Puduhepa ve Kız Kardeşleri Desteğinizi Bekliyor

Puduhepa ve Kız Kardeşleri Desteğinizi Bekliyor.

Renan Tan Tavukçuoğlu’nun projesi fongogo’da fonlamaya açıldı. Geliri TOÇEV üzerinden kız çocuklarının eğitimine aktarılacak olan proje hakkında merak edilenleri yazımda bulabilirsiniz.

Puduhepa ve Kız Kardeşleri

Puduhepa ve Kız Kardeşleri projesi, ülkemizdeki kız çocuklarının kendilerine güvenen bireyler olarak büyümelerine destek olmak ve Anadolu’dan çıkan kadınların başarı hikayeleriyle kız çocuklarına yol göstererek onları bu yolada güçlendirme amacı taşıyor.

Geliri, TOÇEV üzerinden kız çocuklarının eğitimine aktarılacak olan projenin sahibi ise değerli dostum Renan Tan Tavukçuoğlu. Hepimiz gibi geleceğe dair kaygı ve endişeleri olan Renan, daha çok kız çocuğunun hayallerini büyütebilmek, daha fazla sayıda kadının hayatını daha kısa sürede değiştirebilmek için bu harika projeye imza atmış.

Renan, Puduhepa ve Kız Kardeşleri projesinin öyküsünü aşağıdaki videoda anlatmış.

 

Puduhepa Kimdir?

Projeye adını veren Puduhepa, tarihteki ilk barış anlaşması olan Kadeş’e mührünü basan, sevgi ve barış sözcüklerini tabletlere ilk olarak kazıyan güçlü bir kadın.  Proje için, Puduhepa ve Anadolu’daki kız kardeşlerini temsil eden el emeği göz nuru bebekler hazırlanmış. Bebeklerin giysilerini ünlü modacı Arzu Kaprol, hikayelerini ise Tuba Şamlı Atilla ve Arbil Çelen Yuca yazım – resimlemiş. Bebekleri hayal eden, biçen diken, emek verenleri tümü kadınlar olmuş. Yapımı iki gün süren bu çok anlamlı bebekler, Puduhepa’nın önderliğinde bütün kadınları birleştirmiş ve gücünün farkında yeni Anadolu kadınları yetiştirmek için yola çıkmış.

 

 

Puduhepa ve Kız Kardeşleri

 

Puduhepa ve Kız Kardeşleri Projesine Nasıl Destek Verebilirim?

Geliri TOÇEV aracılığıyla kız çocuklarının eğitimine aktarılacak projeye destek vermek için fongogo üzerinden sunulan https://fongogo.com/Project/puduhepa-ve-kiz-kardesleri sayfasını kullanabilirsiniz.

Burada destek vermek istediğiniz meblağa göre ödüller belirlenmiş. 50.000 TL. toplanması planlanan projeye bütçenize göre seçebileceğiniz 6 kategoride destek verebilirsiniz.

 

Destek vermek için; fongogo üyesi olmalı ve proje sayfasına ulaşmalısınız. Destekle butonuna bastıktan sonra ekrana gelen ödüllerden dilediğinizi seçip vereceğinizi desteği belirleyebilirsiniz.

Daha çok kız çocuğunun hayallerini büyütebilmek, daha fazla sayıda kadının hayatını daha kısa sürede değiştirebilmek için desteğinizi esirgemeyin.

Projeye yakınlaşmak için twitter hesabını @Puduhepaderki takip edebilir, projenin hashtagi #hikayelerimizvar ‘ı kullanabilrsiniz.

 

 

Bu harika projenin bol yatırım desteği alması ve hayata geçmesi dileğiyle.

 

  5Yorum

  1. Avatar Natali Yeşilbahar   •  

    Harika bir proje 🙂

  2. Avatar Esra   •  

    Bu degerli projenin cok katılımlı olmasını diliyorum 😊

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir