FinTech alanında haftanın gündemi 39

FinTech alanında haftanın gündemi 39 belli oldu. Finansal Teknolojiler alanında haftanın öne çıkan haberlerini sizin için derledim. 

FinTech alanında haftanın gündemi 39

8 – 15 Şubat 2021 tarihleri arasında Finansal Teknolojiler alanında öne çıkan haberleri ve gündem başlıklarını sizin için derledim. 

Papara, siber suçlara karşı savaş açtı!

Papara, büyüyen işlem hacmine paralel olarak siber suçlarla mücadele gücünü artırmak için de etkin adımlar atıyor. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nün kurucu ekibinde yer alan Ziya Uçar, Kamu İlişkileri Direktörü olarak Papara ekibine katıldı.

Türkkep ve Ctech İş Birliği ile Veri Saklamada Kryptos Dönemi!

E- dönüşüm sektöründe güven hizmetleri sağlayıcılığına yönelik güçlü konumuyla hizmet veren Türkkep, CTech Bilişim Teknolojileri iş birliği ile şifreli saklamaya yönelik bir çalışmaya imza attı.

Accor, finansal ortağı Visa ile sunduğu avantajları duyurdu!

Avrupa’nın en önde gelen otel zinciri Accor Otel Grubu, Türkiye’deki tüm destinasyonlarında  dijital ödemelerde global düzeyde lider konumunda olan Visa ile olan ortaklığı doğrultusunda 2021 yılında da avantajlı kampanyalar sunuyor.

MultiNet’liler Yolcu360’tan yarı fiyatına araç kiralayacak!

Yeni nesil finansal teknoloji grubu Multinet Up, kullanıcılarına ayrıcalıklar sunan kampanyalarına bir yenisini ekledi.

Araç kiralama platformu Yolcu360 ile yapılan iş birliği kapsamında, MultiNet yemek kartı kullanıcıları Yolcu360’tan yarı fiyatına günlük araç kiralayabiliyor.

Dolmuşlar indiBindi ile dijitalleşiyor!

Aktif Bank’ın dijital bankası N Kolay, yenilikçi çözümlerine bir yenisini daha ekledi. Geliştirilen indiBindi mobil uygulaması ile İstanbullular dolmuşlarda artık QR kod ile temassız ödemeyi kullanabilecek. Üstelik uygulamadan rezervasyon yapabilecek, durakta beklemeyecek.

PeP, Kadrosunu Güçlendiriyor!

Türkiye’nin yerli dijital cüzdanı PeP (Paladyum Elektronik Para), sektörde deneyimli isimleri kadrosuna dahil ederek ekibini güçlendirdi.

Özlem Oktareşkara, PeP bünyesinde Operasyon ve İş Süreçleri Yönetimi Direktörü olarak yeni görevine başladı.

Elif Yalt Başeski, Ocak 2021 itibariyle PeP bünyesinde Pazarlama Direktörü olarak yeni görevine başladı.

Buğra Sönmez, PeP kadrosuna Ocak 2021 tarihi itibariyle Strateji ve İş Geliştirme Direktörü olarak katıldı

inventiv ile ödeme sistemleri dijitalleşecek!

Finansal teknoloji ve siber güvenlik alanlarında teknoloji üreticisi ve ihracatçısı olarak faaliyet gösteren inventiv’in CEO’su Zafer Şafak Tokcanlı, şirketin kapalı devre ödeme sistemleri alanında ürettiği inovatif çözümleri ve yeni dönem planlarını açıkladı. inventiv, akıllı telefonları POS cihazına dönüştüren POSVENT ve dijital cüzdan uygulaması WALVENT ile kapalı devre ödeme sistemine ihtiyaç duyan tüm kurumların dijitalleşmesini hedefliyor.

Visa Everywhere Initiative yarışma başvuruları başladı!

Fintech’lerin ödemeler sektöründeki inovasyonun itici gücü olduğu vizyonuyla hayata geçen Visa Everywhere Initiative ödülleri ve başvuru koşulları belli oldu.

Param, hızlı büyümesini sürdürüyor!

2020 yılında ParamPOS’ta işlem hacmi %95, işlem adedi %340 artarken; ParamKart’ta da işlem hacmi %20 artış gösterdi. Lansmanı geçtiğimiz yıl ekim ayında gerçekleşen ParamKredi ise 2020 yılında 80 milyon TL kredi başvurusu aldı.

Ozan Elektronik Para, Visa üyelik sürecini tamamladı!

Ozan Elektronik Para, Visa üyelik sürecini başarıyla tamamladı. Ozan Visa Kart kullanıcıları, dünyanın her yerinde güvenle harcama yapabilecek.

Paraşüt, ‘e-ihracat faturası’ özelliğini yurt dışına mal satan firmaların hizmetine sundu! 

Bulut tabanlı ön muhasebe programı Paraşüt, KOBİ’lere yönelik hizmetlerine bir yenisini ekleyerek ‘e-ihracat faturası’ özelliğini yurt dışına mal satan firmaların hizmetine sundu.

Paribu 4 Yaşını 1 Milyar Dolarlık İşlem Hacim ile Kutluyor!

Paribu, 4 yılda 1,5 milyon kullanıcısı ve günlük 1 milyar doları aşan işlem hacmi ile yüz binlerce kullanıcının kripto para dünyasına ilk adımını attığı platform haline geldi.

FinTech alanında haftanın gündemi 38

Finansal teknolojiler alanında haftanın gündemi belli oldu. 8 – 15 Şubat 2021 tarihleri arasında #FinTech alanında öne çıkan haberleri ve gündem başlıklarını sizin için derledim. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir