Gelin Sizi Bi’Yudum ile Tanıştırayım

Gelin sizi farklı kafeleri keşfetmeye davet eden platform Bi’Yudum ile tanıştırayım.
İstanbul’un butik kafelerini ve elit kafelerini tek bir ortamda bir araya getiren platform, yeni mekanlar keşfetmeyi sevenlerin favorisi olmaya aday.

Beşiktaş, Arnavutköy, Karaköy, Cihangir ve Nişantaşı bölgesinin bilinmeyen kafeleri ile yakınlaştıracak bu girişimle ilgili merak edilenleri okumaya devam edin.


Hatırlayacağınız üzere girişimlerin kendilerini ücretsiz tanıtma olanağı buldukları Çay Kahve İnsan platformundan daha önce de sizlere bahsetmiştim. YouTube üzerinden yayınlanan videolar ile insanlara değer üreten ve faydalı içerikler oluşturan Çay Kahve İnsan’ın İş ortakları arasına katıldım. Bu yazı dizisini hazırlarken amacım hem girişimleri size tanıtmak hem de bulundukları alanla ilgili detaylı bilgi verebilmek.

 

Bi’Yudum Nedir?

Kafe odaklı sosyal platform olan Bi’Yudum, kendinize vakit ayırmak istediğinizde veya yeni mekanlar keşfetmek istediğinizde İstanbul’un butik kafelerini ve elit kafelerini bir arada sunuyor.

Kasım 2016’da başlayan projenin kurucu ortakları ise Bahadır Şenel ve Muharrem Kılıçer. Ortak ilgi alanlarına sahip iki arkadaş olan Şenel ve Kılıçer, bu platform üzerinden girişim hayallerini hayata geçirmiş.

 

 

Bi’Yudum Nasıl Çalışıyor?

Bi’Yudum, kullanıcılarını “Kendine vakit ayırmaya ne dersin?” sorusuyla karşılayan bir web sitesi. İstanbul’un butik kafelerini ve elit kafelerini ekranınıza taşıyan platformda şimdilik Beşiktaş, Arnavutköy, Karaköy, Cihangir ve Nişantaşı bölgelerinden birini seçebiliyorsunuz.

Seçiminiz sonrası ekranınıza gelen bu seçkin ve farklı kafeleri tüm özellikleri ile inceleyebilirsiniz. Kafenin güncel menüsünü de platform üzerinden ulaşmanız mümkün.
Bi’Yudum, hem kafeler üzerinden bir keşif alanı sunuyor hem de platform içerisinde kurgulanan blog üzerinden de kültürel bir bağ kurmanıza fırsat veriyor. Bi’Yudum blog’da, film, kahve, kitap, müzik ve genel kültür hakkında kısa içeriklere de yer verilmiş.

 


Farklı kafeler keşfetmeyi sevenlerin favorisi olacak Bi’Yudum’a yakınlaşmak için sosyal hesaplarını takip edebilirsiniz.

.
Bi’Yudum web sitesi

Bi’Yudum Instagram

Bi’Yudum Twitter

Bi’Yudum Facebook
Bi’Yudum ekibine hedefleri doğrultusunda ilerleyeceği bu yolda başarılar diliyorum.

.
Aşağıda Çay Kahve İnsan ekibinin Bi’Yudum kurucu ortağı Bahadır Şenel ile yaptığı röportajın tam metnini bulabilirsiniz.

Neden bu girişimi kurdunuz? Girişiminizi kurmayı ne zaman düşündünüz ve çalışmalara başladınız? Bir hikâyeniz varsa hikâyenizi yazabilirsiniz.
Aslında bu proje bizim eski projemizin başarısız olmasından çıktı. Biz bu projeyi eski yaptığımız hatalardan ders çıkartarak yaptık. Ben her zaman bir internet sitesi kurma fikrim vardı çünkü film izlemeyi ,kitap okumayı yeni mekan keşfetmeyi, müzik dinlemeyi seven bir insan oldum sürekli. Ortağım (Muharrem Kılıçer) kendisi 11 yıllık dostum çocukluk arkadaşım kendisi yazılımcı zaten daha önceleri bir projeleri vardı. .itü çekirdekte bulunmuşlardı girişimcilik fikrini kafama o soktu. Aklına proje gelirse söyle yaparız dedi. Ben de biyudumu projeyi söyledim ona deneyelim şansımızı ve 2016 kasım ayında başladık projemize devam ediyoruz

Girişiminiz nedir? Kısaca bahseder misiniz?

kendinize vakit ayırmak istediğinizde veya yeni mekanlar keşfetmek istediğinizde İstanbul’un butik kafelerini ve elit kafelerini tek bir ortamda bir araya getiren bir platformdur.Sitemizin amacı, sizi farklı kafeler keşfetmeye davet etmektir.
Bi’Yudum blog film, kahve, kitap, müzik hakkında sayfamızda paylaşmak istediğiniz içerikler olursa üye olup sitemize ekleyebillirler.

Girişiminizin çalışma mantığı nedir? Kısaca bahseder misiniz?

İstanbul’da hangi semtte kafeye gitmek istediğinizi konumdan seçerek o semte bulunan kafeleri listelemek ve mekânın içine tıkladığınızda mekan hakkında bütün bilgiye sahip olmak.

Neyi istiyorsunuz veya hedefliyorsunuz?

Başta İstanbul Olmak üzere bütün Türkiye’de bulunan kafeleri sitemizde listelemek istiyoruz.

Girişiminizi 3 cümle ile özetler misiniz?

Gideceğiniz cafe hakkında bilgi sahibi olmak ve ya o semtte bulunan cafeleri listelemek için butik ve elit cafeleri tek bir sitede tutmayı amaçlayan cafe odaklı sosyal platform

Girişiminiz ile ilgili ilginç veya komik bir bilgi verebilir misiniz?

Siteyi ilk kurduğumuzda mekanları tek tek dolaşmaya karar verdik ve oturduğumuz semtten başlayalım dedik. Sürekli gittiğimiz kafeye gittik. sitemizi anlattık. Bizi 40 dk boyunca beklettiler 2 kelime konuşmadan olmaz dediler. Bu olay ilk 3 kafede aşağı yukarı böyle seyretti. Sonra da yine semtimiz de bulunan fazla gitmediğimiz kafeye gittik.Onlar da bizi gayet hoş karşıladı. Bize Çay kahve ikram ettiler ilk mekanımızı eklemiş olduk. Biz de o saatten artık bu kafeye devamlı gidip geliriz.

Girişiminiz ile ilgili sayı verebilir misiniz? Aylık cironuz, yıllık cironuz, kullanıcı sayınız vs.

Girişimimiz yeni olduğu için şuanda bir yatırım ve ya ciromuz yok bizim öncelikli amacımız bir yani topluluk yaratmak şu anda 25-30 günlük analitik sayımız.

+Bonus: Çay Kahve İnsan kanalımız hakkında neler düşünüyorsunuz?

Yeni başlayan bizim gibi girişimler için hem eğlenceli hem de bizlere moral verici ve girişimimizi duyurmak için şahane bir olanak sunuyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir