Twitter Konu Başlıkları Özelliğini Duyurdu

Twitter Konu Başlıkları Özelliğini Duyurdu. Twitter’daki en iyi sohbetleri takip edebilmeyi kolay hale getiren özellik hakkında merak edilenler yazımda.

Twitter Konu Başlıkları Özelliğini Duyurdu.

Twitter, dünyada olan biten her şeyin konuşulduğu bir platform. Platformda bir araya gelince çok fazla konu hakkında konuşuyoruz. Aynı anda çok fazla konu konuşulduğunda ise sevdiğimiz şeylerle ilgili yeni ve ilginç sohbetleri bulmak zorlanabiliyoruz. Her ne kadar algoritma sebebiyle ana akışımızda sıralananlara müdahale edebilsek ve seçenek sunulsa bile, bazen ana akışımızdan verim almak yorucu olabiliyor. Tüm bu karmaşaya çözüm niteliğindeki “Twitter Konu Başlıkları Özelliği” nihayet kullanıma sunuluyor. Aşağıda twitter’ın bu yeni özellik hakkında paylaştığı basın bültenini bulabilirsiniz.

Twitter Konu Başlıkları

Kullanıcılar çoğunlukla sadece kendileri için önemli olan konularla ilgili atılan en iyi Tweet’leri görmek istiyor. Bugünden itibaren Twitter’daki en iyi sohbetleri takip edebilmeyi daha da kolay hale getiriyoruz.

Önümüzdeki aylarda, tek bir dokunuşla bir hesabı takip etmenize benzer şekilde herhangi bir konu hakkındaki sohbetleri de takip edebileceksiniz. Konu başlık önerileri ana sayfanızda yer alacak ve halihazırda Twitter’da takip ettikleriniz ve aramaya meyilli olduğunuz konulara bağlı olarak arama çubuğunuzda belirecek.

Twitter konu başlıkları özelliği ile ister favori müzik grubunuz olsun ister tuttuğunuz takım ya da ünlü bir isim olsun, Twitter’da bir konuyu takip etmeyi seçtiğinizde konuyla ilgili uzmanların, hayranların ya da konu hakkında konuşmaya eğilimli olan pek çok hesaptan gelen Tweet’leri göreceksiniz.

Önceden, belirli hesaplar izleyerek, arayarak ya da en son için Araştır sekmesine bakarak neler olup bittiğini takip etmenin en iyi yolunu bulmak için tüm iş kullanıcıya düşüyordu. Şimdi ise tek bir dokunuşla neye önem verdiğinizle ilgili en alakalı ve ilginç Tweet’leri görme seçeneğine sahipsiniz.

Bu önerileri zaman çizelgenizde ve aramada görmeyi bekleyebilirsiniz önümüzdeki aylarda ve en çok neyle ilgilendiğinizi bildiğimiz için, Konu önerileri daha da iyi olmalı.

Twitter kurallarıyla ilgili yaptığı güncellemeyi bir blog post aracılığı ile duyurmuştu.

Fayda görmeniz dileğiyle.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir