FinTech alanında haftanın gündemi 88

FinTech alanında haftanın gündemi 88 belli oldu. Finansal Teknolojiler alanında haftanın öne çıkan haberlerini sizin için derledim.

FinTech alanında haftanın gündemi 88

1 – 15 Mayıs tarihleri arasında Finansal Teknolojiler alanında öne çıkan haberleri ve gündem başlıklarını aşağıda bulabilirsiniz.

Açık Bankacılık Ürünleri ile Çevik İşletme Ekosistemi Yüzde 191 Büyüdü

Eçözüm’ün, Açık Bankacılık Platformu ile sunduğu Açık Bankacılık çözümleri “NetEkstre”, “E-DBS” ve “Posrapor” ürünleri fintech ekosisteminin en hızlı büyüyen ürünleri oldu.

Çözümün bayi ağlarında doğrudan borçlanma yapısıyla çalışan firmaların bu süreçlerini kolaylaştıran ve tekilleştiren E-DBS ürünü ise sektörün yıldızı parlayan ürünlerinde ilk sıraya yerleşti. 2022 yılında E-DBS üzerinden tahsile gönderilen faturaların toplam tutarı 404 Milyon TL’ye ulaştı. E-DBS sistemine entegre banka sayısı ise 20’ye yükseldi.

Multinet Up’ta Üst Düzey Atamalar Gerçekleşti

Multinet Up’ta Üye İş Yeri ve İş Birlikleri Genel Müdür Yardımcılığı görevine Erem Çakıroğlu, Multinet Up Dijital Genel Müdür Yardımcılığı ve gruba bağlı teknoloji şirketi inventiv’in Genel Müdürlüğü görevine Çağlayan Yıldırım getirildi. 

Paymes, Paymes Kart’ı duyurdu

Bir süre önce, Ortadoğu ve Kuzey Afrika’yı kapsayan MENA Bölgesi’nin lider ödeme ve elektronik para kuruluşu PayTabs ile güçlerini birleştiren Paymes, Paymes Kart’ı duyurdu.

Sosyal ticaretle Türkiye ve Azerbaycan üzerinden satış yapan kurum ve kişiler, pazara sunulan Paymes Kart ile finansal işlemlerini tüm dünyada güvenle yapabilecek. İlk aşamada Türkiye ve Azerbaycan pazarlarında Paymes üzerinden gelir elde eden birey ve kurumların hak ediş ödemelerini Paymes Kart ile çekmesini sağlamayı hedefleyen şirket, kullanıcıların bu yenilikçi kart sayesinde dünyanın her yerinde harcama yapabilmesine de olanak sağlayacak.

Ahlatcı Ödeme ve Elektronik Para Hizmetleri A.Ş. Genel Müdürü Enver Çetin oldu

Ahlatcı Ödeme ve Elektronik Para Hizmetleri A.Ş.’de Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi olan Enver Çetin, ayrıca Ahlatcı Holding’de de İcra Kurulu üyesi olarakta yer alacak.

Paribu sponsorluğundaki border_less ARTBOOK DAYS başladı

Paribu, bu yıl Arter ev sahipliğinde dördüncü edisyonu gerçekleşecek olan border_less ARTBOOK DAYS’in sponsorlarından biri oldu. Yayını olan, metin üzerine çalışan sanatçılar ve inisiyatifler ile yayım yapan müze, galeri, kurum ve enstitüleri bir araya getirerek kitap üretimleri üzerinden yeni bir ortak alan yaratmayı hedefleyen border_less ARTBOOK DAYS, 12 – 15 Mayıs tarihleri arasında 9 farklı ülkeden 26 sanatçı, 12 inisiyatif ve 15 sanat kurumunu izleyicilerle buluşturdu.

iPara, Ramazan ve bayram alışverişinin yaşandığı Nisan ayında rekor kırdığını duyurdu

Nisan ayında 730 milyon TL ciro elde eden iPara, geçen yılın aynı dönemine göre cirosunu %340 artırdı.  iPara, geçen yılın aynı dönemine göre ise işlem adedini 9 kat artırdı. Kullanıcılar en fazla işlemi Sanal POS çözümü üzerinden gerçekleştirdi.

Midas’ın yeni Pazarlama Direktörü belli oldu

Aykut Aslantaş, Amerikan Borsalarına yatırımı hızlandırıp kolaylaştıran yeni nesil yatırım uygulaması Midas’ın yeni pazarlama direktörü oldu. Aslantaş son olarak, dil teknolojilerine odaklanan ve MENA bölgesinde hizmet veren bir dil hizmetleri sağlayıcısı olan Tarjama’nın pazarlama direktörlüğünü üstlenmişti. Aykut Aslantaş yeni dönemde Midas’ın dijital ve konvansiyonel tüm pazarlama faaliyetlerine liderlik edecek.

PayTR, Ramazan Bayramı haftasına yönelik harcama verilerini açıkladı

PayTR’ın açıkladığı verilere göre Ramazan Bayramı haftasında yapılan harcamalar geçtiğimiz yıla göre iki kat arttı. 23 Nisan – 4 Mayıs 2022 tarihleri arasını kapsayan verilere göre, bir önceki yıla kıyasla online alışverişlerde işlem hacminde yüzde 52 artış görüldü. Geçtiğimiz yıl en çok harcama yapılan ilk beş sektör sıralamasında yer almayan kadın hazır giyim kategorisi, bu yıl yüzde 173 oranında artışla en çok satışın gerçekleştiği sektör oldu.

FinTech alanında haftanın gündemi 87

25 – 30 Nisan tarihleri arasında Finansal Teknolojiler alanında öne çıkan haberleri ve gündem başlıklarını hatırlamak isterseniz aşağıdaki derlememi okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir