FinTech alanında haftanın gündemi 32 

FinTech alanında haftanın gündemi 32 belli oldu. Finansal Teknolojiler alanında haftanın öne çıkan haberlerini sizin için derledim.

FinTech alanında haftanın gündemi 32 

08-14 Aralık 2020 tarihleri arasında #FinTech alanında öne çıkan haberleri ve gündem başlıklarını sizin için derledim. 

Edenred, 2021 yılı hedeflerini açıkladı

Ticket Restaurant Edenred, pandemiye rağmen çift haneli büyüdüğü 2020 yılını değerlendirerek 2021 yılı hedeflerini açıkladı.

Ticket Restaurant Yemek Kartı ile Türkiye’yi ilk kez yemek kartı hizmetiyle tanıştıran Edenred Türkiye, 2020 yılında dijitalleşme yatırımlarını iki katına çıkardı ve pandemiye rağmen çift haneli büyüme gerçekleştirdi.

Paybyme Pazarlama Müdürü Emre Ateş Röportajı

Paybyme Pazarlama Müdürü Emre Ateş ile Fintechtime Sonbahar 2020 Kasım & Aralık sayısı için yaptığım röportaj yayınlandı. 

Efsane Cuma’da Dünya Rekoru Türkiye’den

Pandemi süreciyle birlikte tüketicinin e-ticaret algısında başlayan değişim, indirimlerin birbirini kovaladığı Efsane Cuma kampanyalarında da gözlendi. iyzico’nun analizlerine göre Türkiye, Efsane Cuma kampanyalarında yapılan alışverişlerle global ödeme devi PayU’nun hizmet sunduğu onlarca ülke arasında birinci oldu.

KimlikBasit ile Banka Hesapları Uzaktan Açılabilecek

KimlikBasit isimli yenilikçi teknolojisini tanıtan Insha Ventures, “kimlik tespiti” ve “sözleşme” süreçlerinin fiziki olarak yürütülmesi zorunluluğunu ortadan kaldırıyor.

Rimuut Kurucu Ortakları Esen Bulut ve Mert Bulut Röportajı

Bağımsız profesyoneller için esnek bir şirketleşme alternatifi sunan Rimuut’un Kurucu Ortakları Esen Bulut ve Mert Bulut ile Fintechtime Sonbahar 2020 Kasım & Aralık sayısı için gerçekleştirdiğim röportaj yayınlandı.

Bitcoin, 21. yüzyılın altını olacak

Thodex Kurucusu ve CEO’su Faruk Fatih Özer, Bitcoin’in piyasaya çıktığı 2009 yılından beri dünyanın en çok tercih ettiği kripto para birimi olduğunu belirterek, “Herhangi bir merkez bankası ve resmi kuruma bağlı olmaması, Blok Zinciri teknolojisini kullanması, ortak bir para birimi olarak dünyanın her yerinde sorunsuz bir şekilde kullanılabilmesi, hem ödeme hem de yatırım aracı olması nedeniyle insanlar Bitcoin almaya yöneliyor” dedi.

DORinsight Genel Müdürü Pınar Köseoğlu Röportajı

DORinsight’ın Genel Müdürü Pınar Köseoğlu ile Fintechtime Sonbahar 2020 Kasım & Aralık sayısı için gerçekleştirdiğim röportaj yayınlandı.

Huobi Inno Labs’den Polkadot ekosistemine 5 milyon USDT’lik yatırım geldi.

Alım-satım hacmi ve likiditede dünyada lider konumda olan dijital varlık alım satım platformu Huobi Group’un yüksek potansiyelli dijital varlık projelerine yatırım yapan kolu Huobi Inno Labs, Polkadot Ekosistem Destek Fonuna 5 milyon USDT değerinde yatırım yapacağını açıkladı. 

SiPay, Genel Müdür görevine Semih Muşabak’ı getirdi

Bankacılık ve finans sektörünün deneyimli isimlerinden Semih Muşabak, Türkiye’nin yenilikçi fintech şirketi SiPay’e Genel Müdür olarak atandı.

Sovos Yeni SGK Teşviklerini Anlattı

Sovos, 10 Aralık’ta düzenlediği webinar ile Kısa Çalışma Ödeneği (KÇÖ) ve Nakdi Ücret Desteği süreleri, 7252 sayılı teşvikten kimlerin yararlanabileceği, 7256 sayılı kanun ile sağlanan yeni SGK teşviklerinin neler olduğu gibi merak edilen konulara açıklık getirdi.

Anadolubank Üye İşyeri Grup Müdürü Erkut Zöngür Röportajı

Anadolubank Üye İşyeri Grup Müdürü Erkut Zöngür ile Fintechtime Sonbahar 2020 Kasım & Aralık sayısı içingerçekleştirdiğim röportaj yayınlandı. 

Amani Al Fineksus ile güçleri birleştirdi

FinTech girişimi Amani AI, finansal dünyada ödeme işlemlerinden kara para aklamanın önlenmesine kadar uçtan uca çözümler sunan Fineksus ile iş birliğine imza attı.

BtcTurk’ün ödenmiş sermayesi 19 milyon TL’ye yükseldi

BtcTurk, Türkiye kriptopara pazarına yaptığı katkılar ve 2013 yılından bu yana yaptığı yatırımlar ile hem kullanıcısına hem de Türkiye’nin dijital ekonomisine katma değer sağlamayı sürdürürken kriptopara ve blokzincir teknolojilerinin geleceğine olan yatırımlarını artırarak devam ettirmeyi planlıyor.

Ozan Elektronik Para’ya Önemli Ödül

Son kullanıcılar ile küçük ve orta ölçekli işletmeleri finansal hizmetlerle buluşturmak üzere yola çıkan Ozan Elektronik Para, “IDC Bulut ve Veri Merkezi Zirvesi 2020” etkinliği kapsamında düzenlenen Bulut Ödülleri’nde ödüle layık görüldü. Ozan Elektronik Para tüm kategorilerde ödül alan tek Fintech olma başarısını da elde etti.

“Hemen Yolda” uygulaması restoran siparişlerini yüzde 42 arttırdı

Sodexo Avantaj ve Ödüllendirme Hizmetleri’nin yatırım yaptığı yeni nesil akıllı paket servis çözümü Hemen Yolda, yüzde 42 oranında sipariş artışı sağladı.

Türkiye’nin en iyi finansal danışmanı KPMG oldu

KPMG Türkiye, uluslararası birleşme ve satın alma aktivitelerini takip eden, Mergermarket tarafından ‘Yılın Finansal Danışman’ı seçildi.

KPMG Türkiye Danışmanlık Bölüm Başkanı ve Şirket Ortağı Müşfik Cantekinler, “Belirsizliklerle dolu bir dönemde iş dünyasının yoluna ışık tuttuk. Bu ödül başarımızın teyidi” dedi.

Logsign Pazarlama Direktörü Tuğçe Durmaz Röportajı

Logsign Pazarlama Direktörü Tuğçe Durmaz ile Fintechtime Sonbahar 2020 Kasım & Aralık sayısı için gerçekleştirdiğim röportaj yayınlandı. 

FinTech alanında haftanın gündemi 31

01-07 Aralık 2020 tarihleri arasında #FinTech alanında öne çıkan haberleri ve gündem başlıklarını hatırlamak isterseniz aşağıdaki yazımı okuyabilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir