Ekim 2019 Filmleri

Ekim 2019 Filmleri için hazır mısınız? Gelin Ekim ayında vizyona girecek filmlere birlikte bakalım, ajandamızı ayarlayalım.

Ekim 2019 Filmleri 

İşte gösterim tarihleri, fragmanları ve konuları ile birlikte Ekim 2019 Filmleri.

Ekim 2019 Filmleri 1. Hafta

4 Ekim 2019 Cuma gününden itibaren izlemeye başladığımız filmler aşağıda.

Joker Filmi

Venedik Film Festivali’nde Altın Aslan ödülünü alan yapım, Batman kadar sevilen bu özel karakterin başlangıç hikayesini anlatıyor. 

Joker neredeyse Batman kadar sevilen bir karakter olmasına rağmen geçmişi ile ilgili çok az şey biliriz. Sisteme başkaldıran ve gittikçe daha acımasız birine dönüşen Joker karakteri bu film ile taçlandırılıyor ve aklımızdaki tüm soruları yanıtlıyor. 

Joker Filmi Fragmanı

Joker filmini basın gösterimi ile izleme şansı buldum. Film hakkında merak edilenleri ve yorumumu yazımda bulabilirsiniz. 

Piranalar Filmi – La paranza dei bambini

Gomorra’nın yazarı Roberto Saviano’nun kendi eserinden sinemaya uyarladığı film, Napoli’de mafyaya dahil olmaya çabalayan genç ama bir o kadar da zalim bir grup arkadaşın hikayelerini anlatıyor.

İlk gösterimini Berlin Film Festivali’nde yapan filmin yönetmeni Claudio Giovannesi. Dram türündeki filmin oyuncu kadrosunda Francesco Di Napoli, Viviana Aprea ve Ar Tem’i izleyeceğiz.

 

Piranalar Filmi Fragmanı

Ekim ayının birinci haftasında vizyona girecek olan yerli yapımlar ise; “Keşfedilmemiş Çocuklar”, “Kuşatma 7 Uyuyanlar”, “Dert Bende”, “Harekat Dekiz”.

Ekim 2019 Filmleri 2.Hafta

11 Ekim 2019 Cuma gününden itibaren izlemeye başladığımız filmler aşağıda.

Saklambaç Filmi – Ready or Not

Korku komedi türündeki filmin fragmanı oldukça keyifli. İzleme listeme aldığım filmin basın gösterimini de kaçırmamaya çalışacağım. 

Matt Bettinelli-Olpin ile Tyler Gillett’in yönetmen kolduğuna oturduğu filmin oyuncu kadrosunda Samara Weaving, Adam Brody, Mark O’Brien, Henry Czerny ile Andie MacDowell’ı izleyeceğiz.

Filmin konusuna gelince; Grace ve Alex, 18 aylık ilişkilerini, Alex’in annesi Becky (Andie Mac Dowell) ve babası Tony’nin (Henry Czerny) malikanesinde evlilikle taçlandırırlar. Düğün kusursuz bir şekilde sürer fakat gelin için dikkatlice yapılmış bir plan vardır.  Grace hala gelinlik üzerindeyken hiçbir kuşku duymadan eşi ve ailesinin geleneksel aile oyunu dedikleri oyunu oynamak için gece yarısı onlarla toplanır. Ailenin yeni bireyi olarak Grace, oynayacakları oyunu seçmek üzere masanın üzerindeki oyun kartlarından birini çekmelidir. Çektiği kart nadiren çıkan Saklambaç kartıdır ve oyuna başlamak için Alex’i geride bırakıp sessizce bir yerde saklanmalıdır. Diğerleriyse güneş doğmadan onu bulacaktır.

Saklambaç Filmi Fragmanı

İkizler Projesi Filmi – Gemini Man

Will Smith’in başrolünde yer aldığı Gemini Man bilim kurgu aksiyon türünde. Film, işinin ehli bir kiralık katil olan Henry’nin, kendisini öldürmek için peşine düşen kişinin 25 yıl önce kendisinden alınan genlerle oluşturulmuş klonvari biri olduğunu fark etmesiyle gelişen olayları konu alıyor. 

Filmin yönetmeni, Oscar ödüllü film yapımcısı Ang Lee. Filmin yapımını ünlü yapımcılar Jerry Bruckheimer, David Ellison, Dana Goldberg ve Don Granger gerçekleştiriyor. Filmde ayrıca Mary Elizabeth Winstead, Clive Owen ve Benedict Wong rol alıyor.

İkizler Projesi Filmi Türkçe Altyazılı Özel Video

Gerçeğin Peşinde Filmi – Angel of Mine

Noomi Rapace’ın başrolünde yer aldığı Angel of Mine, gerilim – dram türünde. Yönetmen koltuğunda Kim Farrant’ın bulunduğu filmde Rapace’e Rebecca Bower, Luke Evans ve Finn Little eşli ediyor.

Filmin konusunda gelince; Kocası Mike’la boşanma sürecinde olan Lizzie’nin tüm hayatı işi ve 11 yaşındaki oğlu Thomas’tır. Bir gün tesadüfen gördüğü 7 yaşındaki Lola, onu geçmişe götürür. Yıllar önce doğum yaptığı hastanede çıkan yangın yüzünden kızını kaybeden Lizzie, hala olayın etkisinden çıkamamıştır. Lola’yı görür görmez, onun yangında öldüğü söylenen kızı olabileceğini düşünür. Bu takıntısı hızla büyür, Lola ve annesi Claire ile yakınlaşmak için Lizzie herkesin hayatını tehlikeye atan bir oyuna başlar. 

Gerçeğin Peşinde Filmi Fragmanı

Ekim ayının ikinci haftasında vizyona girecek olan yerli yapımlar ise, “Muhteşem Üçlü”, “7.Koğuştaki Mucize”, “Müfreze”.

Ekim 2019 Filmleri 3.Hafta

18 Ekim 2019 Cuma gününden itibaren izlemeye başladığımız filmler aşağıda.

Malefiz: Kötülüğün Gücü Filmi – Maleficent: Mistress of Evil

2014 yılının uluslararası gişe başarısının ardından devam eden Disney’den Malefiz: Kötülüğün Gücü’nde, Malefiz ve vaftiz kızı Aurora, yaklaşan bir düğünün onları farklı yönlere çekmesi, beklenmedik ittifaklar ve oyundaki yeni, karanlık güçler ile de onları birbirine bağlayan karmaşık aile bağlarını sorgulamaya başlıyor.

Joachim Rønning’in yönetmen koltuğunda olduğu filmin oyuncu kadrosunda Angelina Jolie, Elle Fanning, Chiwetel Ejiofor, Sam Riley, Harris Dickinson, Ed Skrein, Imelda Staunton, Juno Temple, Lesley Manville ile Michelle Pfeiffer’ı izleyeceğiz. 

Filmin konusuna gelince; Disney’in 2014 global gişe filminin bir devamı olan “Malefiz: Kötülüğün Gücü”nde, Malefiz ve vaftiz kızı Aurora, gerçekleşecek bir düğün, beklenmedik müttefikler ve oyunda karanlık yeni güçlerin farklı yerlere sürüklemeye çalıştığı, onları birbirine bağlayan karmaşık aile bağlarını sorgulamaya başlarlar. 

Yıllar Malefiz ve Aurora’ya nazik davranmıştır.  Acı ve intikamla başlayan ve nihayetinde sevgiye dönüşen ilişkileri, gelişmiştir. Ancak insanlar ve perileri arasındaki kin devam etmektedir. Aurora’nın Prens Phillip’le yaklaşmakta olan evliliği, Ulstead krallığı ve komşu Moors’ta kutlamalara neden olmuştur ve düğünün, iki dünyayı birleştirmesi amaçlanır. Beklenmeyen bir karşılaşma yeni ve güçlü bir ittifakı ortaya çıkarır. Malefiz ve Aurora bir Büyük Savaş’ta muhalif taraflara ayrılırlar. Bu da bağlılıklarını test eder ve gerçekten aile olup olmadıklarını sorgulamalarına neden olur. 

Karakomik Filmler

Cem Yılmaz’ın yazıp – yönetip, oynadığı filmi uzun zamandır izlemeyi bekliyorduk. Karakomik Filmler iki farklı filmden oluşuyor. İlk film dram ikinci film ise bilim kurgu ağırlıklı. Tiyatro sahnesi gibi iki perdeli, farklı bir film izlemeyi bekliyorum. 

Ekim ayının üçüncü haftasında vizyona girecek olan yerli yapımlar ise, “Karışma Bende”, “En Uzun Gece”, “Oray”.

Ekim 2019 Filmleri 4.Hafta

25 Ekim 2019 Cuma gününden itibaren izlemeye başladığımız filmler aşağıda.

Countdown, Muhbir, Deri Ceket, Photograph ve Bir Kadın Zaferi ekim ayının son haftası vizyona girecek filmler arasında. “Cinayet Süsü” ise bu hafta vizyona girecek tek yerli yapım. 

Şimdiden hepimize iyi seyirler dilerim. 

  2Yorum

  1. Pingback: Malefiz Kötülüğün Gücü Filmi - Fundalina

  2. Pingback: Kasım 2019 Filmleri - Fundalina

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir