Kasım 2019 Filmleri

Kasım 2019 Filmleri için hazır mısınız?

Gelin Kasım ayında vizyona girecek filmlere birlikte bakalım, ajandamızı ayarlayalım.

Kasım 2019 Filmleri

İşte gösterim tarihleri, fragmanları ve konuları ile birlikte Kasım 2019 Filmleri.

Kasım 2019 Filmleri 1. Hafta

1 Kasım 2019 Cuma gününden itibaren izlemeye başladığımız filmler aşağıda.

Terminatör: Kara Kader Filmi – Terminator: Dark Fade

Tim Miller’ın yönetmen koltuğunda bulunduğu filmin oyuncu kadrosunda Linda Hamilton, Arnold Schwarzenegger, Mackenzie Davis ile Natalia Reyes’i izleyeceğiz. 

Terminatör klasiğinin yaratıcısı James Cameron’ın yapımcılığını üstlendiği Terminator: Dark Fate, gelecekten gelen Terminatörlere karşı mücadele eden Sarah Connor ile insan-cyborg hibridi Grace’in, T-1000’in güncellenmiş hâli bir Terminatörün peşinde olduğu genç bir kızı korumaya çalışmalarını konu alıyor. Filmi basın gösterimi ile izleme şansı buldum. Filmle ilgili yorumlarımı yazımda bulabilirsiniz.

Parazit Filmi – Parasite 

Bong Joon-ho’nun Altın Palmiye ödülüne layık görülen filmi Parasite, belleklerden çıkmayacak sahneleri ve Kang-ho Song’un etkili oyunculuğu ile çok özel bir film. 

Seul’de, bodrum katında oldukça kötü şartlarda yaşayan Kim ailesinin, oğul Ki-woo’nun bir arkadaşının yönlendirmesi sayesinde varlıklı Park ailesinin kızları Da-hye’nin özel öğretmeni olması ve ardından yaşananları konu alıyor. 

Kasım ayının birinci haftasında vizyona girecek olan yerli yapımlar ise; “Merhaba Güzel Vatanım” ve “Araf 3: Cinler kitabı”

Kasım 2019 Filmleri 2. Hafta

8 Kasım 2019 Cuma gününden itibaren izlemeye başladığımız filmler aşağıda.

Pavarotti Filmi

Ron Howard’ın yönettiği belgesel, bir müzik efsanesi olan Pavarotti’nin hayatını gözler önüne seriyor. 

Ron Howard, Pavarotti’nin hikayesini bir ikon haline gelmeden öncesinden alıyor ve müzikal kimliğinin ötesindeki Luciano’yu bizlerle tanıştırıyor. Belgeselde Pavarotti aile arşivleri, yayımlanmamış parçalara ve anlatılmamış hikayelere yer verilmiş.

Kasım ayının ikinci haftasında vizyona girecek olan yerli yapımlar ise; “Recep İvedik 6” ile “Yaralı Keklik”. Animasyon türünde “Hapşuu” ile “Ayı Kardeşler: Zamanda Yolculuk” bu hafta vizyonda olacak. 

Kasım 2019 Filmleri 3. Hafta

15 Kasım 2019 Cuma gününden itibaren izlemeye başladığımız filmler aşağıda.

Asfaltın Kralları Filmi – Le Mans ’66

Aksiyon dram türündeki filmin yönetmen koltuğunda James Mangoldu bulunuyor. Oyuncu kadrosunda ise Matt Damon ile Christian Bale’i izleyeceğiz. 

Film, Ford v Ferrari’nin 1966 yılında, gerek araç gerek sürücü için büyük bir dayanıklılık gerektiren meşhur Le Mans yarışına bizleri götürüyor. Le Mans ’66,yarış için Ferrari’yi alt edecek bir araç tasarımı için Ford tarafından bir araya getirilen otomotiv tasarımcısı Carroll Shelby ile sürücü Ken Miles’ın bu süreçte yaşadıklarını anlatıyor. 

Kasım ayının üçüncü haftasında vizyona girecek olan yerli yapımlar ise; “Söz Vermiştin” ile “Gece Gelenler”. Animasyon türünde “Deniz Canavarları” ile “Penguen Pilotlar” bu hafta vizyonda olacak. 

Kasım 2019 Filmleri 4. Hafta

22 Kasım 2019 Cuma gününden itibaren izlemeye başladığımız filmler aşağıda.

Doktor Uyku Filmi

Doktor Uyku Filmi – Doctor Sleep, The Shining’in devamı niteliğinde. Mike Flanagan’ın yönetmen koltuğunda olduğu filmde Rebecca Ferguson, Ewan McGregor ile Carel Struycken’i izleyeceğiz. 

Film “The Shining” olaylarını takip eden yılların ardından, artık bir yetişkin olan Dan Torrance’ın onunla aynı güçlere sahip genç bir kızla tanışmasını ve onu “The True Knot” olarak bilinen bir güçten korumaya çalışmasını anlatıyor. 

Üzgünüz, Size Ulaşamadık Filmi 

Ken Loach’un son filmi “Üzgünüz, Size Ulaşamadık”  – Sorry We Missed You, filmekimi’nde izlemiştik. Loach’un uzun yıllardır birlikte çalıştığı Paul Laverty’nin senaryosunu yazdığı film, Mayıs ayında Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye için yarışmıştı. Filmin oyuncu kadrosunda Kris Hitchen, Debbie Honeywood, Rhys Stone, Katie Proctor, Ross Brewster ile Charlie Richmond bulunuyor. 

Ken Loach, bu kez iki çocuklu bir aileye odaklanıyor. Filmde, telefon app’leri çağında kendi kamyonetini almak isteyen Ricky’nin bu hamlesi, evlere bakıcılığa giden eşi Abby’nin düzenli çalışma hayatını sekteye uğratıyor. 

Kasım ayının dördüncü haftasında vizyona girecek olan yerli yapımlar ise; “Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu”, “İstasyon”. Animasyon türünde “Bedenimi Kaybettim” bu hafta vizyonda olacak. 

Kasım 2019 Filmleri 5. Hafta

29 Kasım 2019 Cuma gününden itibaren izlemeye başladığımız filmler aşağıda.

Charlie’nin Melekleri Filmi 

Macera komedi türündeki Charlie’nin Melekleri Filminin (Charlie’s Angels) yönetmeni Elizabeth Banks. Filmin oyuncu kadrosunda ise Naomi Scott, Elizabeth Banks, Sam Claflin ile Ella Balinska’yı izleyeceğiz.

Charlie’nin Melekleri’nin bu yeni uyarlamasında, genç bir sistem mühendisinin yarattığı tehlikeye karşı hayatlarını ortaya koyan yeni nesil Charlie’nin Meleklerini anlatılıyor. 

Bir Şans Daha Filmi 

Romantik komedi türündeki Bir Şans Daha Filmi – Last Christmas’ın yönetmen koltuğunda Paul Feig bulunuyor. Oyuncu kadrosunda ise Emilia Clarke ile Henry Golding’i izleyeceğiz. 

Film bir önceki Noel’de geçirdiği ciddi hastalıktan sonra şansı bir türlü yaver gitmeyen, biraz da vurdumduymaz Kate’in, yeni bir Noel’e yaklaşırken Tom ile tanışması sonrası gelişen olayları konu alıyor. 

Korkunun Sesi Filmi 

Korku türündeki Korkunun Sesi Filmi – Echoes of Fear’ın yönetmen koltuğunda Brian Avenet-Bradley bulunuyor. Oyuncu kadrosunda ise Trista Robinson, Hannah Race ile Paul Chirico’yu izleyeceğiz. 

Film, büyükbabasından kalan evi satmaya karar veren ve bunun için evi restore etmeye başlayan Alisa ile ona yardım arkadaşı Steph’in, bu süreçte keşfettikleri gizemlerle başlarından geçenleri konu alıyor. 

Midway Filmi

Savaş aksiyon türündeki filmin yönetmeni Roland Emmerich. Oyuncu kadrosunda ise Woody Harrelson, Ed Skrein ile Patrick Wilson’ı izleyeceğiz. 

Film Pearl Harbor’dan yaklaşık yedi ay sonra, Amerikan ordusu ve Japon İmparatorluk Deniz Kuvvetlerinin karşı karşıya geldiği Midway Muharebesi’ni savaşta çarpışan askerlerin gözünden anlatıyor. 

Kasım ayının beşinci haftasında vizyona girecek olan yerli yapımlar ise; “Küçük Şeyler”, “İki Gözüm”, “Gece Gelen: Cin Bebek” ile “Hemen Döneriz. Animasyon türünde “Eşek Kral” bu hafta vizyonda olacak. 

Ekim ayında izlediğimiz filmleri hatırlamak isterseniz aşağıdaki yazımı da okumanızı öneririm.

Şimdiden hepimize iyi seyirler. 

  1 Yorum

  1. Pingback: Aralık 2019 Filmleri - Fundalina

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir