Papara ile kontrolü eline al

Papara’nın beş filmden oluşan yeni reklam kampanyası yayına girdi. Finansal özgürlükle tanışmaya çağıran kampanyanın detayları yazımda.

Finansal özgürlükle tanışın

Türkiye’nin en yüksek işlem hacmine sahip finansal teknoloji girişimi Papara’nın beş filmden oluşan yeni reklam kampanyası yayında. Papara’nın getirdiği yeniliklerin, sektördeki açmazları nasıl yok ettiğinin anlatıldığı reklam filmlerinin baş rolünde, televizyon dizilerinin aranan yüzlerinden Alperen Duymaz yer aldı. YouthWorks (YW) imzası taşıyan ve çekimleri iki gün süren kampanyanın prodüksiyonunu Kala Film, yönetmenliğini ise Turgut Akaçık üstlendi.

Papara ile kontrolü eline al!

Serinin ana filminde Alperen Duymaz, arabasıyla ıssız bir arazinin ortasına geliyor ve gökyüzünden yağan dev rakamların altında finans sisteminin kullanıcılar üzerinde yaptığı baskıdan bahsediyor. Dev rakamların yer yüzüne çarpmasıyla oluşan görsel şölenin ardından, Alperen Duymaz finans sisteminin yarattığı kaostan Papara’nın kullanıcıları nasıl kurtaracağını anlatıyor ve tüm kaosu geri sarıyor.

Serinin ikinci filminde IBAN kullanmadan cep telefonu numarası ile para göndermenin kolaylığına vurgu yapılırken, üçüncü filmde ise Papara Cashback programı puancıklar üzerinden anlatılıyor. Dördüncü filmde ise Papara’nın getirdiği harcama takip kolaylığı gösteriliyor. POS makinelerinin ne kadar demode kaldığına gönderme yapılan beşinci filmde ise Papara QR ile ödeme alma özelliğinin avantajları işleniyor.

PAPARA REKLAM KAMPANYASININ KÜNYESİ

  • Reklamveren: Papara
  • Reklamveren Marka Ekibi: Gamze Sağ Çolak, Fırat Koç
  • Reklam Ajansı: YouthWorks
  • Ajans Yönetimi: Serhat Gürcü, Seden Gürcü
  • Yönetici Kreatif Direktör: Yavuzhan Gel
  • Yaratıcı Ekip: Mustafa Turan, Hitay Öztürk, Emre Tura, Gizem Kurt, Erhan Öksüzali
  • Müşteri İlişkileri: Cansu Ece Erdem, İrem Torun
  • Prodüksiyon: Kala Film
  • Yönetmen: Turgut Akaçık

Papara’nın beş filmden oluşan yeni reklam kampanyasında yer alan çalışmalar ve detayları aşağıda.

SAYILAR

Issız bir çölde bir araba hızla gelir ve arazinin ortasına park eder. Gökyüzünden rakamlar yağmaktadır. Karakterimiz araçtan iner ve kameraya bakarak rakamların nasıl üstümüze geldiğinden bahseder. Sözünü bitirdiğinde gökyüzünden düşen rakamlar yer yüzüne çarpar ve dev, rengarenk patlamalar oluşur. Rakamlardan birisi karakterimizin arabasının üzerine düşer ve arabayı parçalar. Ardından o rakamda patlar ve etrafa tozlar saçar. Karakterimiz şemsiyesini açar ve şemsiyesinin üzerine tozlar düşer. Cebinden telefonunu çıkarır kameraya gösterir, eski normalin değiştiğinden, Papara’dan bahseder. Arabasına biner ve ufuktaki şehre doğru ilerler.

IBAN

Karakterimiz bir yerde oturmuş ve kafasını bir betona dayamaktadır. Yerinden kalkar ve kameraya doğru yürümeye başlar. Oturduğu yerin üzerine dev bir 7 rakamı saplanmış otobüs durağı olduğunu görürüz. Karakterimiz kameraya konuşarak IBAN kullanarak para göndermenin eski olduğundan bahseder. Tam bu sırada arkasındaki rakam patlar ve etrafa tozlar, parçalar saçılır. Karakterimiz cebinden telefonunu çıkarır, Papara’dan ve rehberden isim seçerek para gönderme kolaylığından bahseder. Karakterimiz ekrandan çıkar.

PUANCIK

Issız bir çölde yuvarlak, jöle kıvamında üzerinde çeşitli sayılar yazılı puancıklar sekmektedir. Karakterimiz ekrana girer ve kameraya bakarak puan kazanmanın ve harcamanın zorluğundan bahseder. Bu sırada eline bir puancık alır ve havaya bıraktığından puancık dijitalize olup parçalanır. Ardından tüm puancıklar aynı şekilde yok olur. Karakterimiz cebinden telefonunu çıkarır ve Papara Cashback programından bahseder.

https://youtu.be/hZljuQecFC4

FATURA

Karakterimiz ıssız bir çölün ortasına kurulu yemek masasından yemek yemektedir. Kameraya bakarak konuşmaya başlar ve harcamaları takip etmenin zorluğundan bahseder. Bu sırada bir elektrik direği masanın üzerine yıkılır ve masayı parçalar. Karakterimiz cebinden telefonunu çıkarır ve Papara’nın harcama takip kolaylığından bahseder.

QR ÖDEME ALMA

Issız bir çözde gökyüzünden eski pos makineleri yağmaktadır. Karakterimiz yerden bir pos makinesi alır ve günümüzde pos kullanmanın ne kadar eski bir yöntem olduğundan bahseder. Pos makinesini arkasına fırlatır ve parçalanır. Cebinden telefonunu çıkartır ve Papara QR ile ödeme alma özelliğinden bahseder.

Papara CEOsu Ahmed Faruk Karslı ile özel bir video röportaj gerçekleştirmiştim. Papara’nın son dönem çalışmalarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

  1 Yorum

  1. Pingback: FinTech alanında haftanın gündemi 21 - Fundalina

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir