FinTech alanında haftanın gündemi 31 

FinTech alanında haftanın gündemi 31 belli oldu. Finansal Teknolojiler alanında haftanın öne çıkan haberlerini sizin için derledim.

FinTech alanında haftanın gündemi 31 

01-07 Aralık 2020 tarihleri arasında #FinTech alanında öne çıkan haberleri ve gündem başlıklarını sizin için derledim. 

Satış, ödeme ve e-fatura işlemleri tek bir cihazda birleşiyor

Arçelik bünyesinde uzun süredir finansal teknolojiler alanında öncü çalışmalar yürüten TOKEN Finansal Teknolojiler, ilk defa Android 9.0 sürümünün kullanılarak geliştirdiği Beko 400 TR POS cihazını da önümüzdeki günlerde işletmelerin kullanımına sunmaya hazırlanıyor.

PayCore ile Diebold Nixdorf’dan iş birliği

Ödeme sistemleri çözüm sağlayıcısı PayCore ile self-servis nakit çözümleri şirketi Diebold Nixdorf, önemli bir iş birliğine imza attı.

insha COO’su Özgür Bayraktar Video Röportajı

insha COO’su Özgür Bayraktar ile özel bir video röportaj gerçekleştirdim. insha ülkemiz açısından sektörel ilkleri hayata geçirmiş vizyoner ve yenilikçi bir şirket. Özgür Bey ise insha’nın Berlin ve İstanbul ofislerinden sorumlu, operasyonların başındaki isim. 

Röportajda insha’nın son dönem çalışmalarının yanında, insha Ventures ve odaklanacağı yatırımları, etik bankacılık esaslarını ve fintech sektöründeki öne çıkan başlıkları bulabilirsiniz. 

Akbank Mobil’den yapılan yatırım işlemleri iki katına çıktı

Akbank Mobil, hizmetleri, akıllı altyapısı, tasarımı, deneyimi ve sadeliğiyle müşterilerine verdiği hizmeti her güncelleme ile daha da ileri taşıyor.

AkÖde Genel Müdürü Sitare Sezgin Röportajı

AkÖde Genel Müdürü Sitare Sezgin ile Fintechtime Sonbahar 2020 Kasım & Aralık sayısı için özel bir röportaj yaptım.

http://fintechtime.com/tr/2020/12/akode-genel-muduru-sitare-sezgin-roportaji/

Papara 2021 yılına yeniliklerle girmeye hazırlanıyor

Papara CEO’su Ahmed Faruk Karslı’nın katılımıyla gerçekleşen basın toplantısı için birlikteydik. 2020 yılı sonuna kadar 6 milyon kullanıcı hedefini koruyan Papara’nın “finansal super app” olma yolculuğunda sunacağı yeni ürünler ve odaklanılacak yeni alanlar belli oldu. Hisse alımı ve ücretsiz stock trading, Türkiye’de bir ilk olan yatırım ürünleri ile sigorta ürünlerini 2021 yılında kullanıma sunmaya hazırlanan Papara’nın kredi kullanımı konusunda da yeni iş birliği ve çalışmaları olacak.

Blockchain Migros’ta Devreye Girdi

Migros, gıda güvenliğini ve şeffaflığı odağına alarak perakende sektöründe öncü bir uygulama başlattı, blockchain teknolojisini erişime açtı.

CORE Finance Kurucu Ortağı Yağız Sözmen Röportajı

Bağımsız teknoloji yatırım bankası CORE Finance’ın Kurucu Ortağı Yağız Sözmen ile röportaj yaptım.

PeP, “Los Muhabbetos by Ayhan Sicimoğlu” Kartı kullanıma sundu

PeP, Türkiye’nin ilk ‘markalaşmış isme özel’ ödeme aracı niteliği taşıyan “Los Muhabbetos by Ayhan Sicimoğlu” kartı tüketicilerle buluşturuyor.

Kasım ayı Mobilexpress’e rekor getirdi

Mobilexpress, kampanyalarıyla ünlü kasım ayında toplam 3.4 milyar TL tutarında 25,6 milyon adet işleme aracılık etti. Bu işlemlerin yüzde 61’i kayıtlı kredi kartları üzerinden gerçekleşirken, Mobilexpress dakikada 12.800 işleme aracılık ederek bu alandaki rekorunu tazeledi.

http://fintechtime.com/tr/2020/12/kasim-ayi-mobilexpresse-rekor-getirdi/

TransferGo ve Mastercard para transferleri için iş birliği yaptı

TransferGo ve Mastercard bugün 20 Avrupa ülkesindeki müşterilerin herhangi bir ödeme kartı ya da banka hesabından ödeme yaparak, yurt dışındaki alıcılarının Mastercard logolu banka ya da kredi kartına doğrudan uluslararası para transferi gerçekleştirebileceklerini duyurdu.

http://fintechtime.com/tr/2020/12/transfergo-ve-mastercard-para-transferleri-icin-is-birligi-yapti/

Aytemiz, bireysel elektronik ödeme sistemi ‘Vaay’ı kullanıma sundu

Aytemiz, yüksek teknoloji yatırımları kapsamında mobil uygulamasını geliştirerek müşterilerine yeni bireysel elektronik ödeme sistemi sundu.   Yakıt alım miktarının belirlenmesinden fiş/fatura alım sürecine kadar her aşamasını araç camını dahi açmadan temassız ve dijital olarak yapma olanağı sağlayan yeni sistemi ‘Vaay’ ile, filo araçlarının yaşadığı avantajları ilk defa bireylere de sunuyor. 

http://fintechtime.com/tr/2020/12/aytemiz-bireysel-elektronik-odeme-sistemi-vaayi-kullanima-sundu/

Birleşik Ödeme Ürün ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Kutay Yalınkılınç Röportajı

Birleşik Ödeme Ürün ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Kutay Yalınkılınç Röportajı ile Fintechtime Sonbahar 2020 Kasım & Aralık sayısı için özel bir röportaj yaptım.

http://fintechtime.com/tr/2020/12/birles%cc%a7ik-odeme-urun-ve-i%cc%87s%cc%a7-gelis%cc%a7tirme-genel-mudur-yardimcisi-kutay-yalinkilinc-roportaji/

FinTech alanında haftanın gündemi 30

23 – 30 Kasım 2020 tarihleri arasında #FinTech alanında öne çıkan haberleri ve gündem başlıklarını hatırlamak isterseniz aşağıdaki yazımı okuyabilirsiniz. 

  1 Yorum

  1. Pingback: FinTech alanında haftanın gündemi 32  - Fundalina

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir