Teleperformance Türkiye, BtcTurk ile yeni bir iş birliğine imza attı

İş birliğiyle birlikte Teleperformance Türkiye, Ocak 2021’den itibaren BtcTurk’e geniş kapsamda müşteri deneyimi çözümleri hizmetleri vermeye başladı.

Teleperformance Türkiye, BtcTurk ile yeni bir iş birliğine imza attı

Kadın ve Erkek Milli Futbol Takımları Ana Sponsoru olan ve Türkiye’de 2 milyon kullanıcıyı aşan BtcTurk’e, Türkçe canlı destek (live chat) aracılığıyla 7 gün 24 saat hizmet verecek olan Teleperformance Türkiye, kullanılan 2 mobil uygulama ile ilgili soruları ve talepleri karşılayacak, uygulama kullanımında verilecek destek hizmetlerde çözüm ortağı gibi çalışacak.

Teleperformance Türkiye, BtcTurk kullanıcısına hesap işlemleri, Türk Lirası yatırma çekme, kriptopara alım satım, kriptopara yatırma çekme işlemlerini uygulama üzerinde yapabilmelerine yönelik destek verilecek. Yine BtcTurk kullanıcıları bu konularda gerçekleşen işlemlerine dair soruları hakkında destek alabilecekler.

BtcTurk kullanıcılarına kusursuz bir müşteri deneyimi yolculuğu vadettiklerini söyleyen Teleperformance CEMEA Gelişen Pazarlardan Sorumlu İş Geliştirme Başkanı Tolga Uçbağlar, kullanıcıların BtcTurk ve BtcTurk | PRO uygulamasını kullanırken yaşadıkları deneyimde anlık destek alabilmeleri için 200 kişiden oluşan yeni bir ekip kurduklarını belirtti.

KRİPTOPARADA CANLI DESTEK

Yeni kriptoparaların eklenmesine yönelik önerilerde bulunan kullanıcılardan, Bitcoin ve kriptopara  alım satım işlemlerini yapmaya yeni başlamak isteyenlere kadar herkes canlı destek kanalı üzerinden müşteri hizmetlerine ulaşabiliyor” diye konuşan Uçbağlar, kriptopara gibi içinde finans ve teknoloji barındıran hem dünyadaki hem Türkiye’deki kullanıcılar için yeni olan bir finansal enstrüman konusunda destek verecek ekibin de deneyimli çalışanlardan oluştuğunu söyledi.

Tolga Uçbağlar, “BtcTurk ile yaptığımız bu iş birliği bizim için de heyecan verici bir yolculuk. Teleperformance Türkiye’nin finans sektörüne özel geçmiş deneyimleri bize yol gösterecek. Banka, sigorta ve ödeme hizmetleri kuruluşları ile olan iş birliklerimizden sonra BtcTurk ile Bitcoin ve kriptopara tarafında da deneyimlerimizi paylaşma şansını yakaladık” dedi.

 “2021 HEDEFLERİMİZE YENİ İŞ BİRLİKLERİYLE ULAŞACAĞIZ”

Uçbağlar, 2021 hedeflerini gerçekleştirmede yılın başında atılan bu önemli adım hakkında ise şöyle konuştu: “2020 yılında %50 büyümüş ve 30 yeni müşteri kazanmıştık. 2021 yılında da en az %50 büyüme hedefliyoruz. Bu büyümede yeni iş birliklerinin rolü çok büyük. Türkiye’nin önde gelen markalarına sunduğumuz hizmetleri büyütürken yeni sektörlerden yeni iş ortaklıklarıyla da sinerji yaratan iş birliklerine imza atmaya devam edeceğiz.”

BtcTurk CEO’su Özgür Güneri ise Teleperformance Türkiye ile yaptıkları iş birliğine ilişkin şu değerlendirmede bulundu: “BtcTurk olarak, 2013 yılından bu yana yaptığımız yatırımlarla hem kullanıcılarımıza hem de Türkiye’nin dijital ekonomisine katma değer sağlamayı sürdürüyoruz. 2021 yılı itibarıyla Türkiye’de ve toplamda 7 kıtada 2 milyondan fazla kullanıcımıza hizmet sunuyoruz. Ailemiz genişledikçe ve sektördeki liderliğimiz pekiştikçe sorumluluğumuz da artıyor. Bu noktada verdiğimiz hizmetin temelini oluşturan müşteri memnuniyeti de en çok önem verdiğimiz konuların başında geliyor. Bu sebeple Teleperformance Grubu ile yaptığımız iş birliği sayesinde müşteri memnuniyetimizi daha ileriye taşımayı hedefliyor, iki taraf için de hayırlı olmasını temenni ediyoruz.”

  1 Yorum

  1. Pingback: FinTech alanında haftanın gündemi 43 - Fundalina

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir