Instagram QR kod özelliğini hayata geçirdi

Instagram QR kod üzerinden Instagram hesaplarına ulaşma özelliğini hayata geçirdiğini açıkladı. Detaylar yazımda.

İnsanların ilgi alanları ve arkadaşları etkileşime geçmelerini ve yeni insanlar keşfetmelerini kolaylaştırmayı amaçlayan Instagram, QR kodu özelliği ile insanların özellikle işletmelere daha kolay bir şekilde erişmelerini sağlamayı hedefliyor.

Instagram QR kod özelliğini hayata geçirdi

Dünya genelinde daha fazla işletme tekrar kapılarını açarken, Instagram QR kodu özelliği ile işletmelere Instagram kullananların yanı sıra kullanmayan insanlara da ulaşma imkanı sağlıyor. İnsanlar işletme hesabına ait QR kodunu okutarak işletmenin Instagram hesabına ulaşabilecek ve bilgi alabilecek.

Tüm Instagram kullanıcıları profil menüsünden kendi QR kodlarına erişebilecek; Instagram Stories kamerası, Instagram QR kod kamerası veya QR kod tarayabilen herhangi bir kamera ile diğer hesapların QR kodlarını tarayabilecek ve hesabı görüntüleyebilecek.

Benzer şekilde Instagram Ad Etiketi özelliği – NameTag kullanıma sunulmuştu. Instagram kartviziti gibi düşünebileceğiniz bu özellik kişiselleştirerek kullanılabiliyordu. Kullanıcıların birbirlerinin profilini bulmalarını kolaylaştıran “Instagram Ad Etiketi” özeliği bu son güncelleme ile geliştirilmiş durumda.

Instagram Reels ‘i kullanıma sundu.

Instagram’ın kısa süreli ve düzenlenebilir video özelliği Reels hakkında merak edilenler yazımda.

Instagram bugün yeni kısa süreli video özelliği Reels’ı kullanıma sundu. 

Reels ile insanlar ses, efekt ve yeni yaratıcı araçlar kullanarak 15 saniyelik videolar çekebilecek ve bu videoları düzenleyebilecek. 

  1 Yorum

  1. Pingback: FinTech alanında haftanın gündemi 17 - Fundalina

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir