Akıllı Aydınlatma Philips Hue Go

Sizin aydınlatmalarınız hangi renk?

Benim kullandığım aydınlatmam, o an ruh halim nasılsa ve canım hangi renk olmasını istiyorsa o renk.

Nasıl mı? Gelin sizi Philips ailesinin en yeni ve en teknolojik ürünü Philips Hue Go ile tanıştırayım.

Bu akıllı ve kablosuz aydınlatma günlük hayatınıza renk ve farklılık getirecek.

Akıllı aydınlatmam Philips Hue Go, yaklaşık bir aydır evimde. Hayatıma kattıkları o kadar önemli ve değerli ki, keşke daha önce tanışsaymışım diyorum. Bu yazıyı yazmadan önce iyice tadını çıkardım ve tüm yönleri ile deneyimleme şansı buldum. Taşınabilir, geliştirilebilir bu akıllı aydınlatma ile yakınlaşmak için lütfen okumaya devam edin.

 

Philips_hue_go

 

 

Philips Hue Go Nedir?

Günlük alışkanlıklarınızı değiştirecek, hayatınızı renklendirecek Philips Hue Go, tüm akıllı bağlantı özelliklerine sahip, cihazınızdan kontrol edebileceğiniz, taşınabilir, kablosuz ve iF Tasarım ödüllü muhteşem bir akıllı aydınlatma.

Aydınlatmada dünya lideri Philips; bulunduğumuz ortamı iyileştiren, ruh halimize ve ihtiyaçlarımıza uyum sağlayan ve dilediğimiz yerde kullanabileceğimiz bu inovatif ürünü geliştirmiş. Philips Hue Go ile istediğiniz ton ve renkte ışık, istediğiniz zamanda ve istediğiniz yerde sizinle birlikte oluyor.

Dünyanın ilk birleşik ev aydınlatma sistemi Philips Hue’ya getirilen yeni eklemeler sayesinde, 200’ün üzerinde uygulama ve özel anları zenginleştirmek için kullanılan beş yeni patentli dinamik ışık etkisiyle Philips Hue Go ışık kavramını tamamen özgürleştiriyor. Yani bu akıllı aydınlatma ile yapabilecekleriniz hayal gücünüz ile sınırlı.

 

Philips_hue_go-7

Philips Hue Go, evde ışık kullanım şeklini tamamen değiştiren çok yönlü bir lamba… Aydınlatmayı dilediğiniz yerde konumlandırabiliyorsunuz. Dilerseniz duvara karşı pozisyonlandırarak, duvarın tamamen ışık alması sağlanabiliyor veya evinizde değerli bir obje veya sanat eserinin üzerine yansıtabiliyorsunuz.

 

Ben evimde konumlandırma için kütüphanemi seçtim. Daha önce farklı bir aydınlatma kullanıyordum ancak bu bir aylık dönemde akıllı aydınlatmalarım vazgeçilmezim haline geldi.

 

Philips_hue_go-0

 

Philips Hue Go ile Neler Yapılabilir

Philips Hue Go ile bir fotoğraf üzerinden veya ışık senaryoları üzerinden dilediğiniz renk ışığı oluşturmanıza izin veriyor.

Duygu durumunuza veya o an yaptıklarınızla uyum sağlayacak renk tonlarını seçebiliyor veya kendiniz oluşturabiliyorsunuz.

Açık kaynağa destek verdiği için, ilgili uygulamaları entegre edebiliyorsunuz ve bu oyun veya izleme deneyimini bir üst seviyeye taşıyabilecek üç boyutlu anlar yaratıyor. Örneğin oynadığınız oyunun ambiansına göre renk değiştiriyor. İzlediğiniz maçta skor değişikliği olursa ışık bildirimiyle bunu size haber veriyor.

Yeni bir e-posta aldığınızda ya da hava durumundaki bir değişikliği, sade bir ‘ışık bildirimi’ ile haber verebiliyor.

Philips Hue Go’yu alarm olarak kullanabilirsiniz.

Philips Hue Go’da zamanlama yapmanız da mümkün.

Philips Hue Go, 1,5 saatte tam şarj oluyor ve tam şarj ile 3 saate kadar kullanılabiliyor.

 

Philips_hue_go-8

Philips Hue Go Nasıl kullanılır?

Philips Hue Go, mevcut ağa kolayca entegre olarak tüm Philips Hue ve Friends of Hue ürünleri ile tam uyum içerisinde çalışıyor. Ağ yoksa, yeni bir ağ kurmak da çok kolay. Tek yapılması gereken Philips Hue köprüsünü kablosuz ağa bağlamak ve Philips Hue uygulamasını akıllı cihaza indirerek Philips Hue Go’yu prize takmak.

Android cihazınız için Philips Hue uygulamasını buradan indirebilirsiniz.

iPhone veya tabletiniz için Philips Hue Go uygulamasını buradan indirebilirsiniz.

Uygulamayı indirdikten sonra sizi açılış ekranı karşılıyor. Üst menü üzerinden “Manzaralar”ı seçerek hem mevcut ışık tonlarına ulaşabilir hem de dilediğiniz ışık tonunu oluşturmak için fotoğraf veya mevcut Işık Senaryolarını kullanabilirsiniz.

Philips_hue_go-1

 

Yeni renk oluşturmak için; + butonuna dokunuyorsunuz. Burada dilerseniz ekleyebileceğiniz hazır “Işık Senaryoları” bulunuyor veya beğendiğiniz bir fotoğraf üzerinden kendi ışık senaryonuzu geliştirebilirsiniz. Örnek olarak kedimin bir fotoğrafını seçtim. Cihaz fotoğraf üzerinden bir ışık tonu belirledi ve ekranıma getirdi. Bundan sonra tek yapmam gereken ışık senaryoma bir isim vermek ve kullanmak.

 

Philips_hue_go-2

 

Işık Senaryoları 4 ana bölüm halinde geliyor.

Dinlenme

Dinlenme ışığı sarı renkte, çok soft ve rahatsız etmeyen bir tonda.

Konsantrasyon

Sohbet esnasında veya müzik dinlerken size eşlik eden beyazla mavi arası bir renk tonunda.

Canlanma

Daha fazla ışığa ihtiyacınız olduğunda tercih edebileceğiniz açık mavi renk tonunda.

Okuma

Okuma ise yine sarıya yakın bir renkte ve dingin bir tonda oluyor.

 

Işık senaryolarının ne kadar güçlü olacağı size kalmış. Azaltıp – yükseltme yapabileceğiniz kontrol paneli ekranınıza geliyor. Işığın parlaklığının ayarlanması demek, istediğiniz her an, evinizde arzu ettiğiniz atmosferi yaratmanız demek…

Birden fazla cihazınız var ise yine menü üzerinden “Işıklar”ı seçerek kontrol sağlıyorsunuz.

 

Philips_hue_go-4

Philips Hue Go’yu alarm olarak kullanabilirsiniz. Bunun için menü üzerinden alarm saatini kuruyor ve dilediğiniz ışık senayosunu seçiyorsunuz. Dilerseniz bunu günlük ve düzenli olarak yapabilirsiniz.

 

Philips Hue Go’da zamanlama yapmanız da mümkün. Bunun için yine menü üzerinden dilediğiniz bir zaman dilimini seçiyor ve aydınlatmanızın otomatik olarak açılmasını veya kapanmasını sağlıyorsunuz.

 

Philips_hue_go-3

 

Philips Hue Go açık kaynaklı, dolayısıyla cihazla kullanabileceğiniz harika uygulamalar var. Bu uygulamaları denemek için tek yapmanız gereken menüden “Hue Uygulamaları” seçeneğine dokunmak.

Apple TV veya Apple Watch kullanıyorsanız cihazla entegre çalışan ek uygulamaları denemenizi öneririm.

Biz bu uygulamalar içersinde en sık IFTT, Hue Fireworks ve Muesic’i kullanıyoruz.

 

Philips_hue_go-00

Philips Hue Go’nun Sunduğu Yenilikler

Philips Hue Go, evde ışık kullanım şeklini tamamen değiştiren çok yönlü bir akıllı lamba… Güç kaynağından çıkarıldığında taşınabilir bir parça haline geliyor. Pil modunda üç saate kadar çalışabiliyor. Böylelikle ışığınızı dilediğiniz yere taşıyabiliyorsunuz. Bahçeden salona, oturma odasından çalışma odasına, mutfaktan banyoya, aydınlatmanız size eşlik ediyor. Elektrikler kesildiğinde ağa bağlanamıyor ama üç saat aydınlatma görevini yerine getiriyor.

Philips Hue Go’nun kalın duvarlı yuvarlak bir yapısı var. Hem çok sağlam hem de şık duruyor.

 

Philips_hue_go-000

 

Philips Hue Go Nasıl Geliştirilir?

Cihazı uygulamalar üzerinden geliştirebilirsiniz. Biz yakın zaman önce Akıllı Ev Sistemine geçtik. Şu anda tüm cihazları birbirine entegre etmek için çalışıyoruz. Bununla ilgili yeni bir deneyim yazısı hazırlayacağım.

 

Philips Hue Go Satış Fiyatı

Philips Hue Go Aralık 2015 itibariyle 349 TL raf fiyatı ile Türkiye’de satışa sunuldu. Buradan detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Bu fiyatı kat be kat hakeden bir ürün. Yaşattığı deneyim inanılmaz.

Ayrıntılı bilgiye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Burada Hasan Yalçın’ın hazırladığı “Doğru ışık her şeydir” konulu harika bir infografik var.

 

Philips-logo

 

Royal Philips Hakkında

Royal Philips (NYSE: PHG, AEX: PHIA) Sağlık, Tüketici Yaşam Tarzı ve Aydınlatma alanlarında anlamlı yenilikler sunarak insanların yaşamlarını iyileştirmeye odaklanmış, çok amaçlı bir sağlık ve iyi yaşam şirketidir. Ana merkezi Hollanda’da bulunan Philips, 2014 yılında 21,4 milyar avro satış yaptığını bildirmiştir ve 100’ü aşkın ülkedeki satış ve hizmetleriyle yaklaşık 105.000 çalışanı vardır. Philips, kalp sağlığı, akut tedaviler ve evde bakım hizmeti, enerji tasarruflu aydınlatma çözümleri ve yeni aydınlatma uygulamalarının yanı sıra erkek bakım ve tıraş ürünleri ve ağız sağlığı ürünlerinde de lider konumdadır. Philips ile ilgili haberleri www.philips.com/newscenter adresinde bulabilirsiniz.

  4Yorum

 1. Muhammet Dayı   •  

  Merhabalar,

  Philips hue kullanıcıları arasına yeni katıldım sayılır. Yorum ve incelemeler hk gezinirken sayfanıza rastladım. Merak ettiğim özellik gelen mail, mesaj vs gibi bildirimleri hue nasıl yansıtıp entegre edebilirim, Philips hue uygulamasında bunu bulamadım veya atladım. Nasıl yapabileceğim konusunda yönlendirme önerilerinizi merakla bekliyorum. İyi çalışmalar…

  Saygılarımla

  • fundalina fundalina   •     Yazar

   İlgili bildirimler için Philips Hue uygulamasını cihazınıza kurduktan sonra, menü üzerinden Developer’ların geliştirdiği, ilgili “Hue uygulamaları” nı kurarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

 2. Pingback: Kış için Dijital Eğlence Stoklarınız Hazır mı? - Fundalina

 3. Pingback: Philips Aydınlatma, Philips Hue

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir