Arif V 216 Filmi

Arif V 216 Filmi vizyonda.

Cem Yılmaz’la birlikte izleme şansı bulduğumuz Arif V 216 Filmi hakkında merak edilenleri ve spoilersız yorumumu yazımda bulabilirsiniz.

Arif V 216 Filmi

Arif V 216 filmi, 2018’i iple çekmeme sebep olan yapımlardan biriydi. Fragmanını ilk izlediğimiz günden beri beni heyecanlandıran yapım, tüm beklentilerimi karşıladı ve bolca kahkaha attırdı. Cem Yılmaz bu ülkenin bambaşka bir değeri ve bir şey daha yok. Hem geçmiş değerleri hatırlatarak tatlı bir nostalji yaşattığı hem de uzun zamandır gülmediğim kadar beni güldürdüğü için kendisine çok teşekkür ederim. Umarım daha çok film yapar ve bir araya getirdiği bu güzellikleri bize bol bol izlettirir.

Filmimiz 2004 yılı yapımı G.O.R.A.’dan sonrasını anlatıyor.

G.O.R.A. filmini kısaca hatırlatmak gerekirse;

Senaryosunu Cem Yılmaz’ın yazdığı, yönetmenliğini Ömer Faruk Sorak’ın yaptığı bilim kurgu – komedi türlerindeki G.O.R.A., Antalya’da tüccarlık yapan Arif’in uzaylılar tarafından kaçırılarak G.O.R.A. isimli gezegene götürülüşünü anlatıyordu. Arif, gezegende tutsakken gezegeni bir alev topundan kurtarıp Ceku isimli prensesle tanışmıştı. G.O.R.A. gezegeninin kötü kalpli komutanı Logar ise, Ceku ile evlenerek gezegenin yönetimini ele geçirmek istiyordu.

Arif bu gezegenden kaçmaya çalışırken, aşık olduğu Ceku’yu da yanında götürmek istemesiyle birlikte ortalık iyice karışıyordu. 216 isimli robotun da yardımıyla Logar’a karşı büyük bir mücadeleye girişiyordu.

Şimdi gelelim kısaca filmimizin konusuna…

 

Arif V 216 Filmi

Arif V 216 Filmi Konusu

Arif tüccarlık işini geliştirmiş ve uzay konseptli ürünlerin satışına başlamıştır. Arif’in Garavel’in hologramını konuk olduğu bir gece tüm kentte elektrikler kesilir. Bu kesintinin sebebi ise bir mekik içerisinde dünyaya düşen robot 216’dan başkası değildir.

İnsan olma hayaliyle dünyaya Arif’i görmeye gelen 216, ortalığı fena karıştırır. Tüm haberler dünyaya düşen bu uzaylıdan bahsetmektedir. Arif’in evi kısa süre sonra komşuları, polis, CIA ve FBI tarafından kuşatılır.

Arif V 216 Filmi

Arif kaçacak yer bulamaz ve 1970’li yılların siyah beyaz filmlerine öykünen 216’yı Ceku’nun çeyizinden çıkan zamanda yolculuk cihazı ile o yıllara ışınlamaya karar verir. Bu karambol esnasında 216 ile birlikte 70’lere ışınlanan Arif, Türk filmlerindeki bildik bir sahneyi yaşama başladıklarını görür, olaylar gelişir.

 

Arif V 216 Filmi Oyuncuları

Arif V 216 Filmi Oyuncuları

Senaryosunu Cem Yılmaz’ın yazdığı ve Kıvanç Baruönü’nün yönettiği Arif V 216 filminde pek çok değerli ismi izleme şansı buluyoruz.

Filmin oyuncu kadrosunda Arif Işık ve Ersan Kuneri rolüyle Cem Yılmaz, Robot 216 rolüyle Ozan Güven, Besim rolüyle Zafer Alagöz, Garavel rolüyle Özkan Uğur, Pembe Şeker rolüyle Seda Balkan, Pervin rolüyle Ahu Yağtu, Ceku rolüyle Özge Özberk’i ve Kerem Alışık’ı izliyoruz.

70’li yılların efsaneleri; Zeki Müren rolüyle Çağlar Çorumlu, Sadri Alışık rolüyle Mert Fırat, Ajda Pekkan rolüyle Farah Zeynep Abdullah, Ayhan Işık rolüyle Şükrü Özyıldız, Filiz Akı rolüyle Maria Anastasiyeva, Cüneyt Arkın rolüyle oğlu Murat Arkın göz kamaştırıyor.

 

Ediz Hun, Can Yılmaz ve Mustafa Sandal’da filmin oyuncu kadrosunda bulunuyor.

Filmin görüntü yönetiminde ise Jean Paul Seresin’in imzası var.

 

Cem Yılmaz bizi bir zaman makinesinin içerisine atıp, iki saat süreli unutulmaz bir yolculuğa çıkarıyor. Özlediğimiz değerler sırayla ekranda canlanıyor. Naif espriler ile kahkahalar içerisinde izlenen yapım, dönemi adeta yeniden canlandıran kostümleriyle ve muhteşem canlandırılmış karakterleriyle unutulmaz bir iz bırakıyor.

70’li yılların efsaneleri filme ayrı bir değer katıyor. Oyuncular çok çok başarılı ama benim için her daim Çağlar Çorumlu’nun yeri ayrı. Zeki Müren’i onun oyunculuğunda böylesi keyifli bir şekilde izleyebilmiş olmak büyük mutluluk. Saygı ve özlemle hep hatırladığımız Zeki Müren’i keşke daha fazla izleyebilseydik. Tadı damağımızda kaldı…

Filmde öyle çok gülüyorsunuz ki, ne stres ne sıkıntı ne de günün getirdiği dertlerden eser kalıyor…

 

Cem Yılmaz’ın bu filmde bolca şarkı söylediğini ve bu açıdan da bizi çok güldüğümüz bir yolculuğa çıkardığını belirtmeliyim. İnsanları güldürmek zor ve Cem Yılmaz bunu eşsiz bir şekilde başarıyor. Filme sponsorlukları için Arçelik markasına da şapka çıkarmak lazım. O döneme ve günümüze damga vuran marka, böyle bir çalışmaya destek verdiği için kocaman bir teşekkürü hakediyor.

Yazımı fazla uzatmadan ve herkesi izledikten sonra ek yapmak üzere burada bitiriyorum. 2018 yılına harika bir başlangıç için bu filmi mutlaka izlemenizi öneriyorum. Ben ilk fırsatta tekrar tekrar izleyecek ve her defasında Cem Yılmaz’a böyle filmler yaptığı için teşekkür edeceğim.

Günün benim için önemli bir anısı olarak Cem Yılmaz ile selfie’mi de aşağıya ekliyorum.

 

 

Şimdiden hepinize iyi seyirler diliyorum.

Arif V 216 Filmi Fragmanı

 

Ön gösterim olanağı için Jeton İletişim’e teşekkür ederim.

 

Arif V 216 Filmi Yorumu 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir