Avengers Sonsuzluk Savaşı Filmi

Avengers Sonsuzluk Savaşı Filmi – Avengers: Infinity War bu cuma vizyonda.

Merakla beklediğimiz ve fragmanlarını tekrar tekrar izlediğimiz film, finalin bu ilk bölümü ile 18 filmlik seriyi adeta taçlandırıyor.

Filmle ilgili merak edilenleri ve yorumumu yazımda bulabilirsiniz.

Avengers Sonsuzluk Savaşı Filmi

Filmimiz, korkunç titan Thanos’un (Josh Brolin) sonsuzluk taşlarını toplayarak galaksilere hükmetme isteği karşısında, Avengers ve Galaksinin Koruyucularının bir araya gelerek karşı koyma çabası ile başlayan büyük savaşı anlatıyor.

Filmimizin konusuna gelince;

 

 

Avengers Sonsuzluk Savaşı Filmi Konusu

Avengers Sonsuzluk Savaşı Filmi Konusu

Avengers Sonsuzluk Savaşı Filmi Konusu

Asgard mülteci gemisi Thanos ve adamlarının saldırısı altındadır ve yardım çağrısında bulunur. Thanos, kaderin yolunu bulduğunu söyleyerek Thor’u (Chris Hemsworth) öldürmekle tehdit eder. Loki (Tom Hiddleston) Thor’un canını bağışlaması karşılığında Uzay taşını Thanos’a sunar. Böylelikle Thanos’un eldiveninde Güç taşından sonra, Uzay taşı da yerine yerleşir.

Thanos’un yarattığı yıkım bitmemiştir. Dünyada bulunan diğer iki sonsuzluk taşını ele geçirmeleri için adamlarına emir verir. Bu kaos ortamında Heimdall (Idris Elba) tarafından adeta kaçırılan Hulk (Mark Ruffalo) ise kendisini Dr. Strange’in (Benedict Cumberbatch) yanında bulur ve Thanos’un sonsuzluk taşlarını almak için dünyaya geleceğini anlatır.

Tüm bu olan bitenden habersiz olan Tony Stark (Robert Downey Jr.) ise, Pepper Potts’ı (Gwyneth Paltrow) bebek yapmak konusunda ikna turlarındadır. Dr. Strange ve beraberindekiler Stark’a ulaşarak tehlikeyi haber verir ve zaman taşını koruma görevlerini kendisine hatırlatır. Thanos’a karşı birlik çağrısı yapmanın zamanı gelmiştir. Son yaşananlardan sonra herkes birbirinden kopmuştur. Zihin taşını alnında taşıyan Vision da bir süredir vericilerini kapatmıştır ve kendisinden haber alınamamaktadır.

 

Avengers Sonsuzluk Savaşı Filmi Konusu

Avengers Sonsuzluk Savaşı Filmi Konusu

Tam bu sırada dünyada ortalık karışır.

Thanos’un adamlarının gemisi gökyüzünde belirir. Bir grup Dr. Strange’in, diğer bir grup ise Vision’ın peşine düşer. Diğer tarafta uzay boşluğuna savrulan Thor ile galaksinin koruyucularının yolu kesişir. Thanos’un yarattığı kaostan artık onlar da haberdardır. Bu durumdan en çok endişelenen ise Gamora’dan (Zoe Saldana) başkası değildir. Büyük bir sır saklayan Gamora, Peter Quill ‘e(Chris Pratt) zor bir söz verdirir.

Yenilmezler dağılmıştır, Thanos ve adamları dört bir koldan saldırmaktadır. Dr. Strange kaçırılır ve onun ardından Iron Man ve Peter Parker (Tom Holland) uzay gemisine yönlendir. Vision (Paul Bettany) ilk saldırıları Scarlet Witch (Elizabeth Olsen) sayesinde atlatır. Steve Rogers (Chris Evans) ve diğer yenilmezler Vision’ı saklamak için Black Panther’e (Chadwick Boseman) yardım çağrısı yapar ve Wakanda’ya doğru yol alır.

Sonsuzluk taşlarını eldivenine toplamaya kararlı olan Thanos’un yarattığı kaos gittikçe büyür. Avengers’lar galaksinin dört bir yanından korkunç sona engel olmaya çalışır, olaylar gelişir.

 

Avengers Sonsuzluk Savaşı Filmi Oyuncuları

Avengers Sonsuzluk Savaşı Filmi Oyuncuları

 

Avengers Sonsuzluk Savaşı Filmi Oyuncuları

Anthony Russo ve Joe Russo’nun yönetmen koltuğunda olduğu bu epik yapımın senaryosu Christopher Markus ve Stephen McFeely’e teslim edilmiş. Bütün Marvel Sinematik Evreni’ni kapsayan ve yapımı on yıl süren bu sinematik şölen, tüm zamanların en muhteşem ve ölümcül hesaplaşmasını beyaz perdeye taşıyor. Russo kardeşler, neredeyse kusursuz bir kurgu ve mükemmel CGI’lar eşliğinde izlediklerimizi unutulmaz kılıyor. Bu denli karakteri bol filmde mümkün olduğunca rolleri de eşit dağıtmayı da başarıyor. Russo kardeşler Ocak 2016’da yaptıkları açıklamada filmin altmış yedi karakteri kapsayacağını açıklamıştı. Karakter zengini filmde hem görmeyi beklediğimiz hem de şaşırtıcı ve yeni karakterleri de izliyoruz. 2,5 saatlik süresine rağmen bir solukta izlenen yapım, neredeyse kusursuz bir kurguyla sunuluyor. Karakter hikayelerinin geçişleri 1-2 sahne dışında tıkır tıkır bağlanıyor. Aksiyon ve savaş sahnelerinin sadece dünyada geçmiyor oluşu ve kahramanların takımlara ayrılarak mücadele vermesi, sahnelerin daha çok tadını çıkarmanıza da olanak sağlıyor.

 

Avengers Sonsuzluk Savaşı Filmi Karakterleri

Avengers Sonsuzluk Savaşı Filmi Karakterleri

Avengers Sonsuzluk Savaşı filmi tam bir yıldızlar kadrosu izletiyor.

Daha önce böyle bir kadronun bir araya geldiğini görmemiştik. Elbette herkes favori kahramanını daha fazla izlemek ister, öte yandan anlatımda her ne kadar Iron Man, Thor ve Galaksinin Koruyucuları öne çıksa da tüm akışta dengeli bir dağılım yapılmasına dikkat edilmiş. Böylesi bir kadronun ajandalarını nasıl denkleştirmişler diye insan merak etmiyor değil 🤔

Galaksinin Koruyucuları ve Thor’un bulunduğu sahneler ayrıca çok eğlenceli ve keyifli geliyor. Drax (Dave Bautista) ve tam bir ergen olan Groot ‘u (Terry Notary) izlemek gülümsetiyor. Thor’un tavşan diye seslendiği Rocket (Bradley Cooper) ile diyalogları ise ayrıca efsane. Dev cüce Eitri rolüyle ekibe katılan Peter Dinklage’ı da unutmamak lazım. Filmin başrolünde ise unutulmaz bir performans sergileyen Josh Brolin var. CGI bir karakter olmasına rağmen Thanos’u böyle etkileyici ve vurucu bir şekilde canlandırması inanılmaz. Black Widow rolüyle Scarlett Johansson’a da doyum olmuyor. Kaptan Amerika’yı tekrar gördüğümde alkışlamak istediğimi ama basın gösterimi oluşu sebebiyle kendimi tuttuğumu da eklemek isterim. Filmde İskoçya’da bulunan Hüsnü Pizza Evi de var.

 

Avengers Sonsuzluk Savaşı Filmi Karakterleri

Avengers Sonsuzluk Savaşı Filmi Karakterleri

 

Yenilmezlerin takımlara ayrılması ve bu takımların seçimi bize çok şey söylüyor. Bazı diyalogların altında da derin anlamlar yatıyor. Avengers Sonsuzluk Savaşı filmi bol sürpriz, tadında aksiyon ve akıp giden bir hikaye sunuyor. Avengers 4’ü ise bir terslik olmazsa Mayıs 2019’da izleyeceğiz.

Beklentilerimizi karşılayan bu filmi uzun süre konuşacağız ve tekrar tekrar izleyeceğiz.

Şimdiden hepinize iyi seyirler 🙋🏼

 

Avengers Sonsuzluk Savaşı Filmi Fragmanı

https://www.youtube.com/watch?v=gK5jlDdwHDI

 

Avengers Sonsuzluk Savaşı Filmi Yorumu

 

Sonsuzluk Taşlarının Anlamları Ne? 

Taşlar T.H.A.N.O.S. ‘u heceliyor mu? Öyle görünüyor ama öte yandan bu bir muamma. Sonsuzluk taşların anlamları ise aşağıda.

Ruh Taşı – Soul

Ruh taşını kontrol eden kişi, varlıkların ruhlarını ele geçirip onları Ruhlar Dünyası’na gönderebiliyor.

Zaman Taşı – Time

Dr. Dtrange’de bulunan zaman taşı, zamanı bükmeye yarıyor.

Güç Taşı – ORB

Guardians of the Galaxy’de gördüğümüz bu taş, onu elinde bulunduran kişiyi öldürecek kadar güçlü.

 

Sonsuzluk Taşlarının Anlamları

Sonsuzluk Taşlarının Anlamları

Zihin Taşı – Scepter ( Loki’nin asasında bulunuyor)

Zihin kontrolü sağlayan bu taş, Vision’ın alnında bulunuyor.

Gerçeklik Taşı – Aether

Thor: Karanlık Dünya’da  gördüğümüz bu u taş, gerçekliği bükmenize yarıyor.

Uzay Taşı – Tesseract

Bu taş bir portal ve yıldızlararası ışınlanmayı mümkün kılıyor.

 

Sizin için #Avengers emoji kütüphanesi bile yaptım 🎩

#thanos
#CaptainAmerica
#IronMan
#BlackPanther
#DoctorStrange
#Mantis
#Gamora
#groot
#StarLord
#RocketRaccoon
#Drax
#Shuri
#Thor
#Loki
#BlackWidow
#Okoye
#mbaku
#PeterParker

 

 

 

  4Yorum

  1. Avatar Oğuzhan isa Temiz   •  

    Kız arkadaşımla gideceğim inşallah film beklediğimiz gibi güzel olur :(.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir