Kendisi, Ülkesi ve Geleceği için Üreten Kadınlar

Bugün Vestel Ticaret A.Ş. Satış ve Pazarlama Genel Müdürü Ergün Güler’in davetiyle gerçekleşen ve Vestel’in yeni dönem pazarlama iletişimi stratejisini öğrendiğimiz basın toplantısında birlikteydik.

Davette Vestel’in 16 Mayıs Salı günü yayına girecek “kendisi, ülkesi ve geleceği için savaşan kadınların hikâyesinin” anlatıldığı yeni reklam kampanyasının ilk iki filmini izledik.

Kendisi, Ülkesi ve Geleceği için Üreten Kadınlar

Vestel Manisa Fabrikası’nda üretim hattında çalışan Özlem Hanım ve Vestel Bayisi Sevgi Hanımın rol aldığı bu iki film, ‘Kendim için, ülkem için, geleceğim için… Gururla’ söyleminin güçlü birer parçası haline gelmiş.

Çalışanlarının yüzde 34’ünü kadınların oluşturdurduğu Vestel’in, bu yeni kampanyasında bünyesinde çalışan kadınlara önemli bir rol vermesini ve hikayelerinin güçlü bir parçası konumuna yerleştirmelerini çok anlamlı buldum.

16 Mayıs Salı günü yayına girecek ve Dual’in (Boran Güney & Erhan Yürük) yönettiği Concept Reklam Ajansı imzalı bu filmler televizyonun yanı sıra gazete, dergi, sinema, dijital, sosyal medya ve açıkhava reklamlarıyla da da hedef kitlesiyle buluşacak.

 

Toplantıda hem geçmişten günümüze Vestel’in pazarlama iletişimi ve aklımızda kalan kampanyalarını konuştuk hem de gelecek adına yapılacak çalışmalar hakkında ilk ağızdan bilgi aldık.

İletişim ve stratejisinde sürdürülebilirliği hedef alan Vestel’in;

(GfK raporlarına göre) televizyonda 2012 yılında %15 olan pazar payının, 2017 yılında %20’ye ulaştığını ve liderliğini sürdürdüğünü,

Vestel Akademi’de perakende eğitimine 3 Milyar Dolarlık bir bütçe ayrıldığını,

Telefonda 1 yıl önce % 1 olan pazar payının şu anda % 6-7 oranına ulaşarak ülkemizde bu alanda 3. sıraya yerleştiğini öğrendik.

Vestel’in beyaz eşya konusunda pazar payı şu anda %15, gelecek hedefi ise %20.

.

.
Vestel’in, kendisi, ülkesi ve geleceği için savaşan kadınların hikâyesini anlattığı, ‘Kendim için, ülkem için, geleceğim için… Gururla’ söylemine sahip yeni reklam kampanyasının detaylarını ve Vestel Ticaret A.Ş. Satış ve Pazarlama Genel Müdürü Ergün Güler’in açıklamalarını aşağıda bulabilirsiniz.

 

Kendisi, ülkesi ve geleceği için Üreten kadınların hikâyesi!

Vestel Ticaret A.Ş. Satış ve Pazarlama Genel Müdürü Ergün Güler, Manisa fabrikasındaki kadın istihdamı oranının yüzde 34’e ulaşmasından dolayı gururlu olduklarını söyledi ve “Mutlu bir evin kurulmasına katkı sunan, Türkiye’deki her evin aradığı huzuru bulması için çalışan, birinin derdine deva olunca gururlanan Vestel kadınlarına teşekkür ediyorum” diyerek ekledi,

“Daha iyi bir gelecek için kadının rolünü daha fazla konuşmak, tartışmak ve kadını güçlendirmek gerek. Türkiye Ekonomi Politikaları Vakfı’nın (TEPAV) raporuna göre, Aralık 2016’da sigortalı ücretli kadın çalışan sayısı Aralık 2015’e göre 40 bin kişi azaldı. TÜİK’in hane halkı işgücü araştırmasına göre de; 2015 yılında Avrupa Birliği ülkelerinin ortalama kadın istihdam oranı yüzde 60,4 iken Türkiye’deki kadın istihdam oranı yüzde 27,5 olduğu açıklandı. Peki Vestel’de ne durumdayız? Çalışanlarımızın yüzde 34’ü kadın olup sadece Manisa’daki Vestel City’de 5 bine yakın kadın çalışanımız var.

Bu vesileyle Manisa İş-Kur tarafından En Çok Kadın İstihdamı Ödülü’ne layık görüldüğümüzü de belirtmek isterim. 2017’de de en fazla kadın istihdamı sağlayan işletme olarak kadın çalışan sayımızı büyüme oranlarımıza paralel olarak artırmayı planlıyoruz. Türkiye’nin dünyanın ilk 10 ekonomi arasına girebilmesi için kadın istihdamının artması gerektiğine inanıyor ve bu amaçla kadınlarımızın birikimlerini, yeteneklerini verimli olarak kullanabilecekleri uygun zemini sağlama çalışmalarımız devam ediyor. Yeter ki kadınlarımız harekete geçsin, Vestel bugün ve daima onların yanında olacak”.

5 Şehir 5 Kadın 5 Yaşam

Beş farklı şehirde beş farklı insan hikâyesinin anlatıldığı kampanyanın ilk iki filmi İzmir ve Tekirdağ/Çorlu’da çekildi.
Çekimleri İzmir’de tamamlanan ilk film, Vestel’in ihracat gücünü odağına alıyor. Türkiye özlemiyle Almanya’da büyüyen genç bir kadının ülkesine dönüşüyle başlayan film, Vestel’de işe girişini ve bin bir emekle ürettiği teknolojilerin dünyanın dört bir yanına ulaşmasından duyduğu gururu konu alıyor. Vestelli kadın, küçüklüğünde yaşadığı duyguları kendi gibi memleket özlemiyle büyüyen insanlara yaşattığı için mutlu oluyor ve gururlanıyor.
Serinin Tekirdağ/Çorlu’da çekilen ikinci filminde ise, Türkiye’nin geniş aile yapısına göz kırpılıyor. Bu defa ön planda Vestel’in geniş hacimli buzdolabı bulunuyor. Kalabalık bir ailede büyüyen Vestel bayisi bir kadının, kendi gibi geniş ailelere kalpten dokunuşunu hissediyor ve Vestelli kadının yaşadığı mutluluğu ve gururu görüyoruz. Her iki film ‘Kendim için, ülkem için geleceğim için… Gururla” sloganıyla sona eriyor.

.

“Kendisi, ülkesi ve geleceği için Üreten kadınların hikâyesi” Vestel Reklam Filmi Künyesi :

Reklam Veren: Vestel

Reklam Veren Yetkilileri: Feza Turunçoğlu Erim, Gizem Birgül, Cemre Aytunç

Reklam Ajansı: Concept

Kreatif Direktör: Kerem Özkut

Yaratıcı Grup Başkanı: Ufuk Işık

Yaratıcı Ekip: Emre Reisoğlu, Bülent Ekel, Berkay Tutkun, Yasemin Deniz, Eda Alfasa, Poyraz Sayan, Oğuzhan Bahar

Grafik Ekibi: Alper Dabak, Ayşe Cıbaroğlu

Marka Direktörü: Berna Aşkın

Marka Ekibi: Gizem Piroğlu, Derya Ergün

Stratejik Planlama Direktörü: Pamir Gündüz

Stratejik Planlama: Emre Sezer

Ajans Prodüktörü: Mert Turan, Kasım Bektaş, Hilal Kınalıada

Prodüksiyon şirketi: Kozmik

Yönetmen: Dual (Boran Güney & Erhan Yürük)

Post-Prodüksiyon Şirketi: IPD

Müzik: Vestel Jingle

Medya ajansı: Mediacom

Kullanılan Mecralar: Televizyon, Radyo, Dijital, Basın, Açıkhava

 

Bireysel olarak Vestel Venus Sultanlar Ligi konseptini çok beğeniyorum ve League of Legends (LoL) 2017 Türkiye Şampiyonluk Ligi’ne desteklerini de çok takdir ediyorum. Reklam filmlerini aşağıda yayınlıyorum, bakalım sizler de benim gibi beğenecek misiniz 😊

“Vestel’li kadınlardan ülkemiz için, geleceğimiz için, gururla.” Reklam filmi 1

 

“Vestel’li kadınlardan ülkemiz için, geleceğimiz için, gururla.” Reklam filmi 2

 

Fayda görmeniz dileğiyle.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir