Neden SEO Eğitimi Almalısınız

SEO, (Arama Motoru Optimizasyonu) web sitenize ziyaretçi çekmenin en önemli kaynaklarından biri. SEO eğitimi almak istiyor, ancak nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız yazımda sizin için bolca kaynak var.

Neden SEO Eğitimi Almalısınız?

Eğer internet üzerinde içerik üretiyor – satış yapıyor ve emeklerinizin daha fazla kişiye ulaşmasını istiyorsanız SEO eğitimi (veya danışmanlığı) almanız  günümüzün bir gerekliliği.

İçerik ürettiğimiz dünya çok çabuk değişiyor. Malum, bu hıza ayak uyduramadığımızda gerilere düşüyoruz. Her ne kadar bir konuya haim olsak bile, üst sıralara yerleşmek ve daha fazla kişiye ulaşmak için SEO şart.

SEO, (Arama Motoru Optimizasyonu) web sitenize ziyaretçi çekmenin en önemli kaynaklarından, olmazsa olmazlarından biri. Bilgilerimizi daima taze tutmak zorunda kaldığımız şu dönemde, SEO konusunda yapmanız ve yapmamanız gerekenleri doğru kaynaktan alacağınız bir eğitimle faydaya dönüştürebilirsiniz.

SEO, Türkiye’de hakkında kaliteli kaynak bulmanın oldukça zor olduğu bir pazarlama kanalı.

Bu alan kalıcı SEO olmadığı için bir hevesle başlayıp bırakılmaması gereken bir alan. Google arama algoritmalarının 6 ayda bir değiştiği günümüzde, bir SEO uzmanından yardım alarak, kalıcı başarıyı oluşturacak stratejinizi geliştirebilirsiniz. Eğer SEO’ya hakim olabilirseniz, alanınızda üst sıralara yerleşerek, daha çok kişiye ulaşabilirsiniz.

Kimse size Google’da birinci sırada yer almanın garantisi veremez.

SEO, öğrenmesi kolay gibi gösterilsede, hakim olması epey efor gerektirir. Google da arattığınız anahtar kelimelerin ilk sayfasında çıkan siteler, içerikler, bloglar, haberler başarılı bir SEO uzmanının ürünüdür. Başarısız ellerde  web sitenizin itibarına zarar veren bu pazarlama dalı, doğru yapıldığında kısa sürede popülerliğinizi ve bulunabilirliğinizi artırır. 

Google’a göre iyi bir SEO uzmanı;

Web sitesinin yazılımsal kısmını inceler, bir yapı oluşturarak mevcut içerikleri geliştirir. Ayrıca sektöre uygun anahtar kelime araştırmasını yapması da gerekliliktir. SEO çalışmaları ortalama 4 ay ile 1 yıl arasında gözle görülür sonuçlar vermeye başlar. Bu başarıyı sürdürmek ise bıkmadan usanmadan çalışmalarınızı tekrar etmeniz ile ilgilidir.

SEO eğitimine mi ihtiyacınız var?

Piyasada işgüzarlık yapıp, boş vaatlerde bulunan çok fazla kişi ve kurum var. Seçim yaparken çok dikkatli olun. Birebir verilen eğitimler daima çok etkilidir. Sertifikasız ve uygulamadan uzak eğitimler boşa kürek çekmenize ve çabalarınızın sonuçsuz kalmasına yol açacaktır.

Benim SEO eğitimi konusunda önerim, blog içeriklerinden her zaman faydalandığım isim Ayhan Kahraman. Online ve birebir gerçekleştirdiği eğitimler %100 öğrenme garantili. Seçtiğiniz web sitesi üzerinden uygulamalı olarak yapılan eğitimlerin süresi 8-12 saat aralığında değişiyor. Eğitim süreci siz SEO’yu öğrenene kadar devam ediyor.

SEO yatırım yapmaya değer bir kanal.

SEO iyi yapıldığında, Google buna duyarsız kalmaz ve web sitelerimizi üst sıralara yükselterek ödüllendirir. SEO, geri dönüşü etkili ve yatırım yapmaya değer bir kanaldır. İster yeni başlayan, ister uzman, içerik yazarı, geliştirici, çevrimiçi pazarlamacı veya bir işletmenin sahibi olun, birebir, kendine ait bir web sitesi üzerinden, tecrübe ve bilgi birikiminize göre ilerleyen çevrimiçi eğitim etkili ve kalıcı oluyor. Bu sebeple en taze bilgileri edindiğim Ayhan Kahraman’ın verdiği SEO eğitimlerini hepinize öneririm.

Fayda görmeniz dileğiyle.

  1 Yorum

  1. Avatar Emre Unal   •  

    Türkiye’de en mütevazi, en iyi, en kaliteli uzmanlardan birisi olarak gösterebilirim bu adamı. Diksiyonu, Türkçeyi doğru kullanması, bilgisi tecrübesi inanılmaz. Umarım bir gün eğitimlerine katılabilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir