PERYÖN 27. İnsan Yönetimi Kongresi’nin Ardından

PERYÖN 27. İnsan Yönetimi Kongresi İstanbul Lütfi Kırdar’da Başladı. PERYÖN Kongre, iki günde yaklaşık 50 oturumda, 100 konuşmacıyı ağırlayacak.

PERYÖN 27. İnsan Yönetimi Kongresi’nin Ardından

Bu sene 27. kez düzenlenen PERYÖN İnsan Yönetimi Kongresi’nin ilk günü sona erdi. PERYÖN Kongre, iki günde yaklaşık 50 oturumda, 100 konuşmacıyı ağırlayacak. Yaklaşık 3 bin kişinin katılımıyla gerçekleşen PERYÖN Kongre “bugünün insanı” ile “geleceğin” buluşmasını konu alıyor. 

Berna Öztınaz, son bir yıl içinde yaşanan değişimlere dikkat çekti.

PERYÖN Yönetim Kurulu Başkanı Berna Öztınaz

PERYÖN Yönetim Kurulu Başkanı Berna Öztınaz’ın “Hoş geldiniz” konuşması ile açılışı yapılan kongrede, son bir yıl içinde yaşanan değişimlere dikkat çeken Öztınaz, “Görünen o ki dünya, iklim değişikliği ile hiç olmadığı kadar meşgul. Yapay zekâ, mevcut yetkinliklerde yenilenmeyi şart koşuyor. İlk defa bir arada çalışmaya başlayan beş jenerasyon bireylere anlam sunabilen kurumları ve liderleri arıyor. Öte yandan nüfus artışı ve küresel ısınma, sorumlu insan / kurum anlayışını olmazsa olmaz kılıyor. Her şeyin üzerine bir şemsiye gibi açılan ‘belirsizlik yönetimi’ temel ihtiyaç haline geliyor. İşte tam da bu nedenle, bu sene PERYÖN Kongre’de dünyanın bilgisi ve aklıyla, geleceğin vizyon ve cesaretini konuşuyoruz” dedi.  

PERYÖN Kongre’nin açılış konuğu olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu idi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu

Öztınaz’dan sonra sözü PERYÖN Kongre’nin açılış konuğu olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu aldı. İmamoğlu; “PERYÖN Kongre çağın en önemli alanına katkı sunan bir organizasyon. 27 yıldır kongre geleneğinin sürdürülmesi de çok özel bir durum. Bu kadar uzun süredir aralıksız hizmet eden kurumların varlığı hem ülkemiz hem de şehrimiz için bir teminat. Şehrimiz dünyada bir merkez olma yönünde ilerliyor. Bu hedefimizi sürdürebilmek için 16 milyon kıymetli insan kaynağıyla birlikte çalışmamız gerektiğinin bilincindeyiz. Bu bakış açısı ile geleceği tasarlayıp 2050 planını yapıyoruz. Mevcut insan kaynağımızla nasıl yol alacağımıza yönelik hedefler koyuyoruz. 2050 yılında adil, yeşil ve yaratıcı bir kent istiyoruz. Geleceği şekillendirmek deyince iki kavram öne çıkıyor: Demokrasi ve bilim. Eğer bu iki hususu entegre edebilirsek başarılı olmak konusunda bir engelimiz olmayacak. İstanbul’da geleceği tasarlamak konusunda attığımız bazı adımlar var. Bunlardan biri eğitim. Küresel Kent Akademisi kuracağız. Yuvamız İstanbul Projesi ile 150 kreşi şehre kazandırmak istiyoruz. Böylece on binlerce annenin de iş yaşamına katılımının önünü açacağız. Bu şehrin tüm uygulamalarına şeffaflığı kazandıracağız, bu şeffaflığı teknoloji mobil App’ler ile de destekleyeceğiz” dedi. 

Kamuda insan kaynakları mekanizması…

İstanbul‘un en büyük potansiyeli 16 milyon insan kaynağı diyen Ekrem İmamoğlu, kamudaki insan kaynakları yönetimi mekanizmasına da dikkat çekti. “Türkiye’nin insan kaynakları yönetiminde kendini ispata muhtaç olan, topluma vicdanı ve adaleti en kuvvetli şekilde verecek mekanizması; kamudaki insan kaynakları yönetimidir. Ne yazık ki şu anda en çok zorlanılan alan da burasıdır” dedi. Kurumlarında genç gelişim yetenek programını başlattıklarına da değinen İmamoğlu, “Gençlerimizi kabiliyetleri doğrultusunda geleceğe hazırlayacağız” dedi. 

Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı

“Artık paydaşlarımızla beraberce değer yaratıyoruz…”

27. PERYÖN İnsan Yönetimi Kongresi’nin ilk günündeki bir diğer konuşmacı ise Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı oldu. Bülent Eczacıbaşı konuşmasında tüm belirsizliklere rağmen kurumların; ortak değerler, hayaller ve ortak gelecekle çizilmiş, organik, esnek ve özgür platformlara dönüştüğüne değindi. Eczacıbaşı, “Artık eskiden olduğu gibi paydaşlarımız için bir değer yaratmıyoruz, paydaşlarımızla beraber değer yaratıyoruz. İstihdam sağlamıyoruz, insanların kendilerini geliştirebileceği, sorumluluk alabilecekleri ve potansiyellerinin sınırlarını zorlayabilecekleri bir fırsatlar ortamı oluşturmaya çalışıyoruz” dedi. 

İki günde yaklaşık 50 oturumda, 100 konuşmacıyı ağırlayacak PERYÖN Kongre, 22 Kasım Cuma günü de devam edecek. 

Kongreye dair anlık paylaşımları #PERYÖNKongre2019 #PERYÖNKongre hashtagleri üzerinden de takip edebilirsiniz.

Fayda götmeniz dileğiyle.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir