Kasım Ayında Vizyona Girecek Filmler

Geç olsun üç olmasın, işte kendim ve sizler için seçtiğim kasım ayı filmleri 🙂

Ekim ayının son haftasına inat ilk hafta pek bir cılız. Tel parlayan ışık Silent Hill: Revelation 3D.

Tir tir titreten, görselleriyle akıl alan Silent Hill 3D olarak vizyonda. Sizi bilmem ama benim için kült bir korku filmi bu. Konusu bildik, Heather Mason 18 yaşını doldurmadan bir gece önce korkunç kabuslarla boğuşurken, babasının beklenmedik bir şekilde ortadan kaybolur. Bu kayboluş ile birlikte gerçekten kim olduğunu keşfeden Heather, Silent Hill’in şeytani derinliklerinde tuzağa çekilir. Game of Thrones’da Jon Snow rolü ile gönüllerimizi fetheden Kit Harington ve Adelaide Clemens başrolde.

 

Israrla izleyiniz.

 

Bolca yerli filmin vizyona gireceği ikinci haftada Alacakaranlık Efsanesi, Şafak Vakti Bölüm 2 ile vizyonda. Meraklıları uzun zamandır bekliyordu 🙂

Stephenie Meyer’ın milyonlarca satan Alacakaranlık roman serisinden Melissa Rosenberg tarafından senaryolaştırılan Twilight Saga/Alacakaranlık Efsanesi’nde Kristen Stewart, Robert Pattinson ve Taylor Lautner üçlüsünü baş rollerde son kez beraber seyredeceğiz.

 

 

 

İkinci haftanın kısır geçtiğini düşünüyorsanız üçüncü haftaya hazır değilsinizdir. İşte illa ki sinemaya gitmeliyim diyenler için Ironclad ve Şeytan Tohumu

 

Ironclad fantastik bir aksiyon filmi. Filmin yönetmenliğini Jonathan English üstlenirken, başrollerde ise Paul Giamatti, Jason Flemyng ve Brian Cox bulunuyor. Konusuna gelince; 13. yüzyıl Avrupa’sında geçen filmde, devrimci Baronlar gözden düşmüş Kral John’u insanlara daha fazla özgürlük vaat eden Magna Carta bildirgesini imzalamaya zorlyor. Kral İngiltere’nin güneyinden kendisine bağlı bir ordu toplayarak, tüm ülkeyle beraber Baronları da tekrar kendi tiranlık yönetimine bağlamaya ant içiyor.

 

 

 

Şeytan Tohumu “The Possession ise bir korku filmi. Kadrosu tanıdık -fragman iddialı ve ilgi çekici… Baş rollerde Jeffrey Dean Morgan ve Kyra Segwick yer alıyor. Hem aktör hem de yazarlık geçmişi olan Danimarkalı Ole Bornedal ise yönetmen koltuğunda. Konusu; Yaşlı bir kadının evi yanar. Fakat hastaneye kaldırılan kadın yangın soruşturması sırasında gizemli bir kutudan bahsetmeyi unutur. Bir süre sonra kadının eşyaları satışı çıkar ve aralarında bu kutu da vardır. Başlarına geleceklerden habersiz baba-kız bu kutuyu satın alırlar ve paranormal olaylar başlar.

 

 

Son hafta Amerika’da izlenme rekorları kıran, hatta Bulut Atlası’nı bile geride bırakan Argo var. Bond öncesi fragmanını izlediğim Argo bir dönem filmi ve oldukça etkileyici görünüyordu. Ben Affleck’in yönetip oynadığı bu gerilim filmi 1979 yılında 4 Kasım tarihinde Şah’ın devrildiği İran devriminin en yoğun günlerine gidiyor. Militanlar başkent Tahran’daki Amerikan Büyük Elçilik binasına girip 52 Amerikalı’yı rehin alıyor, kaçmayı başaran 6 Amerikan vatandaşı Kanada Elçiliği’ne sığınıyor. CIA uzmanı Tony Mendez bu Amerikan vatandaşlarını kurtarmak amacıyla riskli bir plan hazırlıyor.

 

 

 

Kavga dövüş izlemek isteyenler için ise Universal Soldier: Day of Reckoning “Evrenin Askerleri: İntikam Gücü” 3D olarak vizyonda. 1992’de izlediğimiz Evrenin Askerleri serisinin 2012 versiyonu olan film, uzun zaman önce uyutulan ve genetik müdahalelerle birer ölüm makinasına dönüştürülen iki askerin aksiyon dolu hikayesini anlatıyor. Ucundan bilim kurgu, bolca aksiyon istiyorsanız bir fırsat verebilirsiniz. Jean-Claude Van Damme ve Dolph Lundgren başrolde. Yönetmen koltuğunda ise yine John Hyams bulunuyor.

 

 

 

Şimdiden iyi seyirler 🙂

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir