Aralık 2019 Filmleri

Aralık 2019 Filmleri için hazır mısınız? Gelin Aralık ayında vizyona girecek filmlere birlikte bakalım, ajandamızı ayarlayalım.

Aralık 2019 Filmleri

İşte gösterim tarihleri, fragmanları ve konuları ile birlikte Aralık 2019 Filmleri.

Aralık 2019 Filmleri 1.Hafta

6 Aralık 2019 Cuma gününden itibaren izlemeye başladığımız filmler aşağıda.

Addams Ailesi Animasyonu – The Addams Family 

Conrad Vernon ile Greg Tiernan’ın yönettiği, Oscar Isaac, Charlize Theron, Chloe Grace Moretz, Finn Wolfhard, Nick Kroll ile Bette Midler ve Allison Janney gibi birbirinden değerli oyuncunun sesleriyle yer aldığı animasyon, ürkütücü ve çılgın Addams ailesini bizlerle tekrar buluşturuyor. 

Balon Pilotları Filmi – The Aeronauts

Aksiyon macera türündeki filmin yönetmeni Tom Harper.

Eddie Redmayne ile Felicity Jones’u yeniden bir araya getiren The Aeronauts, gözü pek hava balonu pilotu Amelia Wren ile öncü meteorolog James Glaisher’in, insanlığın hava ve iklim konusunda bilgi menzilini genişletmek ve o döneme kadar kimsenin ulaşamadığı irtifalara erişebilmek adına çıktıkları zorlu sıcak hava balonu yolculuğunu anlatıyor. 

Rahibenin Laneti Filmi – Curse of the Nun

Haftanın tek korku filminin yönetmen koltuğunda Aaron Mirtes bulunuyor. 80 dakika süreli filmin oyuncu kadrosunda Lacy Hartselle ve Kate Kilcoyne yer alıyor.

Filmde yeni hayatına güzel bir evde başlamayı hayal eden güzel bir kadının dengesiz bir rahibenin ruhu tarafından rahatsız edilmesinin hikayesi anlatılıyor. 

Kahraman Balık Animasyonu – Go Fish

Sean Patrick O’Reilly’nin senaryosunu yazdığı ve yönettiği animasyon, yaşadıkları okyanusu kirlenmekten korumak için harekete geçen papağan balığı Alex ve arkadaşlarının hikayesini anlatıyor.

Aralık ayının birinci haftasında vizyona girecek olan yerli yapımlar ise; “Mucize 2 Aşk” ve “Müh-ü Cin”.

Aralık 2019 Filmleri 2.Hafta

Jumanji: Yeni Seviye Filmi – Jumanji: The Next Level

13 Aralık 2019 Cuma gününden itibaren izlemeye başladığımız filmler aşağıda.

Komedi aksiyon türündeki filmin yönetmeni Jake Kasdan. Dwayne Johnson, Karen Gillan, Jack Black ile Kevin Hart’ın oyuncu kadrosunda bulunduğu filmin konusuna gelince.

Jumanji: Yeni Seviye filminde çete geri dönüyor ama bu sefer oyun değişiyor. Jumanji’ye, içlerinden birini kurtarmak için döndüklerinde, hiçbir şeyin bekledikleri gibi olmadığını keşfediyorlar. Çete dünyanın en tehlikeli oyunundan kaçabilmek için, bilinmeyen ve keşfedilmemiş parçaları bulmak ve kurak çöllerden karlı dağlara uzanan yollara meydan okumak zorunda kalıyor.

Küçük Joe Filmi – Little Joe

Bilim kurgu dram türündeki filmin yönetmeni Jessica Hausner. Oyuncu kadrosunda Emily Beecham, Ben Whishaw, Kerry Fox ile Kit Connor’ı izleyeceğimiz filmin konusuna gelince.

Film, laboratuvar şartlarında genetik çalışmalarla elde edilen ve antidepresan etkisiyle insanlara mutluluk veren kırmızı Little Joe bitkisinin etkileri üzerinden sınırsız genetik ve bilimsel gelişmeleri sorgulamaya açıyor.

Laboratuvar ortamında genetik deneylerle yaratılan tuhaf kırmızı bitki Küçük Joe kokusuyla insanlara mutluluk verir, ama polenini ciğerine çeken bir daha aynı insan olamaz. Sürekli ilgi ve sevgi isteyen bu bitki aynı zamanda piyasa kuralları ve ahlak arasında sıkışıp kalan bir gelecek tasvirini sorguluyor.

Sevimli Sihirbazlar Animasyonu – Groundhog Dave

James Snider’in yönettiği animasyonun senaryosu B.C.Fourteen’e teslim edilmiş. Sevimli Sihirbazlar animasyonunun konusuna gelince.

Eğlenceyi seven Sihirbaz Dave, hava durumunu tahmin etmek için kulübesinden çıkar, sadece sevgili Bucketville kasabasının değiştiğini keşfetmek için! Çiçek açan çiçeklerin aroması yerini talaş kokusuyla değiştirmeye başlar ve gökyüzü bulutludur! Sihirbaz Dave ve arkadaşları korkunç bir haberi ortaya çıkarırlar: Bay Karınca yiyen, kasabayı yeni satın alır ve büyük bir alışveriş merkezine dönüştürmeyi planlamaktadır.

Aralık ayının ikinci haftasında vizyona girecek olan yerli yapımlar ise; “Aman Reis Duymasın” ve “Güzelliğin Portresi”.

Aralık 2019 Filmleri 3.Hafta

20 Aralık 2019 Cuma gününden itibaren izlemeye başladığımız filmler aşağıda.

Star Wars: Skywalker’ın Yükselişi Filmi Star Wars: The Rise of Skywalker

Gönlümüzün efendisi bu hafta vizyonda. The Force Awakens’ta imzası bulunan J.J. Abrams’ın yönetmen koltuğuna geri döndüğü ve Skywalker külliyatının finalini yapacak olan Star Wars: The Rise of Skywalker, The Resistance’ın özgürlük adına verdiği son büyük savaşı ve Star Wars evreninin sevilen karakterlerinin bu uğurda tekrar bir araya gelmelerini konu alacak filmi merakla ve heyecanla bekliyoruz. 

155 dakika süreli filmin oyuncu kadrosunda Daisy Ridley, Adam Driver, Oscar Isaac, John Boyega, Mark Hamill, Lupita Nyong’o ve Carrie Fisher’ı 🙏🏻 izleyeceğiz. 

Skandal Filmi – Bombshell

Jay Roach’un yönetmen koltuğunda olduğu biyografik dram türündeki film, başta Gretchen Carlson ve Megyn Kelly gibi televizyon emekçileri olmak üzere birçok kadının, medya patronu Roger Ailes’ın iş yerinde yarattığı istismar ve taciz düzenini ifşa etmeye çalışmalarını konu alıyor. Filmin oyuncu kadrosunda Nicole Kidman, Charlize Theron ile Margot Robbie’yi izleyeceğiz.

Aralık ayının üçüncü haftasında vizyona girecek olan yerli yapımlar ise; “Beyaz Güzün”, “Kırk Yalan”, “Şuursuz Aşk”, “El Deccur” ve “Kader Postası”.

Aralık 2019 Filmleri 4.Hafta

27 Aralık 2019 Cuma gününden itibaren izlemeye başladığımız filmler aşağıda.

Kara Noel Filmi – Black Christmas

Korku gerilim türündeki filmin yönetmeni Sophia Takal. Filmin oyuncu kadrosunda Cary Elwes, Imogen Poots ile Brittany O’Grafy’i izleyeceğiz. 

1974 yapımlı aynı isimli filmin yeniden çevrimi olan Black Christmas, okulların Noel tatiline girdiği dönemde bir parti vermek isteyen bir grup genç kadının, kendilerine dadanan siyah maskeli bir katile karşı verdikleri mücadelesini anlatacak.

Barınak Filmi – Sanctuary Population One

Yönetmen koltuğunda Lilly Heart Marriott’ın bulunduğu bilim kurgu türündeki filmin oyuncu kadrosunda Christopher Foran, Jemma Hendricks ile Sean Millingan’ı izleyeceğiz. 

Barınak Filmi, distopik bir dünyada zorlu bir yolculuğa çıkan Ethan’ın hikayesini anlatıyor. Genç ve idealist Ethan, epidemi sırasında enfekte olan diğer insanları kurtarmak için ailesini geride bırakır. Kana susamış yağmacılar ve geçmişinin hayaletleri savaşırken ailesini bulmak için tekrar yola koyulur.

Aralık ayının dördüncü haftasında vizyona girecek olan yerli yapımlar ise; “Aslan Parçam”, “Lazkit” ve “Rafadan Tayfa 2: Göbeklitepe”.

Kasım ayında izlediğimiz filmleri hatırlamak isterseniz aşağıdaki yazımı da okumanızı öneririm.

Şimdiden hepimize iyi seyirler. 

  1 Yorum

  1. Pingback: Ocak 2020 Filmleri - Fundalina

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir