FinTech alanında haftanın gündemi 38

Fintech alanında haftanın gündemi 38 belli oldu. 1 – 7 Şubat 2021 tarihleri arasında öne çıkan haberleri sizin için derledim. 

FinTech alanında haftanın gündemi 38

Finansal teknolojiler alanında haftanın gündemi belli oldu. 1 – 7 Şubat 2021 2021 tarihleri arasında #FinTech alanında öne çıkan haberleri ve gündem başlıklarını sizin için derledim. 

iPara, yeni ürünü iPara Pass’ı hayata geçirdi!

E-ticaret alanında sunduğu gelişmiş ve çözüm odaklı servisleri ile hizmet veren iPara, yeni ürünü iPara Pass’ı hayata geçirdi.

iPara Pass ile online alışveriş ödemeleri kart bilgilerini tekrar girmeden hızlı, kolay ve tek tıkla güvenli bir şekilde yapılabiliyor.

Paribu’da Taraftar Token Hacmi 3 Milyar TL’yi Aştı!

Socios iş birliğiyle Paribu’da listelenen Galatasaray ($GAL), Trabzonspor ($TRA), Juventus ($JUV) ve Paris Saint-Germain ($PSG) taraftar token’ları bugüne kadar 3,1 milyar TL işlem hacmine ulaştı.

Özgür Bayraktar, Ozan’ın İş Operasyonlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı oldu!

Bireysel kullanıcılar ile küçük ve orta ölçekli işletmeleri finansal hizmetlerle buluşturmak üzere yola çıkan Ozan Elektronik Para’da, İş Operasyonlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığına (COO) Özgür Bayraktar atandı.

Birleşik Ödeme’ye Stratejik Yatırım Geldi!

Birleşik Ödeme, OYAK Portföy Girişim Sermayesi Fonlar’ından yatırım aldı. Birleşik Ödeme, bu yatırımın desteğiyle unicorn hedefine güçlü bir şekilde ilerlerken yurt dışına açılmayı planlıyor.

Finberg, Getir’e yatırım yaptı! 

Fibabanka’nın bankacılık sektöründe bir ilke imza atarak 2018 yılında hayata geçirdiği yatırım ve finansal teknoloji girişimi Finberg, Getir’e yatırım yaptı. Fibabanka Türkiye’nin hızlı büyüyen teslimat şirketi Getir’in 850 milyon dolar değerlemesinden yapılan yeni turuna, Finberg ile katıldı.

PaybyMe, 2020 yılında oyun sektörünün geldiği noktayı paylaştı.

PaybyMe verilere göre, oyun sektöründe 2019-2020 arasındaki büyüme COVID-19’un etkisiyle yaklaşık yüzde 27 olarak gerçekleşirken, Türkiye pazarının büyüklüğü 570 milyon dolara ulaştı.

Architecht Airplatform’u hayata geçirdi!

Türkiye’de ve yurtdışında birçok bankanın ve finansal kuruluşun hem bankacılık hem de finansman altyapısını sağlayan Architecht, geleceğin finans sektörünü değiştirmek adına SaaS e-Para ve Ödemeplatformu olan Airplatform’u hayata geçirdi.

Octet Türkiye, 2020 yılını 1,2 Milyar TL işlem hacmi ile kapattı!

Avustralya merkezli ödeme kuruluşu Octet, 2020 yılına ait finansal sonuçlarını açıkladı. Octet Türkiye, 2019 yılına göre işlem sayısını yaklaşık 3 kat artırarak işlem hacmini 395 milyon TL’den 1,2 milyar TL’ye çıkardı.

Identify Türkiye Akademi programını başlattığını duyurdu!

Identify Türkiye, uzaktan kimlik tespiti süreçlerinde müşteri müfettişlerinin regülasyonlara uygun şekilde eğitilmesi için Identify Türkiye Akademi programını başlattığını duyurdu.

FinTech alanında haftanın gündemi 37

25 – 31 Ocak 2021 tarihleri arasında #FinTech alanında öne çıkan haberleri ve gündem başlıklarını hatırlamak isterseniz aşağıdaki derlememi de okuyabilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir