iPara yılın ilk yarısının eticaret verilerini açıkladı

E-ticaret alanında sunduğu gelişmiş ve çözüm odaklı servisleri ile hizmet veren iPara yılın ilk yarısının eticaret verilerini açıkladı.

iPara’nın verilerine göre; koronavirüs salgının da etkisiyle, online alışveriş verileri geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 108 oranında büyüdü.

iPara yılın ilk yarısının eticaret verilerini açıkladı

iPara, 2020 yılının ilk 6 ayının online alışveriş verilerini açıkladı. iPara verilerine göre bu yılın ilk yarısında e-ticaret, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 108 oranında büyüme gösterdi. Türkiye’de ilk koronavirüs vakasının görüldüğü 11 Mart tarihinden bu yana online alışverişte büyük artış yaşandı. iPara altyapısını kullanan markaların satış rakamlarına göre belirlenen listenin ilk sırasında gıda alışverişi yer aldı. Mart-Nisan ve Mayıs aylarında pandeminin de etkisiyle geçe yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 130’luk büyüme ile rekor artış yaşandı.

Sokağa çıkamadık, alışverişi online yaptık!

iPara verilerine göre yılın ilk yarısında pandemi sürecinin de etkisiyle kazanan sektör e-ticaret oldu. Bu yılın ilk yarısında online alışverişte yüzde 108 oranında büyüme yaşandı. Online alışverişte öne çıkan sektör gıda oldu. Koronavirüs salgını nedeniyle sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günlerde alışverişi online yaptık. Kısıtlamanın olduğu 3 aylık süreçte online alışverişte, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 130 büyüme yaşandı. Evde kalınan süreçte online alışveriş tercih edildi. Daha önce hiç internetten alışveriş yapmamış olanlar da bu süreçte online alışverişi deneyimledi.

iPara, koronavirüs salgını nedeniyle artışa geçen bir aylık e-ticaret verilerini açıklamıştı.

iPara’nın verilerine göre; koronavirüs nedeniyle online alışverişte bir ayda gıda sektöründe yüzde 61, genelde ise yüzde 10 oranında artış yaşandı. Geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre ise online alışveriş verileri yüzde 10.3 oranında artış gösterdi.

E-ticaret alanında sunduğu gelişmiş ve çözüm odaklı servisleri ile hizmet veren iPara, koronavirüs salgını nedeniyle artışa geçen online alışveriş verilerinin bir aylık değerlendirmesini açıkladı. iPara verilerine göre önceki aya göre online alışveriş verileri yüzde 10 oranında artış gösterdi. Online alışverişte iPara altyapısını kullanan markaların satış rakamlarına göre belirlenen listenin ilk sırasında sektörel bazda hijyen ve temizlik malzemeleri sektörü yer alırken, gıda sektöründeki online alışveriş yüzde 61 artış gösterdi. Geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre ise iPara toplam tahsilatları yüzde 86 oranında artış gösterdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir