insha COO’su Özgür Bayraktar Röportajı

insha COO’su Özgür Bayraktar ile özel bir video röportaj gerçekleştirdim. insha sektörel ilkleri hayata geçiren yenilikçi bir fintech.

Albaraka Türk tarafından iki yıl önce Avrupa’da kurulan dijital banka insha, ülkemiz açısından sektörel ilkleri hayata geçirmiş vizyoner ve yenilikçi bir şirket.

insha COO’su Özgür Bayraktar Röportajı

Özgür Bey ise insha’nın Berlin ve İstanbul ofislerinden sorumlu, operasyonların başındaki isim.

insha COO’su Özgür Bayraktar Video Röportajı

insha COO’su Özgür Bayraktar Röportaj Soruları

Hem alneo’nun hem de insha’nın lansmanına katılmıştım. Gelişimlerini çok yakından takip ediyorum. Siz de ilk günden beri bu çok başarılı projelerin mimarlarından birisiniz İlk olarak Albaraka Türk ekosistemi ile nasıl tanıştığınızı anlatır mısınız? Süreç içerisinde hangi görevleri aldınız?

Pandemi süreci genel değerlendirmenizi alabilir miyim? Süreci nasıl yönettiniz, çalışmalarınıza etkisi nasıl oldu?

Pandemi öncesinde de konuşuyorduk ancak süreçle birlikte dijital cüzdanlara olan ilgi arttı. Öte yandan siz alneo’yu Türkiye için ilk olan özellikler ile birlikte 2019 yılının başında kullanıma sunmuştunuz. 150 bin üye işyeri ve 150 bin cüzdan hedefinizde şu an ne durumdasınız? Platformda süreç içinde ne gibi değişiklikler oldu?

Avrupa’nın ilk dijital faizsiz bankası insha Berlin merkezli solarisBank AG’nin ana bankacılık altyapısı üzerine inşa edilmişti. Şu anda insha hangi hizmetleri verebiliyor? Almanya ve Avrupa hedeflerinizi tazelediniz mi? Yakın dönemde güçlü bir fintek olan Param’dan da yatırım aldınız. Bu yatırımı nasıl değerlendireceksiniz.

Türkiye’nin ilk fintech girişim geliştirme şirketi olan insha Ventures’ı yakın zaman önce duyurmuştunuz. Odaklanacağınız alt alanlar ve hedefleriniz konusunda neler söylemek istersiniz?

Almanya ve Türkiye’deki olanakların ve çalışma sisteminin bir karşılaştırmasını yapabilir misiniz? Regülasyonlar ve olanaklar sebebiyle Almanya’yı tercih etmiştiniz ama bana göre son dönem gelişmeler neticesinde Türkiye daha cazip konumda.

Etik bankacılığın yakın gelecekte ön plana çıkacağını söylemiştiniz. Geleneksel bankacılık ve etik bankacılık arasındaki farklılıklar neler? Nasıl bir farklılık sunuyorlar?

2021 yılına nasıl hazırlanıyorsunuz? Mevcut göstergeler ışığında yükselişe geçeceğini düşündüğünüz başlıklar neler? Neleri daha çok konuşuruz?

Röportaj fırsatı için Sayın Özgür Bayraktar’a teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir