Honeywell ve Vertiv iş birliği duyuruldu

Honeywell ve Vertiv iş birliği duyuruldu. Honeywell, operasyonel teknoloji deneyimini Vertiv’in kritik dijital altyapı çözümlerindeki gücüyle birleştiriyor.

İki dev şirket, ilk olarak veri merkezlerindeki enerji kullanımını düşürmeye odaklanacak.

Veri merkezleri, insanların iş, eğlence ve iletişim için ihtiyaç duydukları çevrimiçi uygulamaların etkinleştirilmesine yardımcı olur, fakat tüm dünyadaki bilgiyi taşımak önemli bir enerji sarfiyatı da gerektiriyor. Bugün iki sektör lideri daha sürdürülebilir ve verimli veri merkezi operasyonları oluşturmak için bir iş birliği duyurdu.

Bağlantılı binalarda global lider olan Honeywell,  ile kritik dijital altyapı ve süreklilik çözümlerinin küresel tedarikçisi Vertiv, veri merkezi sürdürülebilirliğini, dayanıklılığını ve operasyonel performansını optimize edecek entegre çözümler oluşturmak için birlikte çalışacak. Bu çözümlerin 2020’de kullanıma sunulması bekleniyor.

Honeywell ve Vertiv iş birliği duyuruldu


Gerçekleştirilen iş birliği Honeywell’in bina yönetim sistemleri (BMS), operasyonel yazılım, güvenlik ve güvenlik ürünlerinin yanı sıra Vertiv’in kesintisiz güç kaynağı (UPS), güç dağıtımı, termal yönetim, altyapı izleme ve modüler çözümlerini kapsıyor. Bu çözümlerin olduğu hiper ölçekli operatörler, büyük kurumlar, sunucu barındırma merkezleri ve daha küçük ölçekli veri merkezlerindeki veriler bir veri merkezine entegre edilecek. Böylelikle şirketler, veri merkezinin performansını ve sürdürülebilirliğini geliştirirken aynı zamanda bina operasyonları verilerini kullanarak operasyonların optimizasyonunu sağlayacak, enerji kullanımlarını ve maliyetlerini düşürecek. 


Veri merkezleri birlikte çalışmak üzere tasarlanmamış farklı sistemlere sahip diğer binalarla benzer zorluklarla karşı karşıya. Ancak  bu zorlukları daha büyük ölçekte yaşıyorlar” diyen  Honeywell Yapı Teknolojileri Başkanı ve CEO’su Vimal  Kapur, sözlerine şöyle devam ediyor: “Veri merkezi operatörlerinin ekipmanlarından çektikleri veri yığınlarını daha verimli ve çevre dostu operasyonlar yaratan eylemlere dönüştürmelerini kolaylaştıran entegre çözümler sunmak için Vertiv’le iş birliği yapmayı heyecanla bekliyoruz.


Uzaktan çalışan, öğrenen ve bağlanan daha fazla insanla birlikte verilerde eş zamanlı patlama yaşanıyor. Yeni veri merkezlerine olan talep arttı. Bu durum iş sürekliliğini her zamankinden  daha kritik hale getirdi. Veri merkezlerinin daha verimli, daha güvenilir ve sürdürülebilir olmasına ihtiyaç ve fırsat var” diyen Vertiv CEO’su Rob Johnson, sözlerini şöyle sürdürüyor: “Honeywell ile iş birliğimiz veri merkezi müşterilerimize toplu olarak daha iyi hizmet vermemize yardımcı olacak. Tekliflerimiz veri merkezi operatörlerine daha fazla değer sağlamak için birbirini tamamlıyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir