KOBİ e-Ticaret Zirvesi 2018’in Ardından

Gelin sizi KOBİ e-Ticaret Zirvesi 2018’e götüreyim.

IdeaSoft ve Google ana sponsorluğunda bu sene ikinci defa gerçekleşen zirve hakkında merak edilenleri yazımda bulabilirsiniz.

KOBİ E-Ticaret Zirvesi 2018

IdeaSoft ve Google ana sponsorluğunda bu sene ikincisi gerçekleşen, KOBİ’leri sektörün profesyonelleriyle buluşturan KOBİ E-Ticaret Zirvesi’nde; pazaryerinde satış, e-Ticarette lojistiğin önemi, sosyal medyadan satış ve e-Fatura kolaylıkları gibi konu başlıkları ele alındı. Zirve, Türkiye’de her geçen gün büyüyen e-Ticaret ekosisteminde ve ülke ekonomisine katkı sağlamak amacıyla KOBİ’leri bir araya getirdi.

 

2005 yılından bu yana web ve mobil tabanlı yazılım çözümleri sunan, e-Ticaret altyapı sağlayıcısı IdeaSoft CEO’su Seyhun Özkara’nın ev sahipliğinde gerçekleşen bir basın toplantısı yapıldı.

 

 

Özkara, KOBİ E-Ticaret Zirvesi’nde ele alınacak konu başlıklarını bizlerle paylaştı ve son dönem çalışmalarını hatırlattı.

 

Sunuculuğunu ünlü şovmen Geveze’nin üstlendiği zirvede, KOBİ’ler için oluşturulan özel alanda katılımcılar yeni ürün ve hizmetleri de deneme fırsatı yakaladı.

 

Yaklaşık 1000 kişinin katıldığı zirveyle ilgili IdeaSoft Ceo’su Seyhun Özkara, ‘Türkiye’de her geçen gün büyüyen e-ticaret ekosistemine ve ülke ekonomisine katkı sağlamak amacıyla KOBİ’leri böyle bir etkinlikte bir araya getirmekten büyük mutluluk duyuyoruz. KOBİ’ler, dijitalleşme süreçlerinde ihtiyaç duydukları A’dan Z’ye her konuyu ve konuşmacıyı bu zirvede bulma şansı yakalıyorlar.

 

 

Biz IdeaSoft olarak da tüm bu dijitalleşme süreçlerinin tam ortasında yer alıyoruz ve sistemin entegrasyonunu sağlıyoruz. Ayırca haftalık eğitimlerimizle de interaktif olarak markaların bu sürece daha kolay adapte olmalarını destek oluyoruz. Bugün itibariyle 6500 markaya e-Ticaret ekosisteminde hizmet veriyoruz. Önümüzdeki yıllar içerisinde de trendleri takip ederek güçlü iş ortaklarımız sayesinde bu sayıyı daha da artırmayı planlıyoruz. KOBİ’lere yönelik ilk ve ücretsiz bir zirve olmasının yanı sıra bu seneki bir diğer farklılığımızda zirvemizin canlı yayın ile izlenebilmesi. Tüm katılan KOBİ’lerin keyifli ve bir o kadar da faydalı bir gün geçirmesini diliyor ve bu vesileyle ana sponsorumuz Google’da teşekkür ediyorum’ dedi.

 

Google Türkiye, Ortadoğu, Afrika Kanal Satış Yöneticisi Şebnem Erzan, “Dijitalleşen Dünyada Tüketiciyi Yakalamak”

Google Türkiye, Ortadoğu, Afrika Kanal Satış Yöneticisi Şebnem Erzan ise “Dijitalleşen Dünyada Tüketiciyi Yakalamak” başlıklı sunumunda dijitalleşen dünyada tüketiciyi yakalama konusundaki verilere yer verdi. 8 sene içerisinde internet abonesinin 9 kat artığını belirten Erzan, akıllı telefon penetrasyonun da % 69 oranına ulaştığını paylaştı. Bu oranın dünyaya gore daha yüksek olduğundan bahseden Erzan herhangi bir strateji yaparken bu penetrasyon oranının da mutlaka değerlendirilmesi gerektiğini paylaştı. Son olarak Erzan, interneti yoğun olarak kullanan kobilerin ciro artış oranının bu sene % 17 olduğuna da değindi.

 

BKM Genel Müdür Yardımcısı Serkan Yazıcıoğlu, “Ödeme Sistemlerinin Gelişimi”

BKM Genel Müdür Yardımcısı Serkan Yazıcıoğlu, “Ödeme Sistemlerinin Gelişimi” başlıklı sunumunda BKM’nin tüm ekosistem için kucaklayıcı bir rolde olduğunu söyledi ve bizlerle mevcut güncel verileri paylaştı. Mobil ödeme yapan kişi sayısının 2020 yılından itibaren 1 milyarı aşacağını da ekleyen Yazıcıoğlu, Türkiye’nin kart sayısında Avrupa’nın zirvesinde yer aldığını da belirtti.

 

Dijital Ödemeler ile Büyüyen Pazarlar Paneli 

Serkan Yazıcıoğlu moderatörlüğünde “Dijital Ödemeler ile Büyüyen Pazarlar” paneli ile KOBİ E-Ticaret Zirvesi sürdü. Panelistler iyzico CEO’su Barbaros Özbuğutu ve PayU Türkiye Satış Direktörü Haktan Omaçer idi.

 

 

iyzico CEO’su Barbaros Özbuğutu, Çalışmalarına ilk olarak KOBİ’lere hizmet vermek için başladıklarını ardından kapsamlarını genişlettiklerini belirtti. O günlerden Amazon ve Aliexpress ile gibi devlerle çalışan bir şirket halinde geldiklerini söyledi. Tüm bu gelişmelerin sevindirici olduğunu ve sektöre getireceği katkılara değindi.

 

 

PayU Türkiye Satış Direktörü Haktan Omaçer ise PayU’nun mevcut çalışmalarını – çalışmaların kapsamını aktardı ve globalde süren yatırımlarını da hatırlattı.

 

Zirvede ayrıca Turkcell Ödeme Hizmetleri Ürün yöneticisi Gökhan Özalan, Hepsiburada.com Uluslararası Grup BaşkanıEmre Ekmekçi, n11.com CSO’su Örpen Koçak ve Foriba CEO’su Koray Bahar gibi isimler pazaryerinde satış yapmak, e-Ticarette lojistiğin önemi, sosyal medyadan satış ve e-Ticarette e-Fatura kolaylıkları gibi konu başlıklarını değerlendirdi.

 

Fayda görmeniz dileğiyle.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir