Gelin Sizi Üniaktivite İle Tanıştırayım

Gelin sizi mobil uygulama üzerinden üniversite hayatını aktifleştiren ve üniversitelileri sosyalleştiren platform Üniaktivite ile tanıştırayım.

 

iamyouth iletişim ajansı çatısı altında faaliyet gösteren ve sadece üniversitelilere özel geliştirilen platformla ilgili merak edilenler yazımda.

 

Üniaktivite Nedir?

Üniversite hayatını aktifleştirme hedefiyle yola çıkan platform, üniversiteli gençlerin sosyal deneyimlerini zenginleştirecek konser, sinema, festival gibi etkinlikleri takip edecekleri ve fayda dolu fırsatları yakalayacakları ücretsiz mobil uygulama üzerinden çalışıyor.

2011 yılından itibaren iamyouth çatısı altında faaliyet gösteren Üniaktivite’nin; Türkiye genelinde birçok organizatör, öğrenci kulübü ve kuruluşun yer aldığı geniş bir gençlik ağına erişimi bulunuyor.

 

Üniaktivite’nin amacı, üniversiteli gençlerin ilgisini çekebilecek tüm aktivitelerde onlara rehberlik etmek ve üniversite hayatlarını daha verimli ve eğlenceli geçirmelerini sağlamak üzerinde.

Malum üniversiteli gençlerin, deneyimlerini zenginleştirecek etkinlikler (konser, sinema, festival, yarışmalar vb.) ile kendilerine fayda sağlayacak fırsatları (indirim kampanyaları, iş ve staj imkanları, burs vb.) takip etmek ve yakalamak için yüksek motivasyonları var ve bunlara bir çok farklı kanaldan erişebiliyorlar.

Örneğin;

 • Arkadaş sohbetleri
 • Sosyal medya platformları
 • Mesajlaşma uygulamaları
 • Kampüs içi panolar ve ekranlar
 • Etkinlik, bilet ve gençlik odaklı web siteleri
 • TV, basın, dijital, sinema ve outdoor reklam kanalları gibi.

Üniversiteli gençlerin bu etkinlik ve fırsatlarla buluşma sürecinde aşağıdaki gibi engeller bulunuyor.

 • Gençliğin dikkatini çekebilen prodüksiyonların, genellikle medya planlama ile çoklu kanal kullanımı yapabilen markalara / organizasyonlara ait olması. Bunun dışında kalan daha niş etkinlik, proje ve kampanyaların kendilerini ön plana çıkarmada yetersiz kalabilmesi,
 • Üniversite kampüslerindeki dış katılıma açık olan etkinliklerden diğer üniversitelerdeki öğrencilerin haberdar olmasının zorluğu. Bu nedenle çoğu etkinliğin kaçırması ve özellikle kampüs etkinliklerindeki katılım ve fayda oranının düşük kalması,
 • Sosyal medyada bir aktiviteden haber alınabilmesi için, bunu düzenleyen marka / organizatörün takip edilmesi veya ilgili duyuruyu paylaşan bir arkadaşa sahip olunması gerekliliği,
 • Özellikle etkinlik ve projelerle ilgili arka planda işleyen bir “geri bildirim” ve “rating” sistemi olmadığı için, markaların hangi etkinliğe sponsor olmaları gerektiği konusunda yaşadığı kararsızlık ve bu konuda danışmanlık ihtiyacı bulunması,
 • Gençlerin hangi etkinlik, proje, kampanya veya fırsatların kendileri için en uygun olacağı konusunda yaşadığı kararsızlık ve bu konuda yönlendirilme ihtiyacı bulunması.

 

 

Üniaktivite tam da bu sorunlardan yola çıkarak çözüm odaklı yaklaşıyor.

Üniaktivite;

 • Üniversiteli gençlerin «bilgilenme, gelişim ve sosyalleşme» taleplerini doğru karşılayarak hayatlarını kolaylaştırıyor,
 • Gençlik etkinliklerini ve fırsatlarını tek çatı altında topluyor,
 • Üniversite tabanlı rehber bir mobil uygulamaya ihtiyaç olduğunu görüyor ve yukarıda belirtilen engelleri “fırsata” dönüştürüyor.

 

Üniaktivite Mobil uygulaması sayesinde gençler;

 • Üniversite kampüslerinde üniversite birimleri, öğrenci kulüpleri veya kampüs dışında özel bir şirket – organizasyon tarafından düzenlenen gençlik odaklı etkinlik ve fırsatları kaçırmıyor,
 • Hangi üniversiteden kimlerin katıldığını görerek yeni arkadaşlıklar kurabilme potansiyeli ile uygulamayı sürekli takip etme ve etkinliklere katılma fırsatı buluyorlar.

 

 

Üniaktivite Nasıl Çalışıyor?

Lokasyon bazlı çalışan uygulamayı Google Play ve App Store’dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Uygulamaya üniversitenizi seçip –üye olarak ya da olmadan- ilk girişi yapıyorsunuz. Böylece sizi “Etkinlikler” sayfası karşılıyor. Bu sayfada ilk aşamada üniversitenizdeki etkinlikler, şehrinizdeki özel organizasyonlar ya da Üniaktivite’nin sponsor olduğu etkinlik veya projelerin gösteren karma bir “Bana Özel” filtresi ile açılıyor.

Etkinlikler sayfasının sağ üst kısmında bulunan “filtre” düğmesine tıklayarak filtre sayfasına erişebilirsiniz. Burada “Bana özel” filtresi dışında yalnızca istediğiniz üniversiteler ya da şehirlere göre kendinize özel bir listeleme filtresi belirlemeniz mümkün kılınmış.

Ek olarak etkinlik detay sayfalarındaki “Katıl” düğmesine tıklayarak etkinliklere katılım gösterebilir, sizden başka kimlerin geldiğini de görebilirsiniz.

 

Android cihazlar için Üniaktivite uygulamasını buradan indirebilirsiniz.

iOS cihazlar için Üniaktivite uygulamasını ise buradan indirebilirsiniz.

 

Tüm üniversite öğrencilerine Üniaktivite’nin bir parçası olmalarını öneririm. iamyouth Kurucusu Güray Erişkin’in Üniaktivite hakkında merak edilenleri ele aldığı yazısına buradan ulaşabilirsiniz.

 

Fayda görmeniz dileğiyle.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir