Asi Mutant Wolverine

X-Men serisi ile haşır  neşir olanlar bilir, seriye ait münferit filmlerden The Wolverine vizyona girdi, fragmanları ve genel halleri pek umut vaad etmeyen film beklenmedik derecede başarılı olmuş…

Tabii başarılı olmuş derken yine de sıkı çizgi roman takipçilerinin, X men dünyasını sular seller gibi ezberleyen, karakterlerin ciğerini bilenler için değil, sıradan sinema izleyicileri çizgi roman uyarlamalarını sevenler için bu lafım.

 

THE WOLVERINE

Hugh Jackman Wolverine karakterine her bir filmde daha iyi oturuyor; gerek fizik, gerek oyunculuk, gerekse mental olarak daha da bütünleşiyor. Bu filmde de yine sıkı bir Wolverine tiplemesinin arkasını çok iyi dolduruyor.

Filme gelecek olursak, The Wolverine gelecek X Men filmlerine yatırım yapmayı amaç edinmiş bir devam filminden çok kendi derdini anlatmaya çalışan ve kendi ayakları üzerinde duran bir sinema filmi olmuş denebilir.

 

TheWolverine_2

Özellikle Wolverine hayranlarının merakla beklediği Silver Samurai ve Yashida hikayesini konu edinen film bir çok kişi tarafından pek beğenilmedi ve gişesi de düşük kaldı.

The Wolverine; Wolverine’nin Nagazaki’ye yapılan atomik saldırıda, arkadaşı Yashida’nın hayatını kurtarması ve yıllar sonra ölüm döşeğinde onunla tekrar karşılaşması, Yashida’nın Wolverine’e ait özel güçleri alarak ölümsüzlüğe ulaşma arzusunu anlatıyor.

 

TheWolverine_6

Diğer karakterler Venom ve Silver Samurai tatmin edici. Ancak çizgi romanlarda daha derin işlenmiş karakterler olabilir, ancak yine de bu bir sinema filmi.

Wolverin’nin iç dünyası ile ilgili detaylar, kendi iç hesaplaşması ve Jean Grey ile bilinç altındaki kavga oldukça iyi anlatılmış. Wolverine’in aslında ne kadar öteki biri olduğu, ölümsüzlüğün gücü ve kibrinin yaşarken ödediği bedelini sonucunda yine de kahraman olarak kalmasını güzel alt metinler ile döşemiş, en azından X Men Origins: Wolverine filmine göre çok daha iyi ve dolu bir yapım karşımızda.

 

The Wolverine

Öte yandan her ne kadar bir devam filmine yatırım yapmasa da siz siz olun, filmin sonundaki jenerik bitmeden salonu terk etmeyin 😉 Sizi X Men: Days of the future past için mükemmel bir bağlantı sahnesi bekliyor.

 

TheWolverine_5

Sonuç itibari ile sinemada kaçırsanız bile, evde de olsa mutlaka izlemeniz gereken uzunca olmasına rağmen sıkılmadan tüketebileceğiniz bir X Men filmi olmuş The Wolverine…

 

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir