimin-en-kotu-yillari-3

Ortaokul Hayatımın En Kötü Yılları Filmi Oyuncuları

Filmin oyuncu kadrosunda Rafe rolüyle Griffin Gluck, Jules rolüyle Lauren Graham, Georgia rolüyle Alexa Nisenson, Leo rolüyle Thomas Barbusca, Müdür Dwight rolüyle Andy Daly, Mr. Teller rolüyle Adam Pally ve Bear rolüyle Rob Riggle bulunuyor. Başarılı genç oyuncuların yanı sıra Rob Riggle ve Andy Daly eğlenceli karakterleriyle iz bırakıyor.

Filmin senaryosu ise Chris Bowman, Hubbel Palmer ve Kara Holden’e ait.

 

ortaokul-hayatimin-en-kotu-yillari-0

Patterson’ın baş yapımcılardan biri olarak yer aldığı “Ortaokul Hayatımın En Kötü Yılları Filmi” kitabı bir basamak yukarı taşımış ve hem 10 yaş üzeri gençlerin hem de biz büyüklerin keyifle izleyeceği bir hale getirmiş. Bunda en büyük pay kuşkusuz yönetmen Steve Carr’a ait. Anlatımı harika animasyonlarla süsleyen Carr, keyifle izlenen ve gülümseten bir yapıma imza atmış. Filmin kurgusu ise başarılı, tıkır tıkır işleyen basit bir anlatımı var.

 

ortaokul-hayatimin-en-kotu-yillari-5

 

Film özellikle gençlere hitap ettiğini hatırlatmak isterim, öte yandan izleyecek herkesi gülümsetecek bir potansiyele de sahip 🙂

 

Aşağıda Ortaokul Hayatımın En Kötü Yılları filminin inceleme videosu var.

 

 

Şimdiden hepinize iyi seyirler dilerim.

 

 

Ortaokul Hayatımın En Kötü Yılları Filmi Fragmanı

 

 

 

 

 

  1 Yorum

  1. Avatar Recep Hilmi TUFAN   •  

    Bu film tanıtım yazısı sayesinde benim de ortaokul yıllarım gözlerimin önünden film şeridi gibi geçti. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir