İstanbul Fintech Week 2020 Başlıyor

Fintech ekosisteminin en kapsamlı etkinliklerinden olan İstanbul Fintech Week 2020 bu yıl 12-16 Ekim haftasında online olarak düzenlenecek.

İstanbul Fintech Week 2020 Başlıyor

İstanbul Fintech Week 2020 (IFW) bu yıl 12-16 Ekim haftasında Covid-19 pandemisi dolayısıyla tamamen online olarak düzenleniyor. Bir ulusal girişim olan Endlessfairs’ın konferans platformunda düzenlenecek etkinliğin kayıtları yine bir başka ulusal girişim olan Biletino üzerinden gerçekleştirilebiliyor.

2019 yılında Vodafone Park’ta 30 ülkeden 148 uluslararası konuşmacının ve 1200’ü aşkın kişinin katıldığı etkinliğe bu yıl da ilginin yoğun olması bekleniyor.  Sürekli değişen finansal hizmetler endüstrisinde küresel bir tartışma ve bilgi alışverişi etkinliği olarak kabul edilen ve 5 gün sürecek IFW 2020, 5 özel zirveye ev sahipliği yapacak.

İstanbul Fintech Week 2020 Zirveleri

Payments Summit (12 Ekim),

Blockchain Fest (13 Ekim),

Digital Banking Summit (14 Ekim),

Insurtech Summit (15 Ekim)

AI in Finance Summit (16 Ekim).

IFW, uzmanlar ve liderler eşliğinde bölgedeki finansal teknoloji ve inovasyon ekosistemini geliştirmeye devam ediyor.

IFW 2020 Online ile finansal hizmetler sektöründeki trendlerin kesişme noktası olarak, Covid-19 pandemisinin ortaya koyduğu fırsatlar ve zorluklar ile birlikte sektörün tüm paydaşlarının ilgisini çekecek konular ele alınacak. Finansal hizmetler sektöründeki her kademeden çalışanı, yöneticiyi ve bu sektöre merak duyanları bir araya getirmesi beklenen etkinlikte finansal inovasyona dair her konu uzmanlar ve konunun liderleri/profesyonelleri tarafından irdelenecek.

Türkiye’nin ilk ve tek fintech derneği olan FINTR’nın ana ortaklığında düzenlenecek online etkinlikte geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Yapı Kredi ve Kuveyt Türk Premium Sponsorlar olarak yerini alırken Esri Türkiye ve Revolvia da etkinliğe Co-sponsor olarak destek veriyor. IFW’nun stratejik ortakları arasında Bahçeşehir Üniversitesi, BlockchainIST Center, ITÜ Arı Teknokent, KOSGEB, European Enterprise Network, KOOP, Boğaziçi Üniversitesi Digital Finance Working Group ve Switzerland Global Enterprise yer alıyor. Organizasyonun uluslararası ortakları arasında ise; MENA Fintech Association, Singapore Fintech Association, Enterprise Singapore, AIFC, Business France, Copenhagen Fintech, Efma ve The LHoFT bulunuyor.

IFW 2020 hakkında detaylı bilgiye https://istanbulfintechweek.com adresinden ulaşılabilirsiniz.

  1 Yorum

  1. Pingback: İstanbul Fintech Week için geri sayım başladı - Fundalina

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir