Sensormatic Yoğunluk Ölçüm Çözümü ile tanışın

Yeniden açılan ve açılmaya hazırlanan AVM’ler, mağazalar, oteller ve ofislerde insan yoğunluğunun kontrolünü Sensormatic Yoğunluk Ölçüm Çözümü ile sağlamak mümkün.

Sensormatic Yoğunluk Ölçüm Çözümü ile tanışın

COVID-19 salgınında normalleşme döneminin başlamasıyla yeniden açılan ve açılmaya hazırlanan AVM’ler, mağazalar, oteller ve ofislerde insan yoğunluğunun kontrolü teknolojik çözümlerle kolaylaşıyor.

Sensormatic Yoğunluk Ölçüm Çözümü, 3D kamera ve ışın (beam) sensörler sayesinde yoğunluk oranını kolayca belirliyor ve yoğunluğun artması durumunda girişlerin kısıtlanması olanak sağlanıyor.

Koronavirüsle ilgili yapılan düzenlemeler sonrasında AVM’ler ve süpermarketlerde her 10 metrekareye 1 kişi, mağazalarda her 8 metrekareye 1 kişi olacak şekilde müşteri kabulüne izin veriliyor. Kapalı mekanlar için tavsiye edilen metrekare başına düşen insan yoğunluğunu belirlemek ve kontrol edebilmek, alan büyüdükçe güçleşiyor. Manuel çözümlerde de hata payı maalesef çok yüksek oluyor.

İçeride kaç kişi var? Kaç Kişi Girebilir? Yaklaşık Bekleme Süresi Nedir?

Sensormatic Yoğunluk Ölçüm Çözümü, gerçek zamanlı analiz yeteneği sayesinde, bir alandaki kişi sayısının anlık olarak takip edilebilmesini sağlıyor. Mağaza, tesis ya da alan girişlerine konumlandırılan ekrana, içeride kaç kişi olduğu, kaç kişinin girebileceği ve yaklaşık ne kadar süre bekleneceği bilgileri görsel olarak yansıtılıyor.

Sunulan çözüm, AVM’lerin yemek alanlarında, tuvaletlerinde, mağazaların girişlerinde, deneme kabin bölgesinde veya işletmelerin yemekhane, sosyal alan, kantin, servis bekleme, asansör bekleme alanlarında kullanılabiliyor. Tak çalıştır özelliğe sahip çözüm, kapasite sınırı olan alandaki yoğunluğun artması durumunda girişlerin kısıtlanması veya yoğunluğun azaltılması gibi önlemlerin alınmasına olanak tanıyor. Bu sayede işletmeler, sahip oldukları alana göre kapasiteyi daha verimli kullanabiliyor.

Sensormatic Sosyal Mesafe Koruma Çözümleri

COVID-19 salgınının daha da yayılmasını engellemek için önlemler alınmaya devam ediliyor. Bu önlemler doğrultusunda insanların kalabalık olarak durabileceği alanlarda kişilerin arasında en az bir metre mesafe bırakılması isteniyor. Sensormatic’in geliştirdiği sosyal mesafe koruma çözümlerini sizlerle paylaşmıştım.

  5Yorum

  1. Pingback: Sensormatic Teknoloji Yönetimi Direktörü Dr. Serdar İnce Röportajı - Fundalina

  2. Pingback: Restoran ve kafeler müşterilerinin ve çalışanlarının sağlığını en son teknolojilerle koruyor - Fundalina

  3. Pingback: Termal kamera ve yoğunluk ölçümü çözümleri okula dönüşü kolaylaştıracak - Fundalina

  4. Pingback: Termal kamera ve yoğunluk ölçümü çözümleri okula dönüşü kolaylaştıracak - Fundalina

  5. Pingback: Sosyal Mesafeye Teknoloji Ayarı - Fundalina

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir