FinTech alanında haftanın gündemi 33

FinTech alanında haftanın gündemi 33 belli oldu. Finansal Teknolojiler alanında haftanın öne çıkan haberlerini sizin için derledim.

FinTech alanında haftanın gündemi 33 

15-29 Aralık 2020 tarihleri arasında #FinTech alanında öne çıkan haberleri ve gündem başlıklarını sizin için derledim. 

Ozan’da teknoloji mimarisi Berk Özdirek’e emanet

Bireysel kullanıcılar ile küçük ve orta ölçekli işletmeleri finansal hizmetlerle buluşturmak üzere yola çıkan Ozan Elektronik Para’da, teknoloji mimarisinden sorumlu genel müdür yardımcılığına Berk Özdirek atandı.

Paranın yolu artık FinTech’den geçiyor

Siber güvenlik kuruluşu ESET, bu teknolojilerin bu denli öne çıkması nedeniyle İngiltere, Amerika, Avustralya, Japonya, Meksika ve Brezilya’dan 10 bini aşkın tüketici ve kıdemli şirket liderinin katıldığı bir FinTech araştırması gerçekleştirdiğini açıkladı. 

UnionPay ve ATÜ Türkiye’deki havalimanlarında temassız ödeme sistemini başlattı

UnionPay International (“UPI”), ATÜ Duty Free ile işbirliği yaparak ATÜ’nün beş havalimanında bulunan 45 mağazasında QR kod ile temassız ödeme sistemini yolcuların kullanımına sundu.

Tam Faktoring, Yoluna Tam Finans Adıyla Devam Etme Kararı Aldı

Türkiye’de faktoring sektörünün önde gelen şirketlerinden Tam Faktoring, yoluna Tam Finans adıyla devam etme kararı aldı. 30 kişilik Ar-Ge Merkezinde geliştirdiği yenilikçi ürünleri, müşterilerine saniyeler içinde hizmet verebilme ayrıcalığı, istikrarlı büyüme çizgisiyle sektörde fark yaratan Tam Finans, esnaf ve KOBİ’lerin finansal ihtiyaçları için her zaman onların yanında yer alıyor.

Kripto paralar 2021’in de gözdesi olacak

Finansal İnovasyon ve Teknoloji Derneği (FINTR) tarafından gerçekleştirilen dijital etkinlikte Türkiye’de kripto para sektörü masaya yatırıldı.

FINTR Yönetim Kurulu Üyesi Elçin Karatay’ın moderatörlüğünü üstlendiği toplantıda; dijital varlıkların Türkiye’deki durumu, bu alanda yürütülen çalışmalar ve 2021 yılında sektörde beklenen olası değişim ve gelişmeler tartışıldı.

Polkadot (DOT) BtcTurk | PRO’da Listelendi

BtcTurk, profesyonel kriptopara yatırımcıları için geliştirdiği BtcTurk | PRO’da Polkadot (DOT)’u hizmete açıyor.

Bora Oruç, BtcTurk’ün Yönetim Kurulu Üyesi oldu

Sermaye Piyasası Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Bora Oruç, Türkiye’nin ilk, dünyanın ise dördüncü kriptopara alım satım platformu BtcTurk’ün Yönetim Kurulu Üyesi oldu.

Thodex, 360 derece iletişim kampanyasınıPorcshe Panamera 4 çekilişi ile genişletti

Yeni yılı hediye festivaliyle karşılamaya hazırlanan Thodex, gerçekleştireceği çekilişle bir kullanıcısına, son model Porcshe Panamera 4 hediye ederek ayaklarını yerden kesecek.

9 milyon kişi VakıfBank dijitali tercih etti

2020 yılında pek çok yenilikçi dijital ürün ve hizmeti devreye alan VakıfBank, son 1 yıl içinde 2,4 milyona yakın yeni dijital müşteri kazandı.

İstanbul Marketing Awards’tan Multinet Up’a iki kategoride gold ödül geldi

Türkiye iş dünyasından onlarca kurumun yarıştığı ödül programında yeni nesil finansal teknoloji grubu Multinet Up, MultiNet yemek kartı satın almak isteyen KOBİ ve mikro ölçekli işletmeler için geliştirdiği yeni dijital satış platformu MultiOnline ile “Satış Noktasındaki Yenilikler” kategorisinde, yapay zekâ destekli Pulse projesi ile “Şikâyet Yönetimi” kategorisinde Gold ödülün sahibi oldu.

Paribu’da Taraftar Token Hacmi 19 Milyon Doları Aştı

Paribu’da Juventus 9.2 milyon dolar, Paris Saint-Germain 6 milyon dolar, Trabzonspor 2.1 milyon dolar ve Galatasaray 1.8 milyon dolar işlem hacmine ulaştı.

PayCore, Processing İşkolu ile bu yıl 2 Milyar Finansal İşleme Aracılık Ediyor

PayCore Processing’in Türkiye ve yakın bölgede, kendi geliştirdiği ödeme sistemleri yazılımları ile platform bağımsız, güvenli, kesintisiz, esnek ve regülasyonlara tam uyumlu hizmet veren dış hizmet sağlayıcı kuruluş olduğunun altını çizen PayCore CEO’su Turgut Güney, “Hedefimiz, gelecek 5 yıllık sürede Türkiye’nin ve yakın bölgenin lider processing firması olmak” diyor.

FinTech alanında haftanın gündemi 32

08-14 Aralık 2020 tarihleri arasında #FinTech alanında öne çıkan haberleri ve gündem başlıklarını hatırlamak isterseniz aşağıdaki derlememi de okuyabilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir