Pratik, Hızlı ve Ücretsiz Duolingo

Duolingo, yabancı dil konusunda sizi geliştirecek; hızlı, basit ve ücretsiz bir sistem.

Üstelik evrensel bir çalışmaya da hizmet ediyor. Yabancı dil öğrenirken kullandığınız ana dili de arşivleyerek tüm dünya için bir kaynak oluşturuyor.

İnternetin yaygınlaşması ile birlikte dil öğrenimi daha da önem kazanmaya başladı. Program ve uygulamaların bir kısmını kendi dilimizde kullanabilmemize rağmen, İngilizce’nin İnternet’in evrensel dili olduğunu biliriz. Bilirsiniz kimileri için yabancı bir dili öğrenmek oldukça zordur, üstelik pratik yapılmadığı zaman kolayca unutulur.

DuolingoWelcome1

Gelin sesime kulak verin, Duolingo ile hem yabancı dilinizi geliştirin hem de Türkçe’yi öğrenmek isteyenlere bir kaynak oluşturulmasına destek verin.

Milyonlarca aktif kullanıcısı ile hızla büyüyen ücretsiz sistemde; İngilizce, Fransızca, İspanyolca, Almanca, Portekizce, İtalyanca dilini öğrenebilirsiniz. Anadil olarak ise; İspanyolca, Çince, Rusça, Fransızca, Arapça, Lehçe, Yunanca, Korece, Macarca, Endonezce, Rumence, Flemenkçe, Japonca, Hintçe, Almanca, İngilizce, Türkçe, Portekizce, İtalyanca’yı seçebilirsiniz.

2011 yılında “Web’i tercüme ediyoruz” sloganıyla yola çıkan Duolingo, İnternetteki bilgiyi farklı dillere çevirebilmek açısından da oldukça faydalı. Projenin beyni Bilgisayar Mühendisi Profesör Luis von Ahn. Kendisi aynı zamanda CAPTCHA’nın ve basılı kitapları dijitalleştiren reCAPTCHA sisteminin yaratıcısı.

Cep telefonu, tablet veya bilgisayarınıza kuracağınız Duolingo ile keyifli zamanlar geçirmeye hazır olun.

Bir hesap oluşturmak için öncelikle öğreneceğiniz – kendinizi geliştireceğiniz dili seçiyorsunuz ve beceri ağacınız oluşuyor. Böylece gramere boğulmadan en temel haliyle derslere başlıyorsunuz. Derslerde hem ses hem de mikrafon kullanılıyor ama uygun değilseniz mikrafonunuzu kapatarak yolunuza devam ediyorsunuz.

 

duolingo-dersler

Duolingo’ya başlamadan önce elbette temel bir dil eğitimi almış olmanız gerekiyor, bol tekrar ve ek çalışmayla ileri seviyelere çıkmanız mümkün. Temel eğitimi geçmek için seviye tespit sınavlarını tamamlamanız yeterli. Öğrendiklerinizi hatırlamak, prtaik yapmak ve zamanınızı değerlendirmek için bilgiç baykuşumuza kulak verin.

Kendisi eğitime ara verdiğinizde bir öğretmen edasıyla “bu gün hiç çalışmadın, derslere geri dön haydi bakalım” diyerek hatırlatma postaları yolluyor. Sürekli aynı hatayı yaptığınızda ise kalbi kırılıyor.

duolingo

Bir oyun şeklinde tasarlanan sistemin kullanıcıları, yeni becerileri açabilmek için puan toplamak zorunda, hata yapıldığında ise can kaybediliyor. Dil öğrenimini eğlenceli hale getiren Duolingo; okuma, yazma, konuşma ve dinleme becerilerinin geliştirilmesinde kuşkusuz mükemmel bir araç.

Duolingo’yu kullanmaya başlayan herkes, çeviri veritabanına da giriş sağlamış oluyor. Çeviriler, kullanıcılar tarafından oylanıyor ve en iyi çeviriler bu şekilde seçiliyor. Puanını arttırıp, kendisini ispatlayan kullanıcılar ‘Güvenilir Çevirmen’ unvanını alıyor.

Sistemde sosyalleşmek isteyenler arkadaş edinip, yarışabiliyor. Facebook arkadaşlarınızla kıyasıya bir rekabete girmek istiyorsanız burası tam size göre ^^ Fikrilerinizi söyleyebileceğiniz ve aklınızdaki sorulara yanıt bulabileceğiniz “Tartışma“ bölümü de oldukça yararlı.

Duolingo_Temeller

Ücretsiz sunulan kurs boyunca 1952 İngilizce kelime öğrenme şansınız var. İtalyanca öğrenmeye çalışırken İngilizcenizi de tazeliyor oluşunuz çifte kazancı beraberinde getiriyor. Vakit kaybetmeden hemen başlayın derim.

Baykuşun hep dediği gibi “Dil öğrenmek her gün pratik yapmayı gerektirir.” 😉

Duolingo Sosyal hesapları aşağıda takibinizi bekliyor;  

Duolingo Web

Duolingo Blog

Duolingo Facebook

Duolingo Twitter

Duolingo’yu iPad – iPhone cihazınıza buradan indirebilirsiniz.

Android cihazınız için ise buradan.

Duolingo’ya ek olarak İngilizce Dil Eğitimi için aşağıdaki kaynakları da kullanabilirsiniz.

http://www.conquerenglish.com/

http://learningenglish.voanews.com/

http://www.bbc.co.uk/worldservice/learningenglish/

http://www.easylang.com/index.php

http://www.kaplaninternational.com/

http://www.lingq.com/

http://www.englishbaby.com/

http://www.urbandictionary.com/

http://dictionary.reference.com/

http://dictionary.cambridge.org/

http://digital.library.upenn.edu/books/

http://tr.englishcentral.com/

http://englishtips.org/

http://www.onestopenglish.com/

http://www.podcastsinenglish.com/index.shtml

http://uz-translations.net/

http://www.englishclub.com/

http://www.edufind.com/

http://bedavaingilizcedersler.com/

http://www.ingilizcenet.com/

İngilizce Video Ana Sayfa

http://www.ingilizce.tk/

http://lisanca.com/

http://dersimizingilizce.com/

http://www.seslisozluk.net/

http://lyricstraining.com/

http://www.voscreen.com

http://www.kelimeegzersiz.com

http://lang-8.com

www.vocabularytester.com

  1 Yorum

  1. Avatar Razzle   •  

    Şu an kullanıyorum ve çok memnunum. Yakında ingilizceden japonca öğrenmeyi planlıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir