Google Chrome için Harika Eklentiler!

Web tarayıcıları içerisinde en öne çıkanlardan biri Google Chrome.

Yakın zamanda kullanmaya başladığım birbirinden kullanışlı ve faydalı, en iyi  google chrome eklentilerini sizin için derledim.

 

Onetab

Bu muhteşem ram rahatlatıcısı olmazsa olmazlarımdan biri. Mutlaka deneyin.

 

InvisibleHand

İnternet alışverişlerinize kolaylık ve konfor sunan bu eklenti hem arama butonu üzerinden ürünleri sıralıyor hem de daha uygun fiyatlı bir seçenek varsa sizi uyarıyor.

 

Adblock

Web sitelerinde bulunan reklamlardan rahatsızlık duyuyorsunuz bu popüler eklenti vazgeçilmeziniz olacak. Aynı zamanda safari, opera ve firefox tarayıcılarında da kullanılabiliyor.

 

 

AddThis – Share

 

Ekranınızı ister sosyal mecralarda isterseniz de seçebileceğiniz diğer (yaklaşık 300 kadar) servisler üzerinden paylaşmayı kolaylaştıran bu eklenti favoriniz olmaya aday.

 

Trending Now

Trendler paylaşımlarımıza yön veriyor. Ülke seçeneği ile son 12 saat içerisinde google üzerinde konuşulan ve aranan kelimeleri bu eklenti üzerinden görebilirsiniz.

 

Tookapic.today

İlham veren görsel ve haberler bu eklenti ile ekranınıza taşınıyor. Eklenti üzerinden gelen kaynaklara 1-2 dakikanızı ayırmanız bile yeterli.

 

MightyText

Bu kullanışlı eklenti ile telefonunuza gerek kalmadan bilgisayarınızdan rahatça sms yazıp, yollayabilirsiniz.

 

Page Analytics

Web sayfanız kontrolünüz altında olsun. Bu eklenti ile kullanıcıların web sayfalarınızla nasıl etkileşime girdiğini eşzamanlı olarak değerlendirebilirsiniz. Blogunuz varsa mutlaka deneyin.

 

Checker Plus for Gmail

Mail yönetimini kolaylaştıran bu eklenti ile sürekli mail kontrolünden kurtulacaksınız. Kullanımı çok basit, popup olarak maillerinizi görüyor ve cevap yazabiliyorsunuz.

 

Tureng Dictionary

İnternet evrensel ve kimi zaman incelediğiniz metinler için çeviri ihtiyacı doğabiliyor.

Tureng, İngilizce-Türkçe sözlükte arama yapmanızı kolaylaştıran bir eklenti. Kısayol üzerinden çalışıyor.

Örneğin bir sözcüğü mouse ile seçip ctrl+t yaptığınızda bir kaç saniye sonra türkçesini görüyorsunuz. Oldukça pratik ve kullanışlı.

 

Magic Actions for YouTube

Youtube ile aranız sıkı fıkıysa bu eklenti tam sizlik. Ses – görüntü yüksekliğini, çözünürlüğünü ayaralamanızı sağlayan, video boyutunu ayarlayan, yükleme süresini hızlandıran, arkaplan belirlemenize izin veren eşsiz bir eklenti.

 

Imagus

Bu eklenti ile gezdiğiniz sayfalarda gördüğünüz fotoğrafları büyüterek görebilirsiniz. Fotoğraflara tıklamadan, gerçek boyutları ile göremenizi sağlayan eklenti listenizde bulunsun.

 

Awesome Screenshot

Bu uygulama sayesinde hedeflediğiniz alanı veya kullanacağınız sayfanın tamamının ekran görüntüsünü alarak, kolayca saklayabilirsiniz.

 

Sidekick by HubSpot

Mail konusunda fazlaca çalışma yapıyorsanız bu eklentiyi seveceksiniz. Gönderdiğiniz maillerin ne zaman okunduğunu – kim tarafından okunduğunu öğrenebilir, maillerinizi ileri tarihte göndermek üzere planlıyabilirsiniz. Çok kullanışlı ve faydalı.

 

Fayda görmeniz dileğiyle…

 

 

  7Yorum

 1. blank melih   •  

  Bir kaç tane de ben sıralayayım.:)

  Nimbus : Ekran görüntüsü almak için kullanışlı bir eklenti. Tam ekran görüntüsü alabildiğiniz gibi belli alanları seçerekte görüntü alabiliyorsunuz.

  Lastpass : Şifrelerinizi unutma derdine son veriyor. Bulut sisteminden şifrelerinizi otomatik olarak sizin yerinize giriyor.

  Tag Assistant : Basit ama etkili bir eklenti. Gezindiğiniz sayfada yer alan Analytics ve benzeri etiketleri görmenizi sağlıyor.

  Rank Signals : Gezdiğiniz sayfanın Pagerank’ini, Backlink sayısını ve Alexa değerlerini gösteriyor.

  Zenmate : Özgür internet için.:)

  • blank fundalina   •     Yazar

   Harika katkılar bunlar 🙂 Rank Signals’ı kullanmamıştım hemen deniyorum. Teşekkür ederim.

 2. blank Aytaç   •  

  Chrome Currency Converter – Yabancı para birimlerini otomatik olarak TL’ye çeviriyor 🙂 https://chrome.google.com/webstore/detail/chrome-currency-converter/anbfhidldjknonaihbalghlebaijealk

  HTTP/2 and SPDY indicator – Yeni sürüm sayılabilecek HTTP/2’ye destek veren sitelerde uyarı veriyor, bu siteler diğerlerine göre biraz daha hızlı (imiş) https://chrome.google.com/webstore/detail/http2-and-spdy-indicator/mpbpobfflnpcgagjijhmgnchggcjblin

  New Tab Redirect – İstediğiniz bir sayfayı yeni tab sayfasına atayabiliyorsunuz. https://chrome.google.com/webstore/detail/new-tab-redirect/icpgjfneehieebagbmdbhnlpiopdcmna

  Search by Image (by Google) – Resimleri gugıllamakta kolaylık sağlıyor. https://chrome.google.com/webstore/detail/search-by-image-by-google/dajedkncpodkggklbegccjpmnglmnflm

  The Great Suspender – Ayarladığınız süre boyunca kullanmadığınız tabları beklemeye alıp ram kullanımını düşürüyor. https://chrome.google.com/webstore/detail/the-great-suspender/klbibkeccnjlkjkiokjodocebajanakg

  Veri Tasarrufu (Beta) – Kotalılar için güzel bir eklenti, basit anlamda cep telefonunda kullanılan sıkıştırma tekniğini kullanarak sayfaları gezdiriyor. https://chrome.google.com/webstore/detail/data-saver-beta/pfmgfdlgomnbgkofeojodiodmgpgmkac?hl=tr

  Güvenlik içinse;

  Disconnect – Reklam engelleme yazılımlarının normalde yaptığı açılan sayfada varolan reklamları bulup engellemektir ancak Disconnect’in yaptığı ise sayfadaki reklamları daha açılmadan engeller böylelikle hem veriden tasarruf sağlar hem de sayfanın açılış hızına olumlu etkisi olur. https://chrome.google.com/webstore/detail/disconnect/jeoacafpbcihiomhlakheieifhpjdfeo

  Click&Clean – Tarama geçmişinizi tarayıcıdan çıktığınızda siler, isterseniz çerezleri falan silmesini de ayarlayabilirsiniz. https://chrome.google.com/webstore/detail/clickclean/ghgabhipcejejjmhhchfonmamedcbeod

  DuckDuckGo for Chrome – Google veya bingte yaptığınız arama sonucunda karşınıza çıkan reklam sonuçlarını engeller ve sağ ya da üst tarafa bilgi ekranı koyar. https://chrome.google.com/webstore/detail/duckduckgo-for-chrome/bpphkkgodbfncbcpgopijlfakfgmclao

  HTTPS Everywhere – Açtığınız sayfalar eğer güvenlik desteği sunmasına rağmen güvenlikli olarak açılmıyorsa bu eklenti zorla güvenliği açtırıyor. https://chrome.google.com/webstore/detail/https-everywhere/gcbommkclmclpchllfjekcdonpmejbdp

  Tampermonkey – Çeşitli scriptler ile işlerinizi kolaylaştırabilirsiniz, örneğin;

  Direct Google – Google arama sonuçları sayfasındaki sonuçlara tıkladığınızda, google tıklamanızın kaydını tutar. Eğer bu kaydın tutulmasını istemezseniz böyle buyrun https://greasyfork.org/en/scripts/568-direct-google

  Bu da fotoğraflar için https://greasyfork.org/en/scripts/3187-google-images-direct-link

  Favicons – Google arama sonuçları listesinde arama sonuçlarının başına ilgili sitenin simgesini ekler https://greasyfork.org/en/scripts/7664-faviconizegoogle

  Antiadware – Dosya indirme sitelerinde varolan reklamları engeller https://greasyfork.org/en/scripts/4294-antiadware

  Tampermonkey https://chrome.google.com/webstore/detail/tampermonkey/dhdgffkkebhmkfjojejmpbldmpobfkfo

  • blank fundalina   •     Yazar

   Süpersin, çok teşekkür ederim katkıların için 🙂

 3. blank Eray   •  

  Benim olmazsa olmazım AnyDO. Günlük yapmam gerekenler telefondan uzaklaştığımda da böylece gözümün önünde olabiliyor. Birde sık kullandığım Pocket var. Beklediğim etkiyi sağlarsa aralarına Onetab eklentisi de katılacak. Paylaşımınız için teşekkür ederim.

  • blank fundalina   •     Yazar

   Her iki eklentiyi de severek kullanıyorum. Bu defa yazdıklarım son dönemde kullanmaya başladıklarımı içeriyordu 🙂 Katkı ve destekleriniz için çok teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir