Doğrudan Instagram Üzerinden Reklam Verme Özelliği Kullanıma Sunuldu

Doğrudan Instagram üzerinden reklam verme özelliği sayesinde Facebook’ta bulunmadan Instagram reklamları oluşturabilecek. 

Türkiye, doğrudan Instagram üzerinden reklam verme özelliği sunulan ilk ülkelerden biri oldu.

Instagram, küçük işletmelerin artık bir Facebook hesabına bağlı olmadan Instagram üzerinden reklam verebileceğini açıkladı. 

Doğrudan Instagram Üzerinden Reklam Verme Özelliği Kullanıma Sunuldu

Instagram’ın sunduğu bu yeni özellik sayesinde, Facebook hesabı olmayan küçük işletmeler Instagram üzerinden reklam verebilecek. 

Facebook, Reklam Yöneticisi gibi Facebook uygulamalarında reklam verirken daha fazla esneklik ve kontrol sağlayan araçları kullanabilmek için hesapları birbirine bağlamayı öneriyordu. 

Facebook reklam hesabı bağlantısı olmadan Instagram reklamları oluşturma özelliği, Instagram yayınlarını ilk kez tanıtan işletmelerin kullanımına sunuldu. 

Bu özellik sayesinde Instagram işletme hesabınızdan bir yayını ilk kez tanıtıyorsanız, bir Facebook reklam hesabına veya Facebook Sayfasına bağlanmanız gerekmeyecek. Böylelikle Instagram hesabınız üzerinden reklam kampanyanızı yöneterek, Instagram’daki reklam performansını izleyebileceksiniz. Instagram reklamlarınızı Facebook Reklam Yöneticisi’nde yönetmeniz gerekmeyecek.

Öncelikle ABD ve Türkiye’de kullanıma sunulan özellik gelecek aylarda birçok ülkenin kullanımına açılacak.

Doğrudan Instagram Üzerinden Reklam Verme Özelliği Nasıl Kullanılır?

Bu özelliği kullanmak için Ayarlar’dan İşletme bölümüne gidin, ardından “Tanıtım Ödemeleri” menüsünden hesabınızı ve ödeme yöntemlerinizi tanıtarak reklam vermeye başlayabilirsiniz. 

Instagram, geçtiğimiz yıl Instagram’da Ödeme Yapma – Instagram Checkout özelliğini hayata geçirmişti. Instagram’da alışveriş özelliği ise ne yazık ki hâla ülkemiz sınırları içinde onaylanmış ve kullanılabilen bir özellik değil. Instagram’da alışveriş özelliğini kullanmak için hesabınızın onaylı olması gerekiyor. Platform, ödemeler konusunda bir dizi yeniliği hayata geçirmeyi planlıyor.

Onay özelliğini alabilmek için bu adımları uygulayın.

Instagram’da alışveriş özelliğini kullanmak için hesabınızın onaylı olması gerekiyor. Onay özelliğini alabilmek için Instagram hesabınızı işletme profiline dönüştürmeniz gerekiyor. Ardından işletme profilinizi Business Manager’da, Shopify veya BigCommerce platformları üzerinden veya doğrudan Facebook’taki işletme Sayfanızdan oluşturarak yönetebilirsiniz.

Yukarıda belirttiğim ülkelerde kullanılabilen Instagram’da alışveriş özelliği Business Manager veya Facebook’taki mağazalarda yer alan katalogları destekliyor. Business Manager’da kataloglar oluşturup yönetebilir veya Facebook Sayfanıza bir mağaza kısmı ekleyebilirsiniz.

Instagram, her tür ve boyuttan işletmelere hedef kitlelerine ulaşmaları için bolca imkan sunuyor. Instagram reklamı oluşturma konusunda ihtiyacınız olan bilgilere aşağıdaki yazımdan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir