Büyü 2 Filmi

Büyü 2 Filmi vizyonda. İlk “Büyü” filmi 2004 yılında çevrilmiş “cinlere karışma” konusunu beyazperdeye taşımıştı

Yerli korku filmi Büyü 2 ile ilgili merak edilenler ve yorumum yazımda sizi bekliyor.

Büyü 2 Filmi

Uzun zamandır yerli korku filmi izlemiyordum. Bundan 13 yıl önce izlediğimiz, kendi alanında önemli bir başarı elde eden ve yerli korku filmleri arasında söz sahibi olan “Büyü” filminin ikincisi ile bu bekleyişime son vermeye karar verdim.
İlk “Büyü” filmi 2004 yılında çevrilmiş “cinlere karışma” konusunu beyazperdeye taşımıştı. Yerli korku filmleri arasında bir furyaya yol açan yapım, çekim esnasında sette oyuncuların başına gelen tuhaf olaylar sebebiyle çokça konuşulmuştu.
90 dakika süreli Büyü 2 filminin konusuna gelince.

 

 

Büyü 2 Filmi Konusu

Filmimiz kadınlardan oluşan bir ekibin kurban töreni ile açılışını yapıyor. Mekruh bir alanda toplanan siyah örtüler içindeki kadınların lideri, kurbanı öldürdükten sonra “size sunulan kurbanı kabul edin efendim” diyerek kraliçe (Yeşim Salkım) olarak anılan kadına yöneliyor. Kraliçe ise “bana onun kellesini” getirin emrini veriyor. Kadınların lideri ise korku ile “ama o çok güçlü” deyip, geri adım atıyor. Kraliçe daha da öfkeleniyor ve “ya onun kellesini getir ya da senin kelleni alırım” sözüyle korku saçıyor.

 

Derken tuhaf bir müzik eşliğinde bu görüntülerden uzaklaşıyoruz.

Bu defa Dokuz Eylül Tıp Fakültesi’nde psikoloji bölümü öğrencilerinin bulunduğu dersliğe misafir oluyoruz. Dersin konusu büyü ve sinirsel bozukluklarla ilgili. Dersin hocası (Özgül Kavruk) öğrencilerin sorularını yanıtlarken ilmin ve bilimin birbirine karşı olmasına rağmen bir paralellik olduğu iddiasını savunuyor. Derken hocamızı bir hastanede görüyoruz. Hastayla yalnız kalan hoca, bilinmeyen bir dilde sözler söylüyor ve hastanın içinden bir duman çıkıyor.
Tüm bunlar olurken bölüm öğrencilerinden Nida (İleyna Kıyak) ve Duygu (Gizem Salkım), Kemal (Can Arpacı) için kıyasıya kapışıyor. Bu aşk üçgeninde Nida Kemal’e tutkunken, Kemal’in gözü ise Duygu’dan başkasını görmüyor. Derken tüm psikoloji bölümü öğrencilerinin katılımıyla finaller öncesi bir gezi planlanıyor. Gezinin yapılacağı yerde psikolojik sorunları olan ve cin çarpan bir grup ile tanışılarak öğrencilerin yerinde gözlem yapması planlanıyor.


Çok geçmeden öğrenciler bu mekruh köye ulaşıyor ve tuhaflıklar başlıyor. İn cin top oynayan köyde, hayvanlara ve cinlere hükmeden Hazreti Süleyman’ın mührünün bulunduğuna inanılıyor. Ruhsal bozukluğu olan insanların ortaya çıkışıyla birlikte işler iyice karışıyor.

Büyü 2 Filmi Oyuncuları

Adnan Güler’in yönettiği filmin oyuncu kadrosunda Gizem Salkım, Özgül Kavruk, Can Arpacı, Melih Değirmenci, İleyna Kıyak ve Yeşim Salkım’ı izliyoruz. Kendilerine Cemre Cansaatçi, Bahar Büyükoğlu ve Aslı Şimşek eşlik ediyor.

Filmin yapımcıları ise Servet ve Ebru Aksoy.

İlk filmden uzak hikayesi ve kötü kurgusu ile zar zor izlenebilen yapımın, oyunculuklar konusunda da ne yazık ki vasatın üzerine çıkamıyor.

Senaryo konusunda efsane kötüler arasına girmeye aday filmin hikaye kurgusu da can yakıyor. Filmin iticilik ve vasat altı konusunda tavan yaptığı sahne ise cin çarpan köy halkının tek tek karşımıza geçip hikayelerini anlattıkları bölüm. İzleyenlerin beynini yakmaya aday oyunculuklar için bir tanım bulamıyorum. Eminim kendilerini izlediklerinde bu filmi unutmak isteyeceklerdir.

İzlemeyi düşünenlere şimdiden iyi seyirler dilerim 🤔

Büyü 2 Filmi Fragmanı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir