Digital Age Summit 2018 Başlıyor

Digital Age Summit 2018 Başlıyor.

Bu yıl 12’ncisi düzenlenecek olan konferansta; dijitalleşme, teknolojik gelişim ve yeni iş modellerinin etkileri “güven” teması çerçevesinde ele alınacak.

Konferansa dair merak edilenleri yazımda bulabilirsiniz.

 

Digital Age Summit 2018 Başlıyor. 

Digital Age Summit 2018, dijital dünyanın prestijli konferanslarından biri.

Dijital iş ve kültür dergisi Digital Age tarafından bu yıl 12’ncisi düzenlenecek olan Digital Age Summit 2018, 8 Mayıs 2018 tarihinde Four Seasons Bosphorus İstanbul’da gerçekleşecek.

Başlangıçta sadece dijital pazarlama ile ilgili konuların tartışıldığı konferansta bugün; dijital devrimden akıllı şehirlere, marka güvenliği, yapay zeka, girişimcilik, dijital pazarlar, sosyal medyadan hayatımızı kolaylaştıran yeni teknolojilere kadar dijital dünyada yaşanan gelişmeleri ilk ağızlardan öğrenme imkanı sağlıyor.

Blok zinciri ve yapay zekâ gibi yeni teknolojilerin kullanım alanlarından, yeni iş ve işbirliği modellerine birçok konunun ele alınacağı Digital Age Summit’in bu yılki teması da “güven”.

 

 

Türkiye’de ve dünyada dijital sektöre yön veren birbirinden değerli ismi dinleme fırsatı bulacağımız Digital Age Summit 2018 ‘in konuşmacıları arasında;

  • Siyah Kuğu’nun yazarı, risk mühendisliği profesörü Nassim Nicholas Taleb;
  • Vivaldi Technologies Kurucusu ve Opera web tarayıcısının yaratıcısı Jon Stephenson Von Tetzchner;
  • Amazon Web Services Teknoloji İnovatörü ve Ürün Kategorisi Başkanı Tatyana Mamut;
  • Ambrosus’un Üründen Sorumlu Başkanı ve nesnelerin interneti teknolojisinin öncü isimlerinden olan Vlad Trifa;
  • Avrupa’nın en etkin açık inovasyon platformlarından The Heart’ın eş kurucusu ve CEO’su Tomasz Rudolf;
  • Pazarlama teknolojileri alanının önde gelen fikir liderlerinden Tamara McCleary;
  • IBM Türkiye CTO’su Sevilay Kurt ve Comodo Group Inc.’in CTO’su Egemen Taş

gibi isimler yer alıyor.

Bu yıl ana konferansın yanı sıra bir dizi yan etkinlik ve buluşma da düzenlenecek. Kurum içi inovasyon, müşteri deneyimi ve veri odaklı pazarlamayı konu alan üç farklı seminerde, katılımcılar en önemli trendleri global ve yerel vaka incelemeleri eşliğinde dinleme fırsatı elde edecek. Katılımcılar ayrıca marka güvenliğinden müşteri yolculuğu haritalamasına, veri stratejisinden hızlı prototiplemeye kadar birçok güncel başlığı konu alan workshop’ları takip edebilecekler.

 

Digital Age Summit 2018 ’in ses getirecek konuşmacıları ve konu başlıklarına gelince;

 

Nassim Nicholas Taleb

Bir fikre sahip çıkabilmek için tüm riskleri almak önemli. Belirsizlikleri görebilmek için uzun vadede yapabileceğimiz neler olur? Güveni sağlayabilmek için bazı şeylerin öngörülebilir, tutarlı olması lazım Yapay zeka gibi teknolojiler bunun neresinde?

 

 

Tamara McCleary

Teknoloji ilişkilerimizi, kültürümüzü ve geleceğimizi durmaksızın değiştiriyor. Sadece tecrübemizin kalitesini değil, organizasyonumuz ve dünyamızda yenilik yapma fırsatını da belirleyecek olan, teknolojinin hızlanan gücünden nasıl yararlanacağız?

 

 

Asi Burak

Kişisel bilgisayarlarda, oyun konsollarında, cep telefonlarında ve tabletlerde oynanan dijital oyunlar, her açıdan 21. yüzyılın en güçlü aracı olarak kabul edilebilir. Dijital oyunların ulaşımı ve etkisi ortada, şu anda Amerikalı hane halklarının % 67’sinin katıldığı 99 milyar dolarlık küresel bir sektör. En son trendler ve temel zorluklara genel bir bakış sunan, toplumun yararı için oyunlar kullanması için ateşli bir durum oluşturan Asi, Orta Doğu çatışması etrafında ödüllü bir oyun olan PeaceMaker’ın arkasındaki ekibe liderlik eden sahaya eşsiz bir giriş yapması da dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanından önde gelen ve öncü çalışmalarını paylaşıyor.

 

 

Vlad Trifa

Son birkaç yıldır gıda endüstrisindeki pek çok skandal; “esnaf”, “organik”, “adil ticaret” veya “doğal “gibi gıda endüstrisinin fazlaca kullandığı pek çok etiketle birlikte, tüketiciler küçük ve büyük ayırt etmeksiniz gıda üreticilerine güvenini kaybetti. Vlad Traif, tüketici güvenini yeniden yaratmak için en son teknolojilerin nasıl kullanılabileceğini, özellikle Ambrosus Blockchain’ı ve Internet of Things teknolojisinin yapılan her bir ürün için dijital ve güvenilir bir doğum sertifikası sağlamak için nasıl birleştirdiğini anlatacak. Bu araçlar, bir markanın kalabalığın arasından sıyrılıp, müşterilere hiper-kişiselleştirilmiş etkileşim kurabilmesini sağlayabiliyor.

 

Tatyana Mamut

Tüm yenilikçi şirketler aynı kültüre sahip değil. Kimi oldukça vizyoner bir eğilime sahipken, kimisi de oldukça deneysel ve işbirlikçi eğilimler gösteriyor.Kendi organizasyonunuz için doğru tarzdaki yenilikleri nasıl keşfedebilirsiniz?

 

 

Tomasz Rudolf

Şirketler start-uplarla çalışarak nasıl dönüşür? Şirketler yıllardır organizasyonel siloların üstesinden gelmek ve şirketi ortak inovasyon çabalarında birleştirmek için uğraştılar. Dijital dönüşüm, tüm bu iç duvarların hızlı bir şekilde düşmesine sebep oluyor. Ama meydan okuma bundan çok daha büyük.

 

 

Jens Binder

Jens Binder, dijital alanda güvenmeyi çok yönlü bir yapı olarak ele alacak. Binder, sosyal medya katılımı ve mobil teknoloji kullanımıyla ilgili araştırma örnekleri aracılığıyla, güven anlayışımızın kişilerarası ortamlardan kaynaklandığını, öngörülebilirlik ve güvenilirlik kavramlarıyla ilgilendiğini ileri sürüyor. Sosyal etkileşimin bu yönleri, kullanıcılar tarafından insan-cihaz ve insan-hizmet etkileşimlerine yansıtılıyor. Konuşma, dijital paranoya kavramını dijital çağa güvenmek için temel bir tehdit olarak özetlemekte ve paranoyaya karşı bir çare olarak koşulsuz şeffaflığı gerektiriyor.

 

Egemen Taş

İnternet sürekli ve hızlı bir evrim içerisinde gelişmesini sürdürüyor. Önümüzdeki on yılın, yaşam tarzımız üzerinde ciddi etkiler bırakacak değişimlerin gözlemlendiği bir süreç olması bekleniyor. Girişimcilerin blockchain gibi dağıtılmış teknolojilere dayalı inovasyona gösterdikleri heves ile gelişen ve ekonomik getirisi sebebiyle yazılımcı ve kullanıcıların kalbini kazanmış, hızlı bir desentralizasyon süreci, önümüzdeki on yılda “güven” kavramının yeni tarifinin ne olduğunu belirleyecek. Bu yeni dönemde, “yeni güven” nasıl tanımlanabilir? Küçük şirketlerden, büyük devletlere, organizasyonlar, bu süreci, 1980’lerden kalma “eski güven” olmadan nasıl geçirebilir?

 

Eren Kantarlı
Google dünyanın en büyük reklam mecralarından biri olduğu gibi aynı zamanda büyük bir reklamveren. Bu konuşmada Google’ın Chromecast, Fotoğraflar uygulaması gibi kendi ürünlerinin display reklamlarını hangi prensipler ile yaptığını, programatik satın alma yöntemlerini nasıl kullandığını dinlenebilecek. Programatik reklamcılığın display reklam satışının %75’ine ulaştığı Kuzey Amerika reklam pazarından örneklerin dinlenebileceği sunumda reklamlar için tüyolar alınabilecek.

 

 

Digital Age Summit 2018 ’e katılmak ve etkinlik hakkında detaylı bilgi almak için http://digitalagesummit.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Etkinliğe ait anlık paylaşımları #DASummit18 hashtagi üzerinden gerçekleştireceğiz.

 

Geçen yıl Digital Age Summit 2017’de yapılan sunumlarda aldığım notları ve diğer merak edilenleri öğrenmek için aşağıda bulunan yazımı okuyabilirsiniz.

Digital Age Summit 2017’nin Ardından

 

 

Gelecek olanlarla görüşmek üzere.

  1 Yorum

  1. Pingback: Digital Age Summit 2018’in Ardından - Fundalina

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir