Software AG Türkiye ve Katar Genel Müdürü Ebru Kılıç Eker Röportajı

Software AG Türkiye ve Katar Genel Müdürü Ebru Kılıç Eker ile özel bir video röportaj yaptım. Software AG çözümleri ve yarının dünyasında yapılması gerekenleri yazımda bulabilirsiniz.

Software AG Türkiye ve Katar Genel Müdürü Ebru Kılıç Eker Röportajı

Software AG Türkiye ve Katar Genel Müdürü Ebru Kılıç Eker ile pandemi süreci ve buna bağlı sektör ihtiyaçlarını ele aldık. Aynı zamanda şirketlere dijital dönüşüm yolculuğunda rehberlik eden Software AG çözümlerini ve yarının dünyasında yapılması gerekenleri de konuştuk.

Software AG, 50 yıllık geçmişe sahip bir IT şirketi. Avrupa’nın ilk yazılım şirketlerinden biri olmasının yanı sıra dijitalleşme konusunda da benzersiz projelere imza atıyor.

Software AG Türkiye, başarılı projeleriyle global çapta da dikkatleri üzerinde topluyor. İşletmelerin dijital esneklik kazanmasına yardımcı olan ARIS, Gerçek zamanlı perakende için sundukları yazılım platformu ve daha da fazlasını video  röportajda bulabilirsiniz.

Software AG Türkiye ve Katar Genel Müdürü Ebru Kılıç Eker video röportajı

Ülkemizin önde gelen teknoloji liderlerinden biri olan Ebru Kılıç Eker, pandemi süreci ile birlikte evden çalışmaya başladıklarını söylüyor. Bir yazılım şirketi olarak evden çalışmaya kolaylıkla adapte olmuş ancak iletişimlerini sürekli kılmışlar.

Software AG Türkiye ve Katar Genel Müdürü Ebru Kılıç Eker

Ebru Kılıç Eker, “Şirketler maliyetleri düşürmek ve bazı konularda çok hızlı aksiyon alabilmek için veriden değer elde edebilecekleri projelere yöneliyor. Bunlar, Software AG olarak bizim uzman ve başarılı olduğumuz alanlar. Biz her zaman bir anlam yüklenebildiği takdirde verinin değerli olduğunu vurguluyoruz. Bu doğrultuda dünyanın ilk patentli Dijital İş Platformu ile şirketlere dijital dönüşüm yolculuğunda rehberlik ediyoruz. Çünkü bilgiyi faydaya dönüştürmek için platform yaklaşımı büyük önem taşıyor. Bu süreçte mevcut durum analizlerini yaparak yol haritalarını çizmek ve uçtan uca entegrasyon için altyapıyı hazırlamak konusunda şirketlerin yanında yer alıyoruz.

Software AG’nin en önemli özelliklerinden biri odaklı çalışmaları ve hızlı çözüm geliştirebilmeleri ile ilgili. Dijital dönüşümün bir süreç yönetimi olduğunu ve sürdürülebilir olmasının gerekliliğini vurgulayan Ebru Kılıç Eker’e aşağıdaki soruları ilettim.

Software AG Türkiye ve Katar Genel Müdürü Ebru Kılıç Eker Röportaj Soruları

  • Software AG rotasını teknoloji trendlerine ve sektör ihtiyaçlarına göre değiştirebilen dinamik bir şirket. Bu sürecin de kendine özel ihtiyaçları doğdu. Bunlardan biri de sosyal mesafe ile ilgili. Bu ihtiyaca yönelik geliştirdiğiniz IoT çözümünüzü nasıl çalışıyor, hangi teknolojiyi kullanıyor?
  • Pandemi sürecinde anlık ihtiyaçlarımız ortaya çıktı ve bu durumdan en çok etkilenen sektörlerden biri perakende oldu. Tedarik zinciri süreç sonrasında da belki en çok konuşacağımız konulardan biri olacak. Gerçek zamanlı perakende için sunduğunuz yazılım platformunuz da burada devreye giriyor. Siz bu platformu çok önceden duyurmuştunuz ve bizlere anlatmıştınız aslında ama şu anda elzem haline geldi. Platformunuz ve sunduğu avantajlar konusunda neler söylemek istersiniz?
  • Süreç temel olarak hızlandırıcı görevi de gördü. Henüz zamanı var dediğimiz pek çok yeniliği hayatımıza dahil ettik. Aynı zamanda değişim, inovasyon ve iş birliklerinin de gerekliliklerinin farkına vardık. Bu noktada işletmelerin dijital esneklik kazanmasına yardımcı olan ARIS devreye girdi. Kredi Kayıt Bürosu ve Fibabanka’da müşterileriniz arasında. Dijital esnekliğin gereklilikleri neler? ARIS bu süreç içerisinde nasıl bir fark yaratıyor.
  • Son sorum bizi bekleyen yakın gelecek ile ilgili olacak. En basit haliyle güvenlik, denetim ve kontrol, entegrasyon ihtiyaçlarımız, dolayısıyla daha fazla teknoloji destekli kontrole ve ona bağlı teknolojik cihazlara ihtiyaç duyacağız. Tüm bu ihtiyaçlar dijital dönüşümü ve ona bağlı süreçleri de öngöremediğimiz kadar hızlandıracak. En küçük işletmeden en büyüğüne, şehirlerden ülke yönetimlerine dek kapsayıcı bir durum bu. Tüm bu süreci öncesinde gören ve buna yönelik esnek çözümler geliştiren bir şirketin yöneticisi olarak, bizleri bekleyen gelecek ve alınması gereken önlemler konusunda neler söylemek istersiniz? Nasıl bir yol haritası izlenmeli.

Zyxel Ülke Müdürü Tuğba Şişik Reis ile özel bir video röportaj gerçekleştirmiştim. Ağ teknolojilerinin lider şirketi Zyxel ve daha da fazlasını yazımda bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir