Sezin Mızraklı Avalin, Teleperformance Türkiye’nin Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı oldu

Telekomünikasyon ve IT sektöründe 20 yılı aşkın B2B satış ve pazarlama deneyimine sahip olan Sezin Mızraklı Avalin, Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı olarak Teleperformance Türkiye liderlik ekibine katıldı. 

Telekomünikasyon ve IT sektörünün deneyimli ismi Sezin Mızraklı Avalin, Teleperformance Türkiye’nin Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı oldu. 20 yılı aşkın süredir Turkcell, Türk Telekom, Microsoft ve Gartner’da yüzlerce kişiden oluşan ekiplere liderlik yapan deneyimli yönetici bundan sonra tüm bilgi birikimini Teleperformance Türkiye’yi daha da ileriye taşımak için kullanacak.

Sezin Mızraklı Avalin Kimdir?

Teleperformance Türkiye üst yönetimine Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı olarak katılan Sezin Mızraklı Avalin, 2000 yılında Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun oldu ve MIT (Massachusetts Institute of Technology)’de Liderlik Gelişim Programını tamamladı. Üniversite eğitimi sırasında ABN Amro Leasing’de satış kadrosunda görev aldı. 2000-2008 yılları arasında Turkcell’de Stratejik Müşteriler segmentinde Kurumsal Satış Müdürlüğü görevinde bulundu. 2008 yılında Turkcell’de Sadakat, Müşteri Bağlılığı ve Kurumsal Etkinlik Yönetiminden Sorumlu Kurumsal Pazarlama ekibinin başına geçti. 2013-2015 yılları arasında İş Ortaklığı ve Kurumsal Ürünler Yönetiminden Sorumlu Pazarlama Direktörü ve 2015 yılı başından itibaren Büyük Müşterilerden Sorumlu Satış Direktörü olarak Turkcell bünyesinde yer aldı.

2016 yılında Kurumsal Segment Pazarlama Direktörü olarak Türk Telekom’a transfer olan Sezin Mızraklı Avalin, 2017-2019 yılları arasında Microsoft’ta Satış Direktörü, 2019 yılından itibaren de Amerikan Araştırma ve Danışmanlık şirketi Gartner’da, İş Geliştirme ve Satış Direktörü olarak görevine devam ediyordu. Hobileri fotoğrafçılık, dekorasyon, kayak ve rüzgâr sörfü yapmak olan Mızraklı Avalin, evli ve bir erkek çocuk annesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir