Twitter’in yeni özelliği Location Spotlight kullanıma sunuldu

Twitter’in yeni özelliği Location Spotlight global olarak kullanıma sunuldu. Profesyoneller için yeni araçların geleceği de duyuruldu.

Twitter’in yeni özelliği Location Spotlight

Location Spotlight, fiziksel iş yerleri olan profesyonellerin, müşterilerin telefon, metin, e-posta veya Twitter Direkt Mesaj yoluyla ulaşabilmeleri için ek iletişim bilgilerinin yanı sıra iş konumlarını, çalışma saatlerini görüntülemelerine olanak tanıyacak. Google Maps platformunu kullanan bu özellik, artık profesyonellere işletme konumlarının bir haritasını ekleme seçeneği sunuyor.

Twitter’in yeni özelliği Location Spotlight kullanıma sunuldu

İster yaratıcı, ister sivil toplum kuruluşu, geliştirici, küçük işletme sahibi veya büyük marka olsun profesyoneller, işlerini ileriye taşıyabilecek sonuçlar elde etmek için her gün Twitter’a geliyor. Twitter’da bu topluluğa ticari varlıklarını özelleştirmek ve güçlendirmek ve ürünlerini doğrudan Twitter’da müşterilere sergilemek için ihtiyaç duydukları araçları sağlayan temel, kullanımı ücretsiz ürünlerden oluşan bir koleksiyon geliştiriyor.

Twitter, bu yolculuğunda heyecan verici bir dönüm noktasına ulaştı: Twitter, Location Spotlight’ı Twitter’daki tüm profesyonellerin kullanımına sunuyor. Location Spotlight, fiziksel iş yerleri olan profesyonellerin, müşterilerin telefon, metin, e-posta veya Twitter Direkt Mesaj yoluyla ulaşabilmeleri için ek iletişim bilgilerinin yanı sıra iş konumlarını, çalışma saatlerini görüntülemelerine olanak tanıyacak.

Location Spotlight ile bilgi veren Twitter Ürün Yönetimi Başkan Yardımcısı James Kelm and Twitter Ürün Müdürü John Stokvis tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere ve bilgilere yer verildi:

Location Spotlight’i ölçekledikçe, profesyonellerin müşterilerini satın alma yolunda daha da ileriye götürmelerine yardımcı olabilecek ekstra bir destek sağlıyoruz. Google Maps platformunu kullanan bu özellik, artık profesyonellere işletme konumlarının bir haritasını ekleme seçeneği sunuyor. Müşteriler daha sonra oraya gitmek için yol tarifleri için haritaya tıklayabilir. Location Spotlight’i dünya çapında daha fazla profesyonele sunmaktan heyecan duyuyoruz ve bekleyen daha çok işimiz var. profesyonellerin Twitter’da ticari başarıya ulaşmasına yardımcı olacak yeni yollar sunmaya devam etmekten heyecan duyuyoruz.”

Twitter’in gündeminde olan ve yine profesyoneller için diğer yeni özellikleri ise şöyle;

Professional Home: Twitter’daki varlıklarını ve performanslarını geliştirmek için daha fazla bilgi ve kaynak isteyen profesyoneller için, Profesyoneller için Twitter deneyimi içinde merkezi bir kaynak merkezi olan Professional Home’u tanıtacak. Profesyoneller ilk kez performansı izlemek, ürün tekliflerini keşfetmek, ek kaynaklardan yararlanmak ve performansı artırmak için bir ana sayfaya erişebilecekler. Professional Home, yıl boyunca yapılacak ek güncellemeler ve yinelemelerle önümüzdeki haftalarda tüm profesyonellerin kullanımına sunulacak.

Daha Fazla Profil Spotu: Twitter, daha geniş bir profesyonel hedef kitlesine daha iyi hizmet verebilmek için bu yıl birkaç ek profil spotunu test etmeyi ve piyasaya sürmeyi planlıyor. Sonuç olarak, bu spot ışıklar, profesyonellerin potansiyel müşterileri Twitter’da hesaplarını keşfederken en çok önemsedikleri eylemleri gerçekleştirmeye teşvik etmelerini sağlayacak.

Yeni “Taking Care of Business” Workshop Serisi: Bu aydan itibaren Twitter Flight School tarafından oluşturulan “Taking Care of Business” adlı aylık canlı çevrimiçi atölye serisi sunulacak. Bu seri, Twitter’ı yeni kullanmaya başlayan profesyonellerin platformdaki profesyonellere sunulan en yeni ürünleri ve teklifleri daha iyi anlamalarına veya işlerini büyütmek için Twitter’dan nasıl yararlanacakları konusunda bilgi tazelemelerine yardımcı olmak için tasarlandı. Atölye çalışmaları, Profesyonel Hesabınızı nasıl oluşturacağınızı; işiniz için uygun bir spot ışığı nasıl etkinleştirilir ve nasıl güvenle tweet atılır ve hedef kitlenizle nasıl etkileşim kurulur.

Twitter Flight School’da Yeni İsteğe Bağlı Kurslar: Canlı web seminerlerine ek olarak, ağustos ayında Twitter Flight School’da profesyonellerin en çok merak ettiği konuları kapsayan 10 alakart kurs sunulacak. Müşterileri satın almaya yönlendirmek için Twitter’dan yararlanın. Bu kurs, özellikle küçük ve orta ölçekli işletmeler için tasarlanacak ve Tweet Oyununuzu Nasıl Yükselteceğiniz, İlgili Bir Takipçi Topluluğu Oluşturma ve Basit Tutma: İçerik Stratejisinin 4 C’si gibi konuları kapsayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir