Buderus Gelecek için Hazır

Buderus, klasik kombi imajını tamamen değiştirecek yeni ürünü Logamax Plus GB172i‘yi bugün tanıttı.

Fark yaratan tasarımının yanı sıra sağladığı yakıt tasarrufuyla da dikkat çeken bu akıllı yoğuşmalı kombi; Buderus ekibi, Bosch Termoteknik Türkiye Ortadoğu ve Kafkasya Satış Genel Müdürü Zafer Polat ve M-GEN Gelecek Planlama Merkezi’nin Başkanı Ufuk Tarhan’ın eşliğinde bizlerle tanıştırıldı.

Lansmana dair notlarımı ve Logamax plus GB172i Yoğuşmalı Kombi – Kazanları hakkında merak edilenler için lütfen okumaya devam edin.

Geniş ürün gamı ile her türlü ihtiyaca çözümler sunan Avrupa’nın önde gelen termoteknoloji markası Buderus, yeni seri Buderus Logamax plus GB172i Yoğuşmalı Kombi ve Kazanları Türkiye’de de tüketicilerin beğenisine sundu.

İlk kez geçtiğimiz aylarda Almanya’da düzenlenen ISH Fuarı’nda tanıtılan Logamax plus GB172i yoğuşmalı kombi ve kazanlar, bugüne kadar Türkiye’ye ilkleri getiren Buderus’un yenilikçi ürün gamına eklendi.

Logamax plus GB172i Yoğuşmalı Kombi ve Kazanlar, fark yaratan tasarımıyla tüketicilerin estetik beklentilerini fazlasıyla karşılarken, maliyet yönetimi açısından da birçok avantaj sağlıyor.

 

Logamax_Plus_GB172i_

Logamax plus GB172i İzlenimim.

Logamax plus GB172i, Logamatic TC100 oda kumandası üzerinden kontrol edebileceğiniz akıllı bir kombi. Mobil cihazlar için geliştirilmiş uygulaması sayesinde cihaza tam bir erişim sağlıyorsunuz. Bu açıdan uzaktan kumanda ile yönetilebilen bu tür cihazların çok ötesinde bir erişim ve kontrol sağlıyor. Dilerseniz oluşturduğunuz senaryolar üzerinden ısıyı uzaktan kontrol edebiliyorsunuz veya sensörler sayesinde güncel hava durumu verileri ile sabit bir sıcaklık sağlayabiliyorsunuz. Cihaz %30’a kadar tasarruf vaadediyor ve uygulama üzerinden günlük, haftalık veya aylık veri kontrolü yapabiliyorsunuz. Genel görüntüsü ise çok şık. Titanyum cam ön paneli Beyaz ve siyah renk seçeneği sunuyor. Özellikle siyah olan göz alıcı…

 

 

 

Lansmanın açılış sunumunu Bosch Termoteknik Türkiye Ortadoğu ve Kafkasya Satış Genel Müdürü Zafer Polat yaptı.

Zafer_polat1

Dünyada iklimlendirme sektörü ve bu konuda yükselen trendlere dikkat çeken Polat, 2022 yılında kadar her yıl %6,2 oranında bir büyüme beklentisi oluştuğunu belirtti.

 

Zafer_Polat2

Türkiye’de iklimlendirme sektörüne dair avantaj ve pazar payı konusunda da bilgi verdi.

 

Buderus’un geniş ürün gamı ve her türlü ısıtma ihtiyacı için özelleştirilmiş sistem çözümleriyle sektörün inovatif ve öncü markalarından biri olduğunu söyleyen Polat, “Tasarımından teknik özelliklerine, maliyet avantajından yoğuşma teknolojisine kadar benzersiz bir ürün olan Logamax plus GB172i, hafızalara kazınmış klasik kombi imajını yeniden şekillendirecek” diyerek sözlerine devam etti.

 

Zafer_polat

“Türkiye’de pek yakında doğalgaz olmayan şehir kalmayacak. Uzun zamandır kullanılan kombilerinse değişim zamanının geldi. Bu ısıtma sektöründe önemli bir hareketlilik yarattı. Her geçen yıl gelişen teknoloji, kullanıcıların tercihlerinin uzun ömürlü ve güvenilir cihazlardan yana olmasını sağlıyor. Bu doğrultuda konvansiyonel kombiler pazar payı kaybederken, yerlerini daha ekonomik ve çevre dostu yoğuşmalı kombiler alıyor. Bizim için daha yapacak çok iş, keşfedecek çok yenilik var. Bugüne kadar olduğu gibi gelecekte de insanlık için, yaşam için teknoloji üretmeye devam edeceğiz.”

 

Logamax_Plus_GB172i

Logamax plus GB172i Teknik özellikleri

 • Benzersiz Titanyum cam ön panel ile şık ve sağlam tasarım
 • 1:8 modülasyon aralığı ile yüksek performanslı ekonomik ısınma
 • Yoğuşma teknolojisi ile yüksek verim ve düşük yakıt tüketimi
 • 30 kW ile 35 kW arası ısıtma ve sıcak su kapasitesi
 • Yüksek verimliliğe sahip yoğuşma eşanjörü
 • Sistem Kontrol Ünitesi Logamatic RC300 ile artı fonksiyon ekleme
 • Yeni ventüri teknolojisi ile istenildiğinde kolaylıkla LPG ile çalışmaya uyumlu
 • Al-Si eşanjörü sayesinde uzun ömürlü kullanım, uzun bakım aralıkları ve kolay temizlenme olanağı
 • Akıllı kumanda seçeneği
 • Düşük NOx emisyonlar
 • Düşük ses seviyesi
 • A sınıfı enerji tasarrufu sunan pompa yapısı
 • Avrupa Birliği ülkelerinde 26.09.2015 itibarı ile geçerli enerji ürünler yönetmeliğine uygun

 

Logamax plus GB172i fiyatı

Cihaz 30 ve 35 kW kapasiteleri ile, apartman dairelerinden dubleks konutlara kadar farklı büyüklük ve ihtiyaçtaki yaşam alanları için güvenilir bir şekilde ısıtma ve sıcak kullanım suyu sağlıyor. Villa tipi evler için özellikle çok uygun ve fiyatı 5.000 TL. civarında olacak.

 

Ufuk_Tarhan

Lansman, M-GEN Gelecek Planlama Merkezi’nin Başkanı Fütürist UFUk Tarhan’ın “Gelecek” konulu sunumu ile devam etti.

Ufuk Tarhan ise gelecek için gerekenleri tasarlamanın ve anlamlandırma yetkinliği kazanmanın her zamankinden daha kritik bir hal aldığının altını çizdi. “Yenilenebilir Enerji alanında müthiş atılım ve dönüşümler arifesindeyiz. Diğer yandan yeni nesil uzay çalışmaları ışık hızında ilerliyor. Bunların tamamını Nano ve Genetik teknolojilerdeki gelişmeler tetiklemeye devam ediyor. Gelecek önümüzde değil, peşimizde…” dedi ve bizimle güncel verileri paylaşarak ileride hayatımıza dahil edeceğimiz teknolojilerin örneklerini sundu.

 

Sunumların ardından soru – cevap köşesine geçildi.

 

Buderus

Ben Buderus Kombi ile geçen yıl tanışmıştım. Böylece hem yoğuşmalı kombiler hakkında çok önemli bilgiler edinmiş hem de Buderus Logamax Plus GB072 sahibi olmuştum. Bu açıdan çok yakından tanıdığım ve sevdiğim bir markanın lansmanında bulunmak benim için guru verici oldu. Buderus Pazarlama Direktörü Ali Aktaş’a nazik davetleri ve beni unutmadıkları için teşekkür ederim.

 

Etkinliğe dair anlık paylaşımlarımızı #gelecekicinhaziriz hashtag’i üzerinden yaptık.

 

buderus_logo

Buderus markası ile yakınlaşmak için sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz.

Buderus Web

Buderus Logamax plus GB172i

Facebook

Youtube

 

Zafer_Polat6

Bosch Termoteknik Hakkında

Bosch Termoteknik, enerji verimli ısıtma sistemleri ile sıcak su çözümlerinde Avrupa’nın lider tedarikçisidir. 2014 yılında yaklaşık 13.400 çalışan ile 3,1 milyar Avro’luk (Yüzde 67’si Almanya dışında) ciro gerçekleştirilmiştir.  Bosch Termoteknik, birçok güçlü uluslararası ve yerel markaya sahip olup, Avrupa, Kuzey Amerika ve Asya ülkelerinde çeşitlendirilmiş ürün gamıyla üretim yapmaktadır.  

Bosch Grubu, dünyanın önde gelen teknoloji ve hizmet  tedarikçisidir. Dünya genelinde 360 bini aşkın çalışanıyla 2014 yılında 49 milyar Euro’luk satış gerçekleştirmiştir. Bosch Grubu; Mobilite Çözümleri, Sanayi Teknolojileri, Enerji ve Bina Teknolojileri ve Dayanıklı Tüketim Malları olmak üzere 4 ana sektörde faaliyet göstermektedir. Bosch Grubu, Robert Bosch GmbH ve 50’nin üzerinde ülkedeki 360’dan fazla bağlı bölgesel şirketinden oluşmaktadır. Satış ve servis ortakları da dâhil edildiğinde, Bosch yaklaşık 150 ülkede temsil edilmektedir. Bu dünya çapındaki gelişme; üretim ve satış ağı daha fazla büyüme için temel oluşturmaktadır. Bosch, 2014 yılında dünya çapında 4.600 patent başvurusunda bulunmuştur. Bosch Grubu etkileyici ürün ve hizmetler tasarlayarak, hem inovatif hem de faydalı çözümler sunarak yaşam kalitesini artırmayı amaçlamaktadır. Böylelikle, şirket dünyanın her yerinde ‘yaşam için teknoloji’  sunabilmektedir.

Daha fazla bilgiye internet üzerinde www.bosch.com.tr adresinden erişilebilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir