Star Wars 8’de Bizi Neler Bekliyor?

Star Wars’un 8. bölümünün yapımına geçen ay başlandı. Bir kısmımız Star Wars 7’yi eski ihtişamından uzak buldu, diğerlerimiz ise tekrar tekrar izlemeye doymadı.

Star Wars : Güç Uyanıyor, birçok soruyu yanıtsız bıraktı ve şimdi filmi çekmeye başladıkları için Star Wars 8 konusunda tahminde bulunmaya başlamanın tam zamanı.

Bu yazımda Star Wars serisinin nereye gidebileceği hakkındaki tahminlerimi ve aklımdaki soru işaretlerini bulabilirsiniz. Sizin aklınızdakileri de çok merak ediyorum 🙂 Lütfen okumaya devam edin.

 

 

Star Wars 8  ‘de aklımda soru işaretleri bırakan ve izlemek istediklerimi bu yazımda toparladım ama eğer The Force Awakens’ı görmediyseniz yazım bolca spoiler içerir. Aklınızda bulunsun…

 

StarWars8_1

Rey’in ebeveynleri kim ve neden onu terk ettiler?

Çocuğunu bir çöl gezegeninde bırakmak mükemmel ebeveynlik sayılamaz.

Rey’in küçükken terk edildiğini biliyoruz ama kim tarafından hangi amaçla bırakıldığını hala bilmiyoruz. Star Wars fanların %90’ı Rey’in Luke’un kızı olduğunu düşünüyor (aralarında bende varım). Mantıklı aslında ama tam da bu sorular yenilerini beraberinde getiriyor…

Gücün “aydınlık” tarafında olan biri, neden küçücük bir çocuğu bakacak kimsesi olmadığı halde ve kendi başının çaresine bakabileceğini düşünüp tehlikeli bir gezegende bırakır? Bu aynı zamanda “annesi kim?” sorusunu beraberinde getiriyor, öyle değil mi? Final yüzleşme sahnesinde Luke bir mezarın başında duruyor gibi gözüküyordu. Acaba bu Luke’un karısı ve Rey’in annesi miydi?

Umarım Bölüm 8’de öğreniriz 🙂

StarWars8_3

Yüce Lider Snoke ve Ren Şövalyeleri hakkında daha fazlası.

Snoke karakteri birçok fanın kafasını karıştırdı. Bazıları yara izlerinin yerleri nedeniyle Darth Vader’a benzediğini düşünüyor. Öte yandan diğerleri bu karakterin çok fazla genişletilmiş evrenden Darth Plagueis’e çok benzediğini (aralarında bende varım) öne sürüyor.

 

StarWars8_2

Yeni filmler için genişletilmiş evren bilgilerini kaldıracaklarını söylemişlerdi. Öyleyse Snoke kim? nasıl bu kadar güçlü, nasıl gözüküyor ve Kylo Ren’den ne istiyor? Bunlar Star Wars 8 çıktığında cevaplanması için beklediğimiz soruların başında geliyor.

Ayrıca Ren şövalyeleri kim? Çok kabadayı gözüküyorlar, geleneksel silahlar taşıyorlar ve onları filmde sadece flachbak sahnesinde bir iki saniyeliğine gördük. Bu  grup hakkında oldukça meraklı olduğumu söylemeliyim.

 

StarWars8_4

Kylo ve Han Solo Geçmişi

Harrison Ford’un (en başından beri Lucas’a onu öldürmesi ve hikayeden çıkarması için yalvarıyordu hatırlarsınız ) bu filmlerde olmayacağını biliyorduk ama o ve oğlu Kylo Ren arasında işler nasıl bu kadar karanlıklaştı? Babasını gözlerinin içine bakarak öldürmek için gerçek bir nefret olması gerekiyor (ihtiras bence yetersiz kalıyor). Öyleyse buna sebep olan nedir. Han Solo acaba Kylo’ya tıpkı Prenses Leia ile en başında olduğu gibi acımasız ve zalim miydi? Ya da hiç mi ortada yoktu? Yoksa Ben’i itip kaktı mı?

Bu ikisi arasındaki kaynama noktasına gelen gerginliğin nedenini bilmek güzel olmaz mıydı? Hepimiz bu aile içerisinde ne olduğunu elbette bilmek istiyoruz.

Ve Chewbacca… O keskin bir nişancı ama olan biteni izledi, Kylo’yu bir sebepten dolayı öldürmedi. Bu sebebin Han’a olan saygısından kaynaklandığını varsayabiliriz.

 

StarWars8_5

Rey ve Kylo’nun Eğitimi

Hepimiz biliyoruz ki şu an bile çok güçlü olmasına rağmen hakkında çok az şey bilinen “Rey’in gücünü kullanmak için bir master’a” ihtiyaç duyacağı. Öte yandan biliyoruz ki Kylo Ren iyi eğitilmiş. Snoke, Force Awakens’ın sonunda onu eğitiminde bir sonraki aşamaya aldıkları konusunu açıklığa kavuşturdu. Dolayısıyla Luke’un Rey’i eğitirken görme şansımız var fakat aynı anda çok çok uzaklarda Ren’in de Snoke tarafından eğitildiğini mi göreceğiz? Bu efsane bir etki olmaz mıydı?

Esas olarak ikisi de tam aynı anda daha güçlü Jedi’lar olacak ki, bir sonraki savaş ikisinden birinin ölümcül bir yara alarak diğerinin net olarak kazanmasını ve daha üstün Jedi olduğunu kesinleştirecek.

 

StarWars8_10

Kaptan Phasma 

Kaptan Phasma’nın şanına uygun olmayan bir şekilde ezildiğine inanmayı kabullenemiyorum. Bölüm 8’de Kaptan Phasma’nın skoru eşitlemek için Finn’i arayacağını umuyorum.

Böylece elimizde Finn’i avlayan bir Phasma, en güçlü Jedi olmak için çabalayacak Rey ve Kylo’nun aydınlık ve karanlık taraflarda eğitimi, Luke’a neler olduğunu anlama fırsatı, Snoke ve büyük planı konusunda biraz daha beklenti var… Tüm bunlar Star Wars 8’i beklerken beni heyecanlandıran başlıca konular.

 

StarWars8_9

Peki sizin tahminleriniz neler? Yorumlarınızı heyecan ve merakla bekliyorum…

 

  7Yorum

 1. emir3535   •  

  rey kesinlik luke un kızı olamaz çünkü jedi kanunlarında jedi’ların evlenmesi ve çocuk yapması yasak yazıyor o yüzden başka bir teori ortaya atılmalı

  • Erkan   •  

   Jedi kanunu mu kaldı. Kanunlar yeniden yazılabilir. Luke Anakinin çocuğu değil mi ayrıca, o da Jedi’dı.

  • Laviva Ren   •  

   Jedi kanunlarına göre şahsın isteğine göre yani çocuk sahibi olabileceği yazıyor diye biliyorum( örneğin Anakin Skywalker).

 2. Onno   •  

  Luke mara jade le evlendi ve 1 çocuğu oldu ama o ben skywalker dı rey değildi o yüzden bu teori mantıklı değil

 3. Onno   •  

  Bişey dicem bi de mace windu gizlice evlenmiş olabilir çünkü finn de siyah o da siyah finn windu nun torununun oğlu olabilir

  • terugian   •  

   Finin soyu lando callrisian dan geliyor

 4. Onno   •  

  Belki de obi wan ın torununun kızı sadece kızı olsa çok yaşlı olurdu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir